Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавно зареждане в БИОС

Препоръчан отговор

Здравейте,

Напоследък забелезях,че компютърът се стартира малко по-бавно от нормалното. От таск менажера в стартъп Last BIOS time - 30.3 sec - колебае се при стартираниято от между 11-30 секунди.

Приложена снимка с основните компоненти на системата.

Линк към снимки от ностройките в биоса - от абв - не мога да ги кача - големи са  като размер за тук. 

https://dox.abv.bg/download?id=33f7d9371e# -> линк за сваляне

Ако някой иска друга информация ще споделя.

Преди се стартираше доста по-бързо компютъра. Не съм пипал в БИОСА скоро, че да променям нещо.

Поздрави

03.jpg

555.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с изключени дискове, като оставиш само системния? Паметта работи на ниска честота, активирай XMP  профила.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хммм,с NVMe диск(пък и дори  с обикновено ссд) 30 сек. са бая време.И това голямо колебание......на мен винаги е около 14-15с,ни повече,ни по-малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бе хора...

Без малко да напиша, че нищо не разбирате, но то си е по дифолт! :)

ОС е нещо, което се развива. Пълнят се кешове, регистри...

След почистване примерно с WC365 моят комп започва товаренето по-бавно с 1-2-3 секунди. После обаче вече си работи по-бързо с дни...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като системата зареди работи ли нормално. Ако ДА, спри повече да пипаш или да се чудиш какво става.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Емил Костов написа:

След като системата зареди работи ли нормално. Ако ДА, спри повече да пипаш или да се чудиш какво става.

След зареждане системата работи нормално и без проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Armageddon8 написа:

Значи проблем няма!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, Armageddon8 написа:

А направи ли това, което ти казах?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

А направи ли това, което ти казах?

Здравей,

Утре или другиден ще ги разкачам едно по едно. Днес не остана време. Ще пиша като съм готов с резултатите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Armageddon8 написа:

Значи си готов! Две бири! ;)

И в никакъв случай не прави това:

преди 6 часа, Raze написа:

Пробвал ли си с изключени дискове, като оставиш само системния? Паметта работи на ниска честота, активирай XMP  профила.

Що народ си изпочупи комповете да ръчка, да форматира, да пробва... Освен разбира се ако тоя комп не ти трябва. ;)

преди 4 часа, Gregory House написа:

Уиндоус редуцира пейдж файла или си затрил префеч файловете !

Естествено, нали това говоря!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,
Напоследък забелезях,че компютърът се стартира малко по-бавно от нормалното.

Само на мен ли ми прави впечатление, неопределеността на питането?
До какъв етап е стартирането?

Да напомня, че BIOS „носи пълната отговорност” само до момента на стаечртиране зарецдането на ОС.
Отделно, че под Уиндоус - след ОС, се активират разни услуги, работещи във фонов режим. И машината е леко тромава тогава.

И какви са тези „30 секунди”? При мен - до избор на ОС - минават 2-3, а до стабилно положение - макс 10.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, jhoro написа:

Само на мен ли ми прави впечатление, неопределеността на питането?
До какъв етап е стартирането?

Еиииии, само майстори на приказките в този форум се събрали.

Можеше вместо да пишеш, да беше прочел и видял screenshot-а, но сигурно е прекалено трудно - като се чудиш какви са тези 30 сек.  Извинявам се за сложната тема. 

Да съм написал някъде, че компютърът не се стартира? Кое не ти е ясно под "компютърът се стартира по-бавно от нормалното"?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, Armageddon8 написа:

Еиииии, само майстори на приказките в този форум се събрали.

Можеше вместо да пишеш, да беше прочел и видял screenshot-а, но сигурно е прекалено трудно - като се чудиш какви са тези 30 сек.  Извинявам се за сложната тема. 

Да съм написал някъде, че компютърът не се стартира? Кое не ти е ясно под "компютърът се стартира по-бавно от нормалното"?

Ми да - такива сме си тук! Да си беше избрал по-добър форум!

Айде - улево!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.06.2020 г. в 19:25, Armageddon8 написа:

Здравейте,

Напоследък забелезях,че компютърът се стартира малко по-бавно от нормалното. От таск менажера в стартъп Last BIOS time - 30.3 sec - колебае се при стартираниято от между 11-30 секунди.

При теб тук какво е положението?

Capture.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Armageddon8 написа:

Същото като при теб.

Това го изключих поради друга причина, но помислих, че може да ти помогне. Пробвай да го включиш и да видиш дали пак бавно ще зарежда Windows. Ако ти помогне и нямаш Линукс го остави да има отметка на "fast startup".

Странното е че като при мен беше включено и незнайно поради каква причина, когато ползвам Linux не можех да пиша и модифицирам папки и файлове в други дискове, които са с ntfs. Въпреки че показваше в permition че имам пълен достъп до тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направи ли теста с изключване на дисковете? Ако имаш много дискове, особено някой по-стар механичен и е нужно повече време за инициализирането им е възможно да се удължи това "BIOS time". Както и ако имаш допълнителни други устройства.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване