Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с инсталиране на Windows и системните дялове

Препоръчан отговор

Здравейте! До сега не бях срещал такова нещо. При инсталацията на Windows 10 реших да си направя пълен формат и на двата диска SSD+HDD (мощно пречистване на всичко). Правил съм го поне 15 пъти това нещо, но тоя път при инсталацията не ми даде да продължа напред, защото бях заредил GPTм а не MBR формат и оттам нещата станаха кошмарни. Издразних се и разпокъсах дисковете на парчета при менюто за избиране къде да се инсталира Windows-a, след това изтриване, форматиране и куп други глупащини на дисковете. Сега се мъча от два дни да форматирам диска и да се върнат в "default" състояние.Даже нямам икона на втория диск (HDD) в Моят компютър. Имам платена програма за форматиране, създаване, разделяне и др. неща на дискове AOMEI partition assistant UNLIMITED. Със сигурност може да се оправят нещата с нея, ама като си немам понятие от тва...

Моля, който е компетентен по темата да ми помогне възможно най-скоро и ще съм длъжник. Бих почерпил лицето, което помогне напълно с проблема.

Може да се работи с Team Viewer версията, дискорд да ви споделя екран и каквото е нужно за поправката.

Ето снимки на нещата.

Поздрави.

1.png

2.png

3.png

install-windows-10-on-ssd.jpg

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За протокола!

Цитат

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

Правила на форума

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да почнем оттам: Какво точно искаш да направиш?

Така като гледам от скрийншотовете, и от това, че предлагаш ползване на Team Viewer, значи имаш работещ Windows 10. Оттук нататък? Да си зададеш липсващата буква на дяла е елементарно. Обаче гледам, че ОС ти е на единия диск, а Recovery и другия системен дял - на другия. Това не ми харесва. На твое място бих преинсталирал отново, с откачен диск за данни, и оставено само SSD-то. Ако ти се занимава, разбира се.

Ако не ти се занимава, наистина е "СПЕШНО!!!", и си от Варна - донеси ми го, ще го оправя. Благодарността си може да изразиш с някоя снимка на Пенчо Славейков например, ако ти се намира ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, RudeBoy написа:

Благодарността си може да изразиш с някоя снимка на Пенчо Славейков например, ако ти се намира ;)

То пък! Най-много - някоя снимка на Паисий Хилендарски или Иван Милев!  🤣

Spoiler

Гроздоберачката приключи с гроздобера и си отиде!
Историята на двулевката и образът на коя жена стои на банкнотата ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, RudeBoy написа:

Така като гледам от скрийншотовете

Има Windows дял на ssd  и останалите служебни дялове са на хдд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, ама от това което виждам си мисля, че е правил опит да инсталира Windows върху инсталационната флашка и е затрил всичко в нея
Е как аджеба да продължи, като няма нищо в нея.
Нямам обяснение как е възможно това...тъй де, прекалено много гледам фантастика

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@KiNGSTON97 ,

Моля те, ако имаш да пишеш нещо по темата, която си пуснал - пиши го в темата. Не съм само аз в Калдата, нека всички да следят какво се случва. 

Нямам нищо против да ти помогна, но ще го направя, ако четеш какво пиша, и положиш малко усилия да си сътрудничим взаимно. Програми от типа на Team Viewer ще ползваме ако е необходимо . Честно казано, не се чувствам комфортно да влизам в компютрите на непознати. А и ако се стигне до преинсталация - TV не помага там. Програми за управление на дяловете - пак, ако са нужни.

Засега просто отговори на въпроса, който ти зададох - какво искаш да постигнеш?

току-що, дръндю написа:

Не знам, ама от това което виждам си мисля, че е правил опит да инсталира Windows върху инсталационната флашка и е затрил всичко в нея
Е как аджеба да продължи, като няма нищо в нея.

Не. Затрил я е след инсталацията.

Offtopic: А бе тоя аватар, дето си сложил - много ми прилича на един друг "дръндю", дето преди време избега от форума ... :giggle1:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RudeBoy написа:

Не. Затрил я е след инсталацията.

Погледни най-долната картинка и ще видиш че е с размера на флашката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-доброто според мен за неговите знания е да изключи захранването на твърдия диск, след което да стартира инсталиране на ссд, като преди това изчисти целия ссд.

Той иска при сегашното положение да се преместят системните дялове от hdd на ssd и да не преинсталира...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Най-доброто според мен за неговите знания е да изключи захранването на твърдия диск, след което да стартира инсталиране на ссд, като преди това изчисти целия ссд.

Той иска при сегашното положение да се преместят системните дялове от hdd на ssd и да не преинсталира...

Заемам са ... То само тва остана като цяло

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

Погледни най-долната картинка

1TB hdd
250GB ssd
64GB USB flash

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, дръндю написа:

Погледни най-долната картинка и ще видиш че е с размера на флашката.

Погледни първата картинка - флашката е Removable (D:), 57.28GB, Unallocated. Няма нищо на нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, KiNGSTON97 написа:

install-windows-10-on-ssd.jpg

Кажете ми кой хард е с размер на флашка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дръндю написа:

Никой. Това не са 3 различни харда. Не виждаш ли, че всичките са "Drive 0"?...

Има нещо яко оплескано в тази снимка :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, RudeBoy написа:

Никой. Това не са 3 различни харда. Не виждаш ли, че всичките са "Drive 0"?...

Има нещо яко оплескано в тази снимка :)

Ми да - това са три партишъна, на едно физическо устройство.

преди 11 минути, дръндю написа:

Колко е „размер на флашка“? 2, 4, 8, 16 ... GB?

А „флашка“ 256 GB - какво е? Или с 1000 и 2000 GB?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Колко е „размер на флашка“? 2, 4, 8, 16 ... GB?

А „флашка“ 256 GB - какво е?

имам предвид конкретна флашка
не става въпрос за разновидности на флашки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На една от снимките не виждам дяловете на диск1 да имат букви!

1.png

Редактирано от barbuncela (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, дръндю написа:

преди 2 минути, barbuncela написа:

На една от снимките не виждам дяловете на диск1 да имат букви!

Ако имаш предвид Диск 1 - това са системните за Win 10 дялове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Ако имаш предвид Диск 1 - това са системните за Win 10 дялове

Е защо е без буква този от 930 гб. ...май е толкова?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Добре де..."флашкаТА"
Обаче не мога да си обясня как е станало това...мистерия някаква

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, barbuncela написа:

Е защо е без буква този от 930 гб. ...май е толкова?

Защото е в процес на форматиране

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

😜

Spoiler

Ако ще ме „изпреварваш“ - поне „пускай мигач“!
Спирам да отговарям - то няма за какво!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, DarkEdge написа:

А! Е може...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един бабешки начин от мен. Откачи хард диска и инсталирай Windows 10 на SSD. След това закачи хард диска и с инструментите  на Windows си го форматирай и раздели както поискаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, дръндю написа:

Тва е примерна снимка от интернет.

Инсталирах Windows-a без HDD. С пълно прочистване на SSD-то. Сега го включих и не ми се появява пак. Сигурно трябва да го форматирам след прясната инсталация?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Недко
      Здравейте !
      Днес получих 4 хард диска SATA, 
      според продавача, използвани в конзоли за игри.
      1. Seagate LD 25.1
      2. Seagate LD 25.2
      3. Fujitsu N124
      4. HITACHI N13508
      На втория хард диск (Seagate LD 25.2) има текст NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE
      Третият и четвъртият имат малки разлики в конекторите (ако така се нарича тази част)
      15 + 7 пластини си ги имат, но след тях има още едно гнездо с 4 пинчета,
      които в №1 и №2 (Seagate) ги има, а на Fujitsu и HITACHI ги няма.

Въпросите ми са :§
      1. Дали ще тръгнат, ако ги сложа в лаптопи ?
      2. Дали ще създават проблеми при работа ?
      3. Каква несъвместимост може да обозначава текста NOT SUITABLE FOR LAPTOP COMPUTER USE ?
      хардуерна, софтуерна, правна/лицензнна или друга ?
      4. Имате ли някакви препоръки, коментари, за които не се сещам да попитам ?

Моля за съвет или за линк, ако вече някъде е писано по подобна тема,
      на български, руски или английски !

Предварително Ви благодаря !

Снимките са тук : !https://imgur.com/a/GDjo2eU
    • от Марио Проданов
      Здравейте на всички! Изпитвам проблем с лаптоп Toshiba Satellite L300 - не иска да стартира без батерия. Батерията е проблемна и е за смяна. Собственикът ме помоли да му разреша проблема - да стартира без батерия.   Това, което съм направил до момента: -разглобил целия лаптоп и направил проверка на всеки компоненет и лентови кабели. Всичко е наред с тях! -Проверил зарядното, защото собственика ми е докарал зарядно с 22V 4.5A, като по manual го дават 19V 3.95A. Тествал съм го с универсалното ми зарядно и съм го направил 19V 3.95A. Същата работа - не стартира! -Махнал съм 1 плочка рам памет и стартирах без нея- отново е така. Дори съм ги сменил 2-те пробно с моите. Не успех!     Моля за помощ и съвет! Ще съм благодарен на всеки един от Вас за помощта и изразеното мнение! Благодаря Ви за отделеното време и внимание! Поздрави!      
    • от Марио Проданов
      Здравей, колеги! Днес съседа ми докара лаптоп Asus SonicMaster и моето задължение е да му го преинсталирам на Windows 7. Понеже лаптопа няма външно устройство за DVD, защото общо взето моите инсталационни дискове са на Windows -  реших да си улесня нещата като си записах USB бутваща флашка с помощта на Windows 7 USB/DVD Tool. Всичко е ок. 
      BIOS - първо бутваща у-во на USB и запазих промените и напред. До тук добре. След като зареди надписа "Windows is loading files", когато зареди напълно сивата лентичка ми излиза синия екран, който ще видите на снимката. И до там. Пробвах всичко:
      - изключих всякаква защита на BIOS.
      -проверих бутващата флашка и на моите машини - всичко е точно 
      -опитах да въвеждам най-различни команди от advanced options в command prompt. 
      Лаптопът не е отварян. В момента има инсталирана ОС на Windows 10.
      Понеже не преинсталирам за първи път компютър или лаптоп ще помоля хората, които ще реагират с неадекватни въпроси и коментари - ДО ТУК! Просто излезте от форума. Трябват ми сериозни хора по въпроса.
      Моля Ви за помощ!
      Ако съм забравил нещо да добавя - моля да ме извините!
      Благодаря Ви за вниманието! 

• от Пешеходецът
      Здравейте!
      От мен се иска да форматирам външен хард диск (изваден от лаптоп), който да може да се ползва на ТВ LG (webos), Windows и на смартфон Samsung S10+.
      Когато го форматирах на компютъра се разпознаваше само от ТВ и компа, но от телефона не. Форматирах го през смартфона и тогава се разпознаваше от него и от компютъра, но от телевизора - не.
      Забележка: винаги при форматирането съм ползвал вградените програми по подразбиране! Иначе имам на флашка тази програма.
      Моля дайте съвет в какъв формат да го направя този диск, че човека да го ползва и на трите устройства?
    • от Марио Проданов
      Здравейте, колеги!
      На скоро родителите ми дадоха техен стар лаптоп Asus F5 закупен през 2009 година и използван до 2014г. 
      Първоначално лаптопа стартира и ми показа още от началото само черен екран. Оставих го 5мин. да вдигне температура и сам потръгна и стартира. Направих профилактика(почистване и добавяне на нова термопаста на CPU и GPU.) Почистване на плочките на  RAM паметта с Brake Cleaner, както и слотовете.  След това го преинсталирах на Windows 7 64bit и всичко си беше наред. 
      Въпреки всичко това още от самото начало лаптопа не записваше датата и часа - нито в BIOS, нито и в ОС. Знаех от къде е проблема - плоската батерия.
      Разглобих лаптопа на цяло - бавно и много внимателно. Смених старата плоска батерия с нова и върнах всичко обратно, както трябва(всички кабели свързани и няма нищо скъсано и счупено, защото не разглобявам за първи път лаптоп или декстоп машина. )
      Както споменах върнах всичко на мястото и не иска да стартира. Като го стартирам - черен екран и не показва нищо повече. 
      Всичко прегледах - RAM, HDD и т.н. Всичко работи, но продължава да дава черен екран.
      Направи ми впечатление, че чипсета на дъното на лаптопа прегрява. 
      Попитах едно момче, което също като мен се занимава с компютри от доста години. Погледнах ме го и ми спомена, че чипсета е изгорял, но аз не съм много съгласен с него. 
      Това е общо взето всичко. 
      Дайте съвет и си изкажете мнението по темата.
      Съжалявам, ако съм забравил нещо да добавя.
      Благодаря за вниманието! 🙂
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване