Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за покупка на лаптоп за работа (с windows + ms office) (2ра употреба)

Препоръчан отговор

Здравейте,

моя позната търси да закупи лаптоп за внучката й, който да бъде с инсталиран windows и офис, които да се ползват за онлайн обучения (в училище). Търси се втора употреба машина, тъй като след като й казах, че нови само софтуерът ще й струва минимум 400-500лв, това бързо отпадна като вариант. Откровено казано съм бос в изборът на лаптоп втора употреба (дори не зная и подобни магазини), ще съм благодарен, ако ме насочите към добра машина (koято да става за работа с офис пакети, браузване и филми например), и по възможност да я предлагат с (или да има опция да бъде добавен) windows и офис пакет. Не са ми казали бюджет, но предполагам таванът е около 700-800лв (като, ако е по - малко, е по - добре).

Благодаря на отзовалите се.

Поздрави и успешен ден!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В часовете по информатика им дават учебник, в който всичко е по офис пакета на майкрософт, съответно няма как да се ползва open office например.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, amadeusbg написа:

В часовете по информатика им дават учебник, в който всичко е по офис пакета на майкрософт, съответно няма как да се ползва open office например.

Поздрави!

На това което ги учат в по-информатика, няма никаква разлика между майкрософт офис и либре офис.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе аз не си спомням досега да съм видял някъде да продават лаптопи втора употреба с инсталиран лицензиран MS Office. Така че - успех в търсенето, и по-здрави и на теб ;) .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и на двамата.

За съжаление аз също не съм виждал лаптопи втора употреба с MS Office, но се надявах, че все някъде ги предлагат с допълнителна опция за инсталация. За Libre не мога да да дам мнение дали е същият, тъй като аз самият ползвам open office и нямат нищо общо, но MS Office ми беше "пуснато" като изисквания от човека, за който търся лаптопа. Видях въпросният им учебник по информатика, там дори има разминавания заради версиите на офиса, като няма да коментирам и как е написан самият учебник, което респективно би довело до затруднения (и според мен) при използването на алтернативен безплатен софтуер.

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, amadeusbg написа:

За съжаление аз също не съм виждал лаптопи втора употреба с MS Office, но се надявах, че все някъде ги предлагат с допълнителна опция за инсталация.

О, това със сигурност е възможно, на много места. Като си платиш допълнително лиценза и инсталацията :D .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МОН имат набор от лицензи за ученици/студенти за Win (10) и M$ Office (2016 или 2010 е помня)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, amadeusbg написа:

Благодаря за отговорите и на двамата.

За съжаление аз също не съм виждал лаптопи втора употреба с MS Office, но се надявах, че все някъде ги предлагат с допълнителна опция за инсталация. За Libre не мога да да дам мнение дали е същият, тъй като аз самият ползвам open office и нямат нищо общо, но MS Office ми беше "пуснато" като изисквания от човека, за който търся лаптопа. Видях въпросният им учебник по информатика, там дори има разминавания заради версиите на офиса, като няма да коментирам и как е написан самият учебник, което респективно би довело до затруднения (и според мен) при използването на алтернативен безплатен софтуер.

Поздрави

Ето Ви предложение за втора употреба лаптоп на цена 500 лева. Във фирмата могат веднага да инсталират Вин 10 с лиценз срещу 66 лева. Ако искате, помолете ги и за офис пакета , както вие го искате и няма да достигнете границата от 700 лева по вашата преценка. Фирмата е много коректна и можете лично да разговаряте с директора и на посоченият от линка телефон. (инж. Петко Генков) Пожелавам Ви успех! Инсталацията  ще е безплатна и на двата пакета!

http://alphacom-bg.com/product/2262/fujitsu-celsius-h720-i7-3720qm-8gb-500gb-zabelezhki-klas-a.html

Добавено:   клавиатурата е с немска подредба-добавяме безплатно лепенки българо/английски

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Office365+windows 10 Pro за $22.75 с купон:
KWS35

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, DarkEdge написа:

МОН имат набор от лицензи за ученици/студенти за Win (10) и M$ Office (2016 или 2010 е помня)

Благодаря, аз също имах подозрения, че има такива лицензи, но ако трябва да бъда честен не зная каква е процедурата, за да се възползва човек от тях. Имам спомен, че майкрософт също предлагаме офис пакет на преференциални цени за ученици, но и там нищо не намерих като информация.

преди 8 минути, Колев60 написа:

Ето Ви предложение за втора употреба лаптоп на цена 500 лева. Във фирмата могат веднага да инсталират Вин 10 с лиценз срещу 66 лева. Ако искате, помолете ги и за офис пакета , както вие го искате и няма да достигнете границата от 700 лева по вашата преценка. Фирмата е много коректна и можете лично да разговаряте с директора и на посоченият от линка телефон. (инж. Петко Генков) Пожелавам Ви успех! Инсталацията  ще е безплатна и на двата пакета!

http://alphacom-bg.com/product/2262/fujitsu-celsius-h720-i7-3720qm-8gb-500gb-zabelezhki-klas-a.html

Току що се чух с човека, но за съжаление не предлагат инсталация на офис пакети, вероятно наистина ще се стигне до закупуване на офис пакет отделно.

Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, DarkEdge написа:

Office365+windows 10 Pro за $22.75 с купон:
KWS35

offtopic:

Как ми се иска някой, който си е купил такива ключове и си е "узаконил" софтуер с тях, да отиде в местното представителство на Microsoft, и да помоли за една проверка на легитимността им. И след това да сподели тук какво са му казали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, amadeusbg написа:

има такива лицензи

http://teacher.bg/forum/Details/32666.html

https://www.microsoft.com/bg-bg/education

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 800 лева може директно нов лаптоп да напазарува. 

Старият лаптоп има шансове да има следи от употреба, които може да са прикрити с фотошоп с цел търговеца да излъжи клиентите и те да си закупят лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мон найстина работи с майкрософт и във всяко училище има изпратени за всеки ученик акаунт,потребителско има и парола за офис 365,за които министерството плаща...........сега за самият уин 10 не съм чул да има за всеки ученик лиценз,там нещата са по-сложни и всяка организация(училище,вуз)се оправя сама,според възможностите си,но за офиса съм сигурен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sky1 написа:

Старият лаптоп има шансове да има следи от употреба, които може да са прикрити с фотошоп с цел търговеца да излъжи клиентите и те да си закупят лаптопа.

В днешно време за 800 лева е трудно да намериш що годе добър. И понеже е ученик след половин година ползване , новият лаптош ще заприлича на дъфка. И по внимателно чети това, което се предлага. Бележка от линка, посочен от мен:  

Fujitsu Celsius H720 15.6'' HD 

ВТОРА УПОТРЕБА-ЗАБЕЛЕЖКИ Клас А- дребни козметични по корпуса и/или дисплея,С ДОБРИ БАТЕРИИ. 

Къде виждаш фотошоп или нещо друго?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sky1 написа:

И коя пластасова еднодневка предлагаш? Която от стоене започва да се руши,без да се ползва....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Колев60 написа:

В днешно време за 800 лева е трудно да намериш що годе добър. И понеже е ученик след половин година ползване , новият лаптош ще заприлича на дъфка. И по внимателно чети това, което се предлага. Бележка от линка, посочен от мен:  

Fujitsu Celsius H720 15.6'' HD 

ВТОРА УПОТРЕБА-ЗАБЕЛЕЖКИ Клас А- дребни козметични по корпуса и/или дисплея,С ДОБРИ БАТЕРИИ. 

Къде виждаш фотошоп или нещо друго?

Намерих даже и за под 800 лева със SSD. 

https://ardes.bg/product/acer-aspire-3-a315-53-p0zz-nx-h38ex-048-8gb-250ssd-156717

Говорих по принцип. Преди това не бях гледал другите мнения в темата. Сега видях и твоят линк.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, sky1 написа:

Намерих даже и за под 800 лева със SSD. 

https://ardes.bg/product/acer-aspire-3-a315-53-p0zz-nx-h38ex-048-8gb-250ssd-156717

Говорих по принцип. Преди това не бях гледал другите мнения в темата. Сега видях и твоят линк.

Аз ако не прочета всички мнения не отговарям. Ти, сигурно си с IQ 300 и затова  не четеш. Лапешка работа! Първо и най важно - прочети заглавието на темата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже говорим за

преди 6 часа, amadeusbg написа:

онлайн обучения (в училище)

и понеже мисля нестандартно, трябва ви настолен компютър! Много по-надеждна работа и няма да го взема под мишница и уж да "учи" в съседния блок при гаджето!

Парите стигат перфектно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, RudeBoy написа:

offtopic:

Как ми се иска някой, който си е купил такива ключове и си е "узаконил" софтуер с тях, да отиде в местното представителство на Microsoft, и да помоли за една проверка на легитимността им. И след това да сподели тук какво са му казали.

В повечето случаи това са си напълно легални ключове, които са били купени като пакет от дадена фирма, която впоследствие продава излишните и те биват изкупувани от такива сайтове, които от своя страна си слагат съответна надценка и ги продават на крайния потребител. Няма как да се узаконят, тъй като въпросните сайтове не издават фактура и касова бележка, които са нужни при евентуална проверка на фирма, за това и фирмите не купуват от сайтовете, въпреки че ключовете са си работещи, но за крайния потребител са идеални, тъй като на него никой няма да му иска документ за покупката. В най-лошия случай лицензът ще му бъде баннат.

Към автора: Купувай смело от даден сайт за 20-30 лв. Windows + Office и изобщо не се притеснявай, а излишните пари ги вложи в по-добър компютър. Много по-добър вариант са от нелегални програми за активация и много по-евтин ако ги купиш от Microsoft или друг официален техен партньор. Лично ползвам такива от години и нямам никакви проблеми на доста компютри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@tepmu ,

Наясно ли си всъщност с принципа на лицензиране на Microsoft продуктите? По изказването ти съдя, че не съвсем. Има различни видове лицензи - за фирми, за обществени организации, за физически лица, за производители, за различни райони, и т.н. Това, че примерно ти си си купил легален фирмен ключ, не означава, че той остава такъв, след като си го сложиш на домашния компютър. Да, ще мине онлайн проверката на MS (евентуално), но това не означава, че твоят Windows има законен лиценз. Той е точно толкова пиратски, колкото и ако си го "узаконил" със свален от нета активатор. Две неща валидират лиценза ти - дали е точно за твоя компютър, организация и район, и дали имаш документ, че си платил цената му на Microsoft.

То по твоята логика и аз мога с години да ползвам ключ, генериран с кийген. И ако не ме хванат, да твърдя, че всичко е наред. Ама не е така.

"В най-лошия случай лицензът ще му бъде баннат." Е няма как законен лиценз да бъде баннат. Само това ти изречение доказва, че работата не е както трябва.

Преди и аз си мислех като теб. Но един ден седнах, проучих въпроса, прочетох доста неща, изгледах доста клипове. И си промених мнението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, RudeBoy написа:

фирмен ключ, не означава, че той остава такъв, след като си го сложиш на домашния компютър.

Тези две неща са много разтегливи............фирмен може да го ползваш у дома и домашен във фирмата,това дали не незаконно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

благодаря на всички за мненията. Стигнахме до консенсус с дамата, че ще търсим лаптоп с windows (2ра употреба), като лиценз за офис ще се опита тя да вземе от училището (и ако не се получи, в краен случай ще го закупи).

Ще съм благодарен, ако препоръчате конкретни лаптоп(и) втора употреба (с windows 10 или с възможност за добававяне на такъв) до към 500-600лв. По възможност с 1 година гаранция? Бихте ли ми препоръчали и конкретни фирми, където да търся моделите?

на 25.06.2020 г. в 13:24, Гост написа:

Добавено:   клавиатурата е с немска подредба-добавяме безплатно лепенки българо/английски

Toзи на хартия ми изглежда много добре, дали има този или подобен модел някъде с 1 година гаранция?

Поздрави!:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, amadeusbg написа:

Здравейте,

благодаря на всички за мненията. Стигнахме до консенсус с дамата, че ще търсим лаптоп с windows (2ра употреба), като лиценз за офис ще се опита тя да вземе от училището (и ако не се получи, в краен случай ще го закупи).

Ще съм благодарен, ако препоръчате конкретни лаптоп(и) втора употреба (с windows 10 или с възможност за добававяне на такъв) до към 500-600лв. По възможност с 1 година гаранция? Бихте ли ми препоръчали и конкретни фирми, където да търся моделите?

Toзи на хартия ми изглежда много добре, дали има този или подобен модел някъде с 1 година гаранция?

Поздрави!:)

Здравей!

Лаптопа е добър, с качествена изработка, но е хубаво да видиш дали е с IPS матрица, че първо не е описано в описанието. Другото което трябва да знаеш за тази марка лаптопи е че частите са им скъпи и по-трудно се намират от други марки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване