Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с лаптоп acer e1-531. Когато натисна бутона за включване лаптопа тръгва както и вентилатора, но дисплеят не светва  и след 1 секунда изключва и отново тръгва сам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petar96 написа:

Здравейте, имам проблем с лаптоп acer e1-531. Когато натисна бутона за включване лаптопа тръгва както и вентилатора, но дисплеят не светва  и след 1 секунда изключва и отново тръгва сам. 

А след това какво се случва? Ситуацията повтаря ли се??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, petar96 написа:

Да, повтаря се 

Ами машината трябва да се разглоби, да се почисти от прах и мръсотия, ако се налага да се смени термопастата и да се провери охлаждането като за начало. По време на изключвамето чуват ли се някакви звуци??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никаква звуци не се чува, тръгва си нормално, а колкото до праха и мръсотии сам го чистил преди 2 седмици. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petar96 написа:

Никаква звуци не се чува, тръгва си нормално, а колкото до праха и мръсотии сам го чистил преди 2 седмици. 

Как е почистван???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отворих го и свалих вентилатора, почистих го с четка и с флакон с въздух на hama. Не ми се вярва да е от почистването, защото работише 2 седмици след като сам го почистил 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, petar96 написа:

отворих го и свалих вентилатора, почистих го с четка и с флакон с въздух на hama. Не ми се вярва да е от почистването, защото работише 2 седмици след като сам го почистил 

А ако махнеш батерията и го оставиш само на зарядно какво се случва??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това пробвах само на зарядно, само на батерия, пак така прави. Вентилатора тръгва и работи 1 секунда и изклюва и сам ти тръгва отново, 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petar96 написа:

И това пробвах само на зарядно, само на батерия, пак така прави. Вентилатора тръгва и работи 1 секунда и изклюва и сам ти тръгва отново, 

Явно хардуерен проблем. Сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И през цялото време екранът е тъмен? Ако го погледнеш отстрани под 45 градуса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От изгоряла подсветка няма да се изключва и включва отново лаптопът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, petar96 написа:

https://imgur.com/Txn17A3

Така прави монитора изобщо не се пуска 

За сервиз, а как се стигна до тази ситуация? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изключих го и на сутринта като се мъча да го пусна започна да се рестартира

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petar96 написа:

Изключих го и на сутринта като се мъча да го пусна започна да се рестартира

След продължителна игра на него предполагам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, аз не играя на него използвам го само за интернет и филми. Гледах филм и го изключих. Мене ме съмнява да не е заминала дънна платка, някак си може си да я проверя дали през нея преминава ток.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Да, с лабораторен захранващ блок. Задаваш 19V и 1A стабилизация . Пробваш. Продължаваш с стъпка 0.5А. Отгоре търсиш с пирометър горещ участък. Ако стъпката догони значението на адаптера и машината не стартира това говори, че сработва защитата от претоварване/късо. Гасиш. Включваш омметъра на прозвъняване и минаваш всички дросели. Който даде на маса - топло. Вадиш радиосхема и анализираш що за дросел е. Търсенето при напълно разкачена майка освен процесора.

Редактирано от Profruit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки плодовото име, Profruit е истински специалист с инженерно мислене!:goahead:

Костов, когато напиша нещо, прочитай го 10-20 пъти преди да спамиш. Ако е

преди 11 часа, Емил Костов написа:

изгоряла подсветка

и има късо, как мислиш ще реагира захранването? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занесах го на сервиз и ми казаха, че PCH чипсета е заминал и варианта е ново дънно. Казаха ми че новото дънно е към 200 лв, а той лаптопа е толкова. Искам да попитам мога си да използвам дънно от друг модел лаптоп смисъл дали ще пасне. Мойто дънно е la-7912p, как мога да разбера дали от друг модел лаптоп ще стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попаднали сте на сурвакари и са ви хванали за канарче. "PCH чипсет" за вашия модел ( SJTNV HM70, SLJ8E HM76 или SLJ8C HM77) е около 15$. И ако не получава дежурни напрежения се започва от входа. Там стои ИС-ма PU5, а около нея мосфети PQ24, PQ25. Там нещата изправни ли са?

"дънно от друг модел лаптоп смисъл дали ще пасне." И какъв да бъде отговора? Размери, отвори, конектори съвпадат ли? Дъното от другия комп може да го извадите и превърнете в моноблок/десктоп. Импровизацията на кутия/външен вид според вашия вкус и умения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, petar96 написа:

Занесах го на сервиз и ми казаха, че PCH чипсета е заминал и варианта е ново дънно. Казаха ми че новото дънно е към 200 лв, а той лаптопа е толкова. Искам да попитам мога си да използвам дънно от друг модел лаптоп смисъл дали ще пасне. Мойто дънно е la-7912p, как мога да разбера дали от друг модел лаптоп ще стане

Стават дънни платки от Acer ASpire E1 531, E1 531G и от Pakard Bel.

Аз имам Acer E1 531G с карта Nvidia Та тя направи проблем, нагрявах я с пистолет с горещ въздух и работи около три месеца, после пак така...Намерих дъно от Acer E1 531 тоест, без видеокарта Nvidia сложих го и лаптопа работи без проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Богатир написа:

Стават дънни платки от Acer ASpire E1 531, E1 531G и от Pakard Bel.

Аз имам Acer E1 531G с карта Nvidia Та тя направи проблем, нагрявах я с пистолет с горещ въздух и работи около три месеца, после пак така...Намерих дъно от Acer E1 531 тоест, без видеокарта Nvidia сложих го и лаптопа работи без проблеми.

Това е много тънък случай. Срещал съм мнения на "шамани", които слагат дъното в фурни  (не помня време и градуси) и после възторг как видеото им възкръсвало. По-напреднали пък разпояват видеочипа, пренареждат нови топчета с трафарет и запояват. Но уви, работи до време и внезапно умира. Истината е в скалпирането! Под металната капачка тоководещите нишки са от калаен припой. Вследствие прегряване се къса и мълчание на агнетата. При възстановителни операции явно връзката се възстановява, но без гаранции. В такъв случай нов видеочип или дъното на рафта за донорство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...