Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчайте хамали (проверени!) за София

Препоръчан отговор

Добър ви ден. Дали бихте могли да ми препоръчате проверени хамали за София (линкове от резултати в Гугъл не са ми нужни - мога и сам да си ги намеря!). Проблемите при мен са два - живея в къща (надстроена преди години), т.е. стълбището е болезнено тясно и стръмно. За да е по-гадно, наскоро е пребоядисано, а на етаж и половина има положено преди години красиво подово покритие, което е изключително важно да не бъде повредено. Затова и ми трябват хамали, които да не са громотилници и да могат да придвижат хладилник веднъж нагоре и веднъж надолу (стария трябва да се изнесе), без да съсипят стълбището и да се чудя после как да го оправям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Петър Ангелов написа:

Добър ви ден. Дали бихте могли да ми препоръчате проверени хамали за София (линкове от резултати в Гугъл не са ми нужни - мога и сам да си ги намеря!). Проблемите при мен са два - живея в къща (надстроена преди години), т.е. стълбището е болезнено тясно и стръмно. За да е по-гадно, наскоро е пребоядисано, а на етаж и половина има положено преди години красиво подово покритие, което е изключително важно да не бъде повредено. Затова и ми трябват хамали, които да не са громотилници и да могат да придвижат хладилник веднъж нагоре и веднъж надолу (стария трябва да се изнесе), без да съсипят стълбището и да се чудя после как да го оправям.

За хамали българи не се сещам. По-добре виж дали имаш познат който да има общи работници и дали може да ти ги "даде" за ден. Би следвало за един ден или половин да се справят. 

Голям проблем е в намирането на внимателни "хамали". 

Съчувствам ти, "имам" вид познати които могат да ти свършат работа, но е твърде сложно да направя вид организация, а явно на теб ти трябват спешно. 

Успех! И прощавай! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

За хамали българи не се сещам. По-добре виж дали имаш познат който да има общи работници и дали може да ти ги "даде" за ден. Би следвало за един ден или половин да се справят. 

Голям проблем е в намирането на внимателни "хамали". 

Съчувствам ти, "имам" вид познати които могат да ти свършат работа, но е твърде сложно да направя вид организация, а явно на теб ти трябват спешно. 

Успех! И прощавай! 

Ами нямам познат (ако имах, нямаше да питам). А иначе, не е спешно - по-скоро проучвам (иначе, най-вероятно ще става въпрос за по някое време към края на август, може и по-нататък).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Петър Ангелов написа:

познат

ОК, но нямаш ли комшии??? Явно не познаваш вид хора с яки ръце и ум в главата ... 

Един хладилник (до колкото схванах проблематиката) е около 90 кг. Тясно стълбище = двама ти трябват, ако ти не може да контролираш между 45 и 70 кг. С подходящите въжета и определени знания къде се поставят = работата е свършена и ще остане да почерпиш. ;) 

п.п. Принципно наемниците не са съвестни. ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

ОК, но нямаш ли комшии??? Явно не познаваш вид хора с яки ръце и ум в главата ... 

Един хладилник (до колкото схванах проблематиката) е около 90 кг. Тясно стълбище = двама ти трябват, ако ти не може да контролираш между 45 и 70 кг. С подходящите въжета и определени знания къде се поставят = работата е свършена и ще остане да почерпиш. ;) 

п.п. Принципно наемниците не са съвестни. ;) 

Ами не бих казал, че около мен има яки хора - повечето са пенсионери, останалите (поне тези, които познавам) са епични психопати и...не са яки. Няма как и да го пренасям аз, с помощ на още някой, понеже имам заболяване на гърба и ми е силно противопоказно да дигам тежко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не бих казал

ОК, за кой регион на София става въпрос. Да видя с кой познат да спекулирам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

ОК, за кой регион на София става въпрос. Да видя с кой познат да спекулирам. 

НДК, от страната на пилони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

НДК, от страната на пилони.

ОК. Ще звънна на един познат или няколко. Доверени човеци. Ще ми отнеме някакво време. После ще споделя тук резултата или на ЛС ще дам вид телефон. 

Запомни едно: Хората с които ще те свържа евентуално = не са хамали!!! Те ще го направят не заради пари, а заради други принципи! 

За момента толкова. Това мога да обещая. 

Успех!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

ОК. Ще звънна на един познат или няколко. Доверени човеци. Ще ми отнеме някакво време. После ще споделя тук резултата или на ЛС ще дам вид телефон. 

Запомни едно: Хората с които ще те свържа евентуално = не са хамали!!! Те ще го направят не заради пари, а заради други принципи! 

За момента толкова. Това мога да обещая. 

Успех!

Благодаря. Но предполагам, независимо че не са хамали, не би трябвало да значи, че не мога да им платя, нали така? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Петър Ангелов написа:

Благодаря. Но предполагам, независимо че не са хамали, не би трябвало да значи, че не мога да им платя, нали така? :)

Да! Ще се договаряш с тях. Споко = няма да те одерат. ;) 

Има и друго: Ще се наложи и вид оглед, за да преценят дали по стълбището ще стане или има и друг вариант по-подходящ. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да! Ще се договаряш с тях. Споко = няма да те одерат. ;) 

Има и друго: Ще се наложи и вид оглед, за да преценят дали по стълбището ще стане или има и друг вариант по-подходящ. 

Ако е добре изпълнено, аз съм напълно ок цената да е по-висока от стандартното. За огледа - няма проблем (но друг вариант не мисля, че има - аз съм на 4-ти етаж).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

4-ти етаж)

Спокойно, единия е алпинист. ;) Работил е по изграждане на мобилни "клетки". Живее в близост до НДК. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Двама мургави от мах'лата и една каса бира и си готов. Естествено хладилника ще бъде свален след изпиването на бирата... Доволен ще останеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, ice_lion__01 написа:

Двама мургави от мах'лата и една каса бира и си готов. Естествено хладилника ще бъде свален след изпиването на бирата... Доволен ще останеш.

Аве мани тия мангали.Да му счупят на човека хладилника, и да му окалпазанят мазилката.Рома е за пиене, циганина е за биене.

Авторе, потърси фирма, която се занимава с пренасяне на мебели, тоест профисионалисти в областа.Те покриват и евентуални щети, ако нещо се повреди по тяхна вина.Разполагат и с кранове, които могат да ти смъкнат хладилника директно чрез балкона, ако има такъв, и да ти качи новия.Чиста работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, franchesko написа:

Аве мани тия мангали.Да му счупят на човека хладилника, и да му окалпазанят мазилката.Рома е за пиене, циганина е за биене.

Авторе, потърси фирма, която се занимава с пренасяне на мебели, тоест профисионалисти в областа.Те покриват и евентуални щети, ако нещо се повреди по тяхна вина.Разполагат и с кранове, които могат да ти смъкнат хладилника директно чрез балкона, ако има такъв, и да ти качи новия.Чиста работа.

Единствения вариант е по стълбите. През балкона ще мине, през вратата не - широчината ѝ е 55 см, хладилника е широк 60 см....няма как. А иначе, фирми много, ама аз от де да знам кои са читави и кои - не (затова и попитах тук).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Петър Ангелов написа:

През балкона ще мине, през вратата не - широчината ѝ е 55 см, хладилника е широк 60 см....няма как.

Прозорецът неотваряем ли е? Прозорец на междинната стълбищна площадка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах ти на ЛС - доверен човек! Не е хамалин, но може да върши и тази работа!!!

Подробности с него!!!

Успех!!!

п.п. Няма начин да няма начин! ;) Система наш човек!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Няма начин да няма начин!

Важно е да се намери правилният! ;) 
На тясно стълбище най-добре е сам човек да го свали.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DarkEdge написа:

Важно е да се намери правилният! ;) 

Ние с някои хора си имаме доверие. ;) 

По-важно е взаимността. И единия и другия на края да са доволни.

Един за всички и всички за един. = по чуждо му, а по нашенски = Сговорна дружина планина премества!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

Сговорна дружина планина премества!!!

Ааа, не сме се договаряли да я местим - само да я повдигнем!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, DarkEdge написа:

:offtopic_s:

Ааа, не сме се договаряли да я местим - само да я повдигнем!

:offtopic_s:Нидей тъй ... :) Сетих се вица за 2.50 лефЪ ... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прозорецът неотваряем ли е? Прозорец на междинната стълбищна площадка?
Те така изглеждат нещата. През тая шахта може и да може да мине хладилник, но не мога да си представя механизма, който би могъл да го дигне. :) 83e2421b73aba6d0d02e6321debfd135.jpge826b20ba07597e3030dae9568d31415.jpgc1c0de13e75762db830e21da6ef290b8.jpg49dcb1b34b7eb5875d0b7ecef269eaa2.jpg
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стълбището не изглежда толкова тясно. Все ще мине един хладилник. Нали е качен някак си....

Касата бира да е студена и да има почерпка на дебела сянка отвън пред къщата. Да не забравиш и един кас'тофон с мазен кючек да им пуснеш с волумето на макс. Е те тогава не само хладилника ще пренесат, ами и други размествания ще направят.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване