Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как се извършва качествено обезпаразитяване на кучето?

Препоръчан отговор

Преди 2 дни видях бълха по-тялото на кучето си и веднага го заведох при ветеринарен доктор (пекинез на 8 месеца) да го обезпаразитят.

Доктора му капна отзад на врата няколко пъти от някаква течност и ми взе 5 лева. До сега никога не съм имал представа как се извършва самото обезпаразитяване. Попитах го това ли е всичко и той ми каза - да, след един месец ще го доведеш отново за да направим същата процедура.

Доктора каза че бълхата сама ще умре от препарата който му сложи и аз не трябва да правя нищо. Нормално ли е след като са минали 2 дни още да го виждам да се почесва по-тялото?

Държа да отбележа че доктора е приятел на брат ми, а със съпругата му сме съученици и по-никакъв начин не мисля че съм излъган или е претупана работата набързо както се случва често при някои други. Нито се съмнявам в работата му.

Предишното обезпаразитяване на кучето не съм го правил аз тъй като го купих обезпаразитено и след месец и половина ми казаха че самото обезпаразитяване му спира действието си постепенно и за да има ефект трябва да се прави периодично и постоянно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обезпаразитява-нето, за което говориш е от титa Spot On (например FrontLine Combo)

Само трябва да се "накапе" със въпросният препарат и започва да действа.

Щом, е малко кучето има и спрейове, които действат по подобен начин.

Отиваш в близката ветеринарна аптека/клиника до Вас, като им обясниш колко е голямо кучето. 

И съответно, ще ти препоръчат подходящият препарат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно - правилно ти е казал докторът. Говоря ти от опит с въпросния препарат, и много кучета и котки, които съм имал. 

Другият вариант е една хубава баня, с подходящо пенещо се вещество:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, той го накапа отзад по-врата с препарат за да не може да се ближе.

Въпроса ми е дали само това накапване е достатъчно, като се има в предвид, че съм видял бълха по-кучето, и постоянно го разхождам в паркове и градини където е много вероятно в тревата да има не само бълхи а и други гадини които като нищо могат да се качат по-него.

преди 3 минути, RudeBoy написа:

Принципно - правилно ти е казал докторът. Говоря ти от опит с въпросния препарат, и много кучета и котки, които съм имал. 

Другият вариант е една хубава баня, с подходящо пенещо се вещество:

Не смея да го изкъпя защото от водата препарата с който го е накапал доктора ще се размие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Препаратът се разнася постепенно по цялата кожа на животното. И така, освен че избива вече заселилите се бълхи, предпазва и от нови. Поне така знам.

И идеята за банята е вместо препарат, а не след него. 

Имах едно голямо куче, което нямаше нищо против да му правя баня на двора (през лятото), и даже да го изплаквам с маркуча :) . Много се кефеше. От друга страна, за сиамската котка дори не си и помислях, че мога да я вкарам в банята :D . Това диване истерично мразеше водата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, RudeBoy написа:

И идеята за банята е вместо препарат, а не след него. 

Ясно, значи банята отпада, то и без друго точно предишния ден преди да го заведа при доктора го бях изкъпал.

Остава варианта с препарат да се работи само.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да се знае какво е приложено в случая и кога да е следващото обезпаразитяване, особено за мъниче, като вашето.
Както казаха по-нагоре  FrontLine (или каквото е било при вас) действа за всичко ... :)  Имам колеги ползват го срещу хлебарки в панелки и са много доволни. 
Поздравления за избора на домашен любимец! Много приятни емоции заедно желая! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, VeeeSeLa написа:

Хубаво е да се знае какво е приложено в случая и кога да е следващото обезпаразитяване, особено за мъниче, като вашето.
Както казаха по-нагоре  FrontLine (или каквото е било при вас) действа за всичко ... :)  Имам колеги ползват го срещу хлебарки в панелки и са много доволни. 
Поздравления за избора на домашен любимец! Много приятни емоции заедно желая! 

Благодаря подобно да ти се връща!;)

И на мен също ми беше интересно как се казва препарата с който го накапа доктора, и дали се продава свободно и изобщо за него повече подробности.

Но в клиниката беше някаква лудница просто, отделно че имаше и едно мече бебе което вдигаше ужасна врява и не можах да го попитам доктора за всички тези подробности.

Иначе както казах по-горе, следващото обезпаразитяване доктора че трябва да е след месец, тогава да го водя отново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, grizly написа:

Иначе както казах по-горе, следващото обезпаразитяване доктора че трябва да е след месец, тогава да го водя отново.

Защото е мъниче. Като порасне ще е цяла пипета за около 2-3 месеца действие, зависи от килограмите на пухчето.

преди 2 часа, grizly написа:

Доктора му капна отзад на врата няколко пъти от някаква течност и ми взе 5 лева.

Отрази ли имунизацията в паспорта? Доста евтино при вас. Браво! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, VeeeSeLa написа:

Защото е мъниче. Като порасне ще е цяла пипета за около 2-3 месеца действие, зависи от килограмите на пухчето.

Отрази ли имунизацията в паспорта? Доста евтино при вас. Браво! 

Така ли, не знаех че като порасне и ваксините му ще са на по-рядко, мериха и сега тежи 5 килограма и половина.

Не отрази нищо, сигурно следващия път когато го водя ще отрази сигурно, незнам.

Може да ми е направил отстъпка и за това че сме познати да ми е взел по-евтино, а може и толкова и да си струва, нямам представа.

При вас колко струва обезпаразитяването?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи обезпаразитяването бива вътрешно и външно. Бълхите и кърлежите са външни паразити. Най-вероятно е накапал препарат съдържащ фипронил. Той се свързва с мазнините по кожата и затова убива и предпазва от паразити 4 седмици от кърлежите и 6 седмици от бълхи. Но има едно правило- животното да не е къпано най-малко една седмица преди това заради мазнините - измиват се и препарата не може да се задържи на кожата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, georgi6 написа:

Значи обезпаразитяването бива вътрешно и външно. Бълхите и кърлежите са външни паразити. Най-вероятно е накапал препарат съдържащ фипронил. Той се свързва с мазнините по кожата и затова убива и предпазва от паразити 4 седмици от кърлежите и 6 седмици от бълхи. Но има едно правило- животното да не е къпано най-малко една седмица преди това заради мазнините - измиват се и препарата не може да се задържи на кожата.

Ами аз бях го къпал предишния ден точно, но не съм му казал, това означава ли че препарата с който го е накапал доктора не действа?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, grizly написа:

Ами аз бях го къпал предишния ден точно, но не съм му казал, това означава ли че препарата с който го е накапал доктора не действа?

Следвайте препоръките и всичко ще е наред, няма място за притеснение. 

преди 12 минути, grizly написа:

Така ли, не знаех че като порасне и ваксините му ще са на по-рядко, мериха и сега тежи 5 килограма и половина.

Така би трябвало да е, докато навърши годинка са по-чести. После веднъж годишно са имунизациите, а за външно строго индивидуално в зависимост от средата в която е любимеца. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, VeeeSeLa написа:

Следвайте препоръките и всичко ще е наред, няма място за притеснение. 

Така би трябвало да е, докато навърши годинка са по-чести. После веднъж годишно са имунизациите, а за външно строго индивидуално в зависимост от средата в която е любимеца. 

От одеве нали говорим за външно обезпаразитяване? Това дето доктора го накапа по-врата с препарата е външно.

Вътрешно до колкото знам се прави с хапчета мисля и до сега тако не му е правено изобщо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчвам препарат FYPRYST! Доказано качество, но е по-скъп - ама си струва, до два месеца е защитата от всички летящи и пълзящи гадини. Ползвам го години наред, има отделни видове за кучета и котки и различни дози в зависимост от теглото...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nickolaycho написа:

Силно препоръчвам препарат FYPRYST! Доказано качество, но е по-скъп - ама си струва, до два месеца е защитата от всички летящи и пълзящи гадини. Ползвам го години наред, има отделни видове за кучета и котки и различни дози в зависимост от теглото...

Благодаря, ще се поинтересувам за него и дано да не е скъп много.

През какви периоди се слага той?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, grizly написа:

до два месеца е защитата от всички летящи и пълзящи гадини

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, grizly написа:

От одеве нали говорим за външно обезпаразитяване? Това дето доктора го накапа по-врата с препарата е външно.

Вътрешно до колкото знам се прави с хапчета мисля и до сега тако не му е правено изобщо.

В паспорта всичко е разписано, кога, какво, на каква периодика. Ще се научите да го следите. За ваксини, за вътрешно и външно. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той до сега паспорта му доктора не ми го е искал изобщо, но ще му го дам следващия път когато го заведа отново, иначе да - там ще се следи всичко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Записвай си кога и какво е давано. Така няма да има опасност от предозиране, все пак си е химия. Това с едната седмица е прекалено. 1-2 дена са ОК. Също така не прекалявай с къпането, кучетата не са като хората и имат нужда да им е мазна кожата/козината. Ваксините задължително да се вписват в паспорта, като ходиш при ветеринаря си носи паспорта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване