Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Зравейте,

Компютърната конфигурация е:

Дъно: ASROCK B250M PRO 4

Процесор:PENTIUM G 4560

Хард: SSD KINGSTON 480 GB

Рам: KINGSTON 8 GB

Видео: ASUS RX 470 8 GB

Захранване:  CORSAIR RM 650 X

REV.  на биоса  на дъното показва,че е B 2.50

Питането ми е,ако реша да сложа процесор i3 8100  трябва ли да се актуализира БИОСА  на дънната платка или той сам се актуализира

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Roujin Z написа:

Не се поддържа 8-мо поколение така че биоса няма значение.

Според дъното се поддържа https://www.asrock.com/support/cpu.asp?s=1151

Моя грешка, не се поддържа, извинявам се https://www.asrock.com/MB/Intel/B250M Pro4/index.asp#CPU

Редактирано от tepmu (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Supports 7th and 6th Generation Intel® Core™ i7 / i5 / i3 / Pentium®    неразбирам,но i3 8100 8-мо поколение ли е

Според мен i8 e 8-мо поколение,ако греша поправете ме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, tepmu написа:

Според дъното се поддържа https://www.asrock.com/support/cpu.asp?s=1151

Имаш ли идея какво точно гледаш или смяташ че като чукнеш на сокета и списъка с процесори се поддържа от дъното?

Ето това са поддържаните - https://www.asrock.com/MB/Intel/B250M Pro4/index.asp#CPU

преди 5 минути, bissko написа:

Supports 7th and 6th Generation Intel® Core™ i7 / i5 / i3 / Pentium®    неразбирам,но i3 8100 8-мо поколение ли е

След като почва с цифрата 8 как смяташ? :) В горният линк може да видиш какво се поддържа от дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, bissko написа:

Може и да неразбирам много,но сокета ми е 1151,не 1150 Roujin Z

Socket-ът не е проблем, а chipset-a. Иначе той е прав, не се поддържа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А какво трябва да се направи за i3 8100

За мен поколението на процесора е цифрата след  i 3 трето  поколение i5 пето  поколение и т.н

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, bissko написа:

А какво трябва да се направи за i3 8100

За мен поколението на процесора е цифрата след  i 3 трето  поколение i5 поколение и т.нл

Няма какво да се направи. Избери си поддържан процесор от шесто или седмо поколение.

Всъщност защо искаш да сменяш процесора? С какво не се справя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, baitexpo написа:

Няма какво да се направи. Избери си поддържан процесор от шесто или седмо поколение.

Всъщност защо искаш да сменяш процесора? С какво не се справя?

Компютъра ми се счупи,носих го на ремонт,казаха че дъното ми е изгоряло и ако искам да чакам за същото дъно щели да го поръчат от чужбина щото в България го нямало в наличност.Еми чаках 25дни.На 29-я ми се обадиха,че и рамта е изгоряла и слота на процесора е бил изкривен,но можел да работи.Замениха дъното и рамта ама след 7 месеца компютъра пак се счупи.Отнесох го в друг сервиз и там казаха ,рамта е изгоряла и слота на процесора е изкривен и е добре да се замени самия процесор.Под изккривен процесор визирам платката на която е процесора,надявам се да ме разберете правилно.И поради причината,че е "изкривен" искам да го заменя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, bissko написа:

Компютъра ми се счупи,носих го на ремонт,казаха че дъното ми е изгоряло и ако искам да чакам за същото дъно щели да го поръчат от чужбина щото в България го нямало в наличност.Еми чаках 25дни.На 29-я ми се обадиха,че и рамта е изгоряла и слота на процесора е бил изкривен,но можел да работи.Замениха дъното и рамта ама след 7 месеца компютъра пак се счупи.Отнесох го в друг сервиз и там казаха ,рамта е изгоряла и слота на процесора е изкривен и е добре да се замени самия процесор.Под изккривен процесор визирам платката на която е процесора,надявам се да ме разберете правилно.И поради причината,че е "изкривен" искам да го заменя

С всички тези проблеми които си описал, започни първо от смяна на дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Слот/сокет на процесор е това:

https://www.google.bg/search?q=cpu+socket&hl=bg&sxsrf=ALeKk02ZJldC4oil4IBNIQjv2OJ_yEJz7g:1595275362846&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiB2Mjqz9zqAhWETxUIHX1rAa4Q_AUoAXoECCYQAw&biw=1330&bih=930

"Гнездото", в което се слага процесора. Ако самата платка на процесора е изкривена, трябва да изглежда по този начин примерно:

964e0bf64e2efe9ae3abfe07b326efb4-970-80.

c108224c96487e090ac6366567ad5cdf-970-80.

Което може да се получи от много тежък/презатегнат охладител, но е почти невероятно да се случи. От сервиза показаха ли ти какво точно е изкривено и как и защо се е случило според тях? Сигурен ли си, че нещо не те лъжат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, grizly написа:

С всички тези проблеми които си описал, започни първо от смяна на дъното.

но ако наистина е ''крив''процесора при монтажа му натиска,който се упражнява върху него може ли да доведе до някакви дефекти върху работата му.Мисълта ми, е че някой връзки на процесора със сокета може да не правят добра връзка

преди 4 минути, Raze написа:

Слот/сокет на процесор е това:

https://www.google.bg/search?q=cpu+socket&hl=bg&sxsrf=ALeKk02ZJldC4oil4IBNIQjv2OJ_yEJz7g:1595275362846&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiB2Mjqz9zqAhWETxUIHX1rAa4Q_AUoAXoECCYQAw&biw=1330&bih=930

"Гнездото", в което се слага процесора. Ако самата платка на процесора е изкривена, трябва да изглежда по този начин примерно:

964e0bf64e2efe9ae3abfe07b326efb4-970-80.

c108224c96487e090ac6366567ad5cdf-970-80.

Което може да се получи от много тежък/презатегнат охладител, но е почти невероятно да се случи. От сервиза показаха ли ти какво точно е изкривено и как и защо се е случило според тях? Сигурен ли си, че нещо не те лъжат?

По думите на първия сервиз такова е изкривяването,което е на снимките или подобно.Не ми го показаха.Първия сервиз ми казаха ,че много съм ритал компютъра :)))))))После ми казаха,процесора се е пренагрявал.Следя температурите на на процесора и видеокартата всичко е в допуска според мен.Играя само WOT процесора е 50-55 градуса видеото 55-60 градуса.Във втория сервиз не се коментираше процесора като проблем.Смениха ми Рамта ,но във втория слот го сложиха

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, bissko написа:

Първия сервиз ми казаха ,че много съм ритал компютъра

А ти рита ли го ?  Опитвал ли си сам да сваляш и да монтираш процесора ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, bissko написа:

На двата въпроса отговора е НЕ

Ами време е да се научиш.( не да го риташ)  Купи си термопаста, свали процесора и огледай какво е състоянието му, за да решиш какво да предприемеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом наистина не си пипал нищо по машината, остава и в двата сервиза да работят дебилни и безхаберни мошеници . 

Определи си бюджет за дъно и процесор /виж цените примерно тук/ и ще видим какво може да се направи. Това е едно евтино дъно за i3 8100.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, bissko написа:

Играя само WOT 

Ако ще купуваш 4 ядрен процесор и дъно се ориентирай към предпоследното поколение (9-то не 8-мо).

Причината - https://www.vario.bg/intel-core-i3-9100f-bx80684i39100f

Разбира се ако си намерил изгодно втора ръка споменатия I3-8100 е друг въпрос но нов върви доста неизгодно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,Ви, за отзивите и помощта.За момента ще се въздържа от решение спрямо,Вашите, препоръки/за които БЛАГОДАРЯ/.Причината,е че  отзивите за AMD  процесорите е доста положителна и се замислям дали да не променя платформата си за AMD процесори.Разбирам,че рязко сменям посоката,но като неразбираш едно нещо четеш и питаш.Знам,че в този форум има знаещи и можещи,затова /стига да не съм нахален/отново моля за мнение по въпроса относно процесорите AMD.Благодаря

преди 12 часа, baitexpo написа:

Ами време е да се научиш.( не да го риташ)  Купи си термопаста, свали процесора и огледай какво е състоянието му, за да решиш какво да предприемеш.

Купих си термопаста MX2,след гледане на клипове го почистих със спирт и охлаждането също  и монтирах процесора с охлаждането.Невидях слота/тялото/ на процесора да е крив,колко до толко мога да преценя.

преди 21 часа, bissko написа:

но ако наистина е ''крив''процесора при монтажа му натиска,който се упражнява върху него може ли да доведе до някакви дефекти върху работата му.Мисълта ми, е че някой връзки на процесора със сокета може да не правят добра връзка

По думите на първия сервиз такова е изкривяването,което е на снимките или подобно.Не ми го показаха.Първия сервиз ми казаха ,че много съм ритал компютъра :)))))))После ми казаха,процесора се е пренагрявал.Следя температурите на на процесора и видеокартата всичко е в допуска според мен.Играя само WOT процесора е 50-55 градуса видеото 55-60 градуса.Във втория сервиз не се коментираше процесора като проблем.Смениха ми Рамта ,но във втория слот го сложиха

Купих си термопаста MX2,след гледане на клипове го почистих със спирт и охлаждането също  и монтирах процесора с охлаждането.Невидях слота/тялото/ на процесора да е крив,колко до толко мога да преценя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, baitexpo написа:

Трябваше до го снимаш все пак и да качиш снимката. Сега работи ли компютъра или остана проблема с повредената рам памет?

Съжалявам,но несъобразих,че трябва да го снимам.В близките дни,когато съм по свободен  ще направя упражнението отново и ще публикувам снимки

BAITEXPO купих нова РАМ  отново KINGSTON 8 GB 

Total memory slots    4
    Used memory slots    1
    Free memory slots    3
Memory
    Type    Unknown
    Size    8192 MBytes
    Channels #    Single
    DRAM Frequency    1199.5 MHz
    CAS# Latency (CL)    17 clocks
    RAS# to CAS# Delay (tRCD)    17 clocks
    RAS# Precharge (tRP)    17 clocks
    Cycle Time (tRAS)    39 clocks
    Command Rate (CR)    2T
Physical Memory
    Memory Usage    48 %
    Total Physical    7.97 GB
    Available Physical    4.09 GB
    Total Virtual    16 GB
    Available Virtual    8.24 GB

Неразбирам защо DRAM Frequency    1199.5 MHz е такъв показател при положение,че рамта поддържа 2400MHZ

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване