Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

overclock изтриване/премахване от видео карта

Препоръчан отговор

Здравейте.... смених GT 1030 със Geforce 8800 gts 512 и, когато включих компютъра индикатора на монитора  светеше но в друг цвят вместо в син беше жълт...... Огледах дали всичко е свързано дали, докато съм вадил и слагал видео картите да съм разместил нещо но всичко си беше наред. След няколко минути реших да поставя обратно GT 1030 естествено монитора отново не се включи :D  Накрая рестартирах биоса но го направих докато GT 1030 е в компютъра. Въпроса ми е ако сложа 8800 и рестартирам биоса дали ще  тръгне ? Дали найстина е overclock-вана или някъде другаде се крие проблема ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, кое не ми се разбира  но вместо да влизам в подробности ще се опитам да го обесня още по-ясно. Компютъра работи със GT 1030 без проблеми но след, като съм поставил Geforce 8800 компютъра се включваше но монитора не приемаше, че е включен към компютъра все едно  в компютъра няма ток :D Исках да пробвам да го включа със видео картата с, която беше първоначално за да съм сигурен, че проблема идва от видео картата. Но  явно биоса е запаметил настройките на 8800 и  затова монитора и със 1030-ката не искаше да се включи. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих рискувал да слагам такава стара карта като 8800 GTS, която най-вероятно и не работи. Ако искаш да си убиеш хардуера, продължавай с експериментите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2020 г. в 8:04, Raze написа:

Аз не бих рискувал да слагам такава стара карта като 8800 GTS, която най-вероятно и не работи. Ако искаш да си убиеш хардуера, продължавай с експериментите.

Ще го имам в предвид :) И все пак отговор на въпроса ми няма следващия път ще ги назовавам със букви :D да не ви разсейват моделите :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв отговор искаш, като няма информация за хардуер - дъно, захранване - като минимум? Каква е тази антична карта, която се мъчиш да подкараш, сигурен ли си, че изобщо работи? Може да укъсява нещо и затова да не тръгва дъното, затова ти казвам, да не си правиш повече експерименти, за да не изгориш нещо. Даже не стана ясно дали след това машината работи нормално, като върнеш старата видеокарта - прочети внимателно какв и как си написал!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2020 г. в 8:15, Raze написа:

Какъв отговор искаш, като няма информация за хардуер - дъно, захранване - като минимум? Каква е тази антична карта, която се мъчиш да подкараш, сигурен ли си, че изобщо работи? Може да укъсява нещо и затова да не тръгва дъното, затова ти казвам, да не си правиш повече експерименти, за да не изгориш нещо. Даже не стана ясно дали след това машината работи нормално, като върнеш старата видеокарта - прочети внимателно какв и как си написал!

Дъно-ASUS B250 MINING EXPERT захранване-Raidmax RX-500XT 500w процесора-Intel Core i3-9100F Quad-Core монитора- LG 22MP48D-P 
Да успях да подкарам и 8800  освен, че вдига 76% градуса по време на игра друго страшно за сега не съм видял. Не ми се мисли, ако му ударя един стрес тест колко градуса ще изкара :D Ще се опитам да намеря оптимални драйвери белким паднат градусите. Съмняваме и от кутията да е  уж е голяма ама докато не пробвам със махнат капак няма как да разбера 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази видеокарта е много по-слаба от GT 1030, за какво мислиш да я ползваш?

Грубо сравнение: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-Nvidia-GeForce-8800-GTS/m283726vsm7808

Да не говорим за преимуществата на GT 1030.....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2020 г. в 10:37, Raze написа:

Тази видеокарта е много по-слаба от GT 1030, за какво мислиш да я ползваш?

Грубо сравнение: https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GT-1030-vs-Nvidia-GeForce-8800-GTS/m283726vsm7808

Да не говорим за преимуществата на GT 1030.....

Сега да не си помислиш, че се заяждам (нищо подобно!) Прочетох внимателно какво ме питаше отговорих ти и отново не получих дори предположение или съвет как да разбера дали е пипана картата. И аз от същия сайт проверявам частите :D от доста време благодаря иначе, че сте си направили труда да сравните двете видео карти изобщо, може би да ми помогнете с  проблема, който имам. Но главния въпрос, на който търся помощ е как да разбера дали е пипана картата. Много съм бос, като стане дума за overlock хал хабер си нямам :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Виж примерно с GPU-Z дали честотите под товар отговарят на честотите, зададени от производителя. На тази карта може да се модне BIOS, въпреки че едва ли някой би се занимавал, понеже е достатъчно гореща, за да се клоква допълнително. Иначе за времето си беше доста добра, имах съм 8800 GT 512, но умря :( Реално не знам за какво се мъчиш да възкресяваш подобен ретро хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 4.06.2020 г. в 12:32, Raze написа:

Виж примерно с GPU-Z дали честотите под товар отговарят на честотите, зададени от производителя. На тази карта може да се модне BIOS, въпреки че едва ли някой би се занимавал, понеже е достатъчно гореща, за да се клоква допълнително. Иначе за времето си беше доста добра, имах съм 8800 GT 512, но умря :( Реално не знам за какво се мъчиш да възкресяваш подобен ретро хардуер.

И аз това се чудя намерих я случайно. Много добре запазена за почти без пари 30лв с доставката почти 40. Може би като резерва или от любопитсво как се правя в днешно време  не знам точна причина просто ме грабна по някакъв начин. И ти благодаря, че си ми дал някакъв съвет с главния проблем. Спорен ден ти пожелавам! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване