Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да си преинсталирам драйверите на тъчпада

Препоръчан отговор

На Моя лаптоп Acer Aspire E1-531G и проблема е че тъчпада ми не работи още откакто му инсталирах линукса, инсталирах Linux Mint преди 2-3 месеца

А във touchpad&mouse settings си виждам само външната ми мишка

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат
Steps -
1) disable secure boot in bios settings
2 Add these two lines in etc/default/grub
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="ivrs_ioapic[32]=00:14.0 nosplash irqpoll"
GRUB_CMDLINE_LINUX="psmouse.elantech_smbus=0"

then,
sudo update-grub

https://community.acer.com/en/discussion/571008/linux-on-the-aspire-3-a315-41-r3dq

белким ти помогне това

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Linux Mint написа:

На Моя лаптоп Acer Aspire E1-531G и проблема е че тъчпада ми не работи още откакто му инсталирах линукса, инсталирах Linux Mint преди 2-3 месеца

А във touchpad&mouse settings си виждам само външната ми мишка

Поддръжката е в пакета xserver-xorg-input-libinput. Преинсталираш го, откъдето си поискаш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А, в настройките на мишката хубаво ли разгледа, там има падащо меню от което се избира, кое да настройваш мишка или тъч и плъзгач до него за да зададеш кое от двете да е активно или и двете да са активни.

Би трябвало да подобно на това като на снимката.

2020-07-13-14-56.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване