Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Поредната тема на този въпрос, но реших че този случай е малко по-специален и заслужава отделна тема.  Искам да си пусна филма на телевизора, там субтитри не ми излизат, само вградените с филма, който са на английски, а когато пусна филма на лаптопа с VLC  ми излизат, а с BS Player са ми на йероглифи, с градената програма на Windows 10  вобще не ми излиза нищо. Субтитрите съм ги направил UTF-8, както попринцип знам че трябва. Ако някой има идеи да заповяда, благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Pig написа:

Марка и модел на телевизора ? 

Не съм 100% убеден за точния модел, но мисля че беше Samsung 40'' MU6400 или някой от подобните модели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, TheBestInTheWorld написа:

Не съм 100% убеден за точния модел, но мисля че беше Samsung 40'' MU6400 или някой от подобните модели.

Как искаш да гледаш филма със флашка директно е телевизора или със HDMI кабел връзка между лаптопа и телевизора ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Pig написа:

Как искаш да гледаш филма със флашка директно е телевизора или със HDMI кабел връзка между лаптопа и телевизора ?

На флашка е филма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, TheBestInTheWorld написа:

На флашка е филма.

Разгледай внимателно и двете стъпки и пробвай.

https://news.pcstore.bg/2016/11/17/kak-da-pusnem-subtitrite-na-tv/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждаш си точния модел на телевизора, намираш ръководството или информация в интернет - надписи с какво разширение могат да работят, предполага се, че имената на филма и надписите трябва да съвпадат. След това преглеждаш настройките дали им е зададено да се показват или не. Поне като уероглифи трябва да ги покаже - като стигнеш до там ще си играеш с UTF-8.

Също така отвори наличните ти надписи и прегледай тяхната структора, ще забележиш, че има различни - виж дали със всички не работи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pig написа:

Разгледай внимателно и двете стъпки и пробвайл

https://news.pcstore.bg/2016/11/17/kak-da-pusnem-subtitrite-na-tv/

И двете стъпки отдавна съм заполнил да ги правя автоматично всеки път, когато си пускам филм на телевизора от флашката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, TheBestInTheWorld написа:

И двете стъпки отдавна съм заполнил да ги правя автоматично всеки път, когато си пускам филм на телевизора от флашката.

И до сега ставало ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

И до сега ставало ли е?

Попринцип в повече случай всичко е наред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, TheBestInTheWorld написа:

Изключи тв. от контакта за 2мин и после пак опитай дали субтитрите ще тръгнат. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дефакто друг път с този телевизор външни надписи успявал ли си да пуснеш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

А дефакто друг път с този телевизор външни надписи успявал ли си да пуснеш?

Да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Припомни си кой е филма и пробвай отново с него, ако нищо друго не помогне.

Но щом не виждаш никакви надписи бъркаш нещо глобално или досадно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излизат си на английски.

Видео контейнера има ли вградени надписи?

Ако слагаш текстови файл с български надписи, как ще се появят на английски?

Може би не обясняваш добре какво точно правиш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, TheBestInTheWorld написа:

Излизат си на английски.

Върни фабрични настройки на телевизора, ако е смарт. Преди това разкачаш всичко от него. Ако имаш CA модул за телевизията го махаш и него.

Телевизора да не би да има ненаправен ъпдейт ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, за първи път разбирам, че съм имал функция да свърша лаптопа с телевизора безжично и съответно телевизора да стане екрана на лаптопа, съответно пуснах филма с VLC, където субтитрите тръгват, благодаря все пак за бързите отговори.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, JKirilov написа:

ОК

Ти пък нищо не разбираш! :)

Хайде да видим - всеки телевизор ли има LAN и/или Wi-Fi?

Защо трябва да имаш пуснато допълнително устройство за да изгледаш един филм, като може да е само телевизора и USB паметта? Викаш по-еколигично е!

Ако ще играеш игра на телевизора най-добре е да го свържеш с интерфейс* който има най-голямо закъснение, нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване