Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

В търсене на идеи за project/daily

Препоръчан отговор

Здравейте!

TL;DR - Търся идеи за кола (project, kind of), която да доставя удоволствие и забавление от шофирането, а не просто возене в нея. 

Преди година и половина изкарах книжка, бях си събрал пари, излезна страхотна оферта и си купих ауди а3 за първа кола, карах си я и още си я карам - страхотна, нямам нито едно оплакване... Освен, че е леко скучна за каране. Ще почвам работа скоро, та сега търся варианти да сменям колата с нещо по-забавно. Сега е моментът да си взема нещо за себе си, неща като две седалки, място за багаж и тн не ме притесняват особено много. Още убеждавам баща ми, който ми помогна изключително много с целия процес на намиране и купуване на колата, но той ме помоли да не я продавам, защото е перфектна и той иска да я кара. (В крайна сметка решението си е мое, но ще ми е трудно да игнорирам молбата и ако не го убедя най-вероятно ще я уважа). Мисля, че за момента търся кола със задно поради ред причини - подобряване на шофьорските умения, забавление (разбира се в правилния ред и в рамките на разумното, но това мисля че не е нужно да споменавам). Не търся огромни числа при конските сили - с 2 години шофьорски опит и статут на студент ще е хем неразумно, хем скъпо за каране. Търся изживяване от карането и забавление.

Та, тогава стават два случая - в единия търся project кола до 3000 - 4000 лв, по която да си работя и лека полека да оправям. Тук съм готов да поема повече рискове с колата, тъй като ще си е project. Всякакви неща ми минават през главата - от това да си внеса кола от някоя европейска страна (и от америка гледах, че има варианти ама няма как да я огледам на живо), до купуване на евтина кола и engine swap kit в бъдеще. За жалост всичките ми идеи са със задънена улица - например гледах мазда rx-8, която в зависимост от състоянието на двигателя, най вероятно ще карам докато откаже и се надявах след това да swap-на с бутален двигател от друга кола. Намерих много различни суапове с двигатели от какво ли не, но всичките са над 15-20хил., което е абсурдно много. Неща като внос на toyota mr2 spyder или mazda mx-5 от германия (примерно?). Като за мр2-ката ще търся 2zz двигател за суап по някое време, а миатата най-вероятно няма да остане атмосферна за дълго. 

Във втория случай търся кола, на която да мога да разчитам, че ще запали сутрин, но също така кола, по която да си работя (не прекалено много, за да продължи да пали сутрин за дълго време). Тъй като в този случай ще съм продал сегашната си кола, ще разполагам с ~13 000 - 15 000 лв, като искам да си оставя около 1/3 за ремонти за да имам добра база за ъпгрейди. Тук гледам неща като Lexus IS 200. Но детето в мен би се разплакало от радост ако успея да намеря mr2 sw20 в този бюджет.

Благодаря предварително на всеки, отделил време да прочете и отговори! 

П.П. - Знам, че очевидният отговор на въпросите ми е БМВ, но поради някаква причина не ми харесват. Не знам каква - дали са стереотипите за шофьорите, дали са стереотипите за ел. уредбите, или може би това, че ги има навсякъде и ще е трудно да направя нещо "мое си" и уникално. 

П.П.2 - От примерите става ясно, че харесвам старите японски коли - очевидната причина са евтините части и японската здравина, а и кой не си е мечтал за зеления Нисан от ъндърграунд 2 като дете... Но съм отворен към всякакви предложения, дори да не отговарят на 100%, да има дискусия :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:) Млад шофьор си MR2 не ти трябва.. двигателя е отзад, предницата е лека и удря едни лоши "камшици" в завоите (особено при мк2-ките) МК3 по я бива, но е грозна. Иначе да удоволствие е да се карат:

. Добър вариант е да се поогледаш и за Мх5 мк1. Лекса също е хубав, но двигателя е много куц и си иска компресор.. не е скъпо удоволствие , но много трудно се намира читав компресор от мерц 2ра употреба :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Realex написа:

:) Млад шофьор си MR2 не ти трябва.. двигателя е отзад, предницата е лека и удря едни лоши "камшици" в завоите (особено при мк2-ките) МК3 по я бива, но е грозна.

И аз така мислех, но направих малко проучване и се оказа, че това е повече проблем на окачването, който са оправили с модела след '93-та, както и невнимателното каране. Все пак не съм карал такава още, така че това което казвам е базирано само на информация от интернет.  И за МК3 съм съгласен, че дори и да е почти пълно копие на Бокстера, не е особено красива.

За mx5-ците - определено mk1 е целта, но доста трудно се намират май.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В България трудно се намират такива читави екзотики. Съвет не се нагласяй да вземеш нещо с идеята после да сменят двигател. Мк3 е чудесен автомобил особено с компресор :) 2zz иска да го злобиш до последния оборот.. реално под 6-6.5 оборота е също толкова скучен, колкото и 1zz :) Поогледай и сайтовете за коли 2ра ръка в чужбина.

ПП: виж черната мк2-ка в мобиле.. доста време стой и я намали пича от 10 на 9.. занеси му 7 и усмивка и с малко късмет може да се окаже перфектния автомобил за теб. Колата надали ще има наложащи ремонти и подобни.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Realex написа:

ПП: виж черната мк2-ка в мобиле.. доста време стой и я намали пича от 10 на 9.. занеси му 7 и усмивка и с малко късмет може да се окаже перфектния автомобил за теб. Колата надали ще има наложащи ремонти и подобни.

Гледам си я от доста време, ама има още малко да почакам докато стане време да взимам кола. Ако не е продадена още, ще ми е един от първите посетени. 😄 

Или това трябваше в тайна да си го пазя, да не я открадне някой 🙄

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако говорим за класически "fun"", защо не помислите за някое двуместно бъги? Има и "sreet legal" варианти, които се регистрират лесно. Аз случайно се сдобих с едно Ligier - в оригинал с 500 кубика/4 тактов мотор около 20 кончета, с преден задвижващ мост...Ами кеф си е карането, макар и ниските скорости :) 

Проекта за на есен е да му плясна някой 450 от ктм...ама не мога да измисля (за сега) силовото предаване...:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, street racer написа:

Ако говорим за класически "fun"", защо не помислите за някое двуместно бъги? Има и "sreet legal" варианти, които се регистрират лесно. Аз случайно се сдобих с едно Ligier - в оригинал с 500 кубика/4 тактов мотор около 20 кончета, с преден задвижващ мост...Ами кеф си е карането, макар и ниските скорости :) 

Проекта за на есен е да му плясна някой 450 от ктм...ама не мога да измисля (за сега) силовото предаване...:(

Студент е и надали има гараж... това пред общака ще е като с табелка "вземи ме"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Realex написа:

Да, има го този момент :) Аз просто съм си фен на "изгъзиците" :lol6:

buggie.thumb.jpg.7b00b5d80f69a75ff63eb389ee15c2c7.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Realex написа:

Винаги можеш да си вземеш и E36  :P

Виждал съм и брутални извращения на тема Е36 компакт.....ама то...и аз не съм фен на Баварците :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Realex написа:

От София съм и мисля да наема гараж като дойде времето за проекта, че май каквато и да е от колите, които гледам, ще е като с такава табелка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ама нищо не разбирате!

Както голяма част от нещата ни са произведени от китайските деца в час по трудово, така италианските деца са решили да не изостават. Даскала по италианско трудово - Деца, днес ще правим кола, минете и всеки да взема по една тесла... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E36, E36/5, E46, E46/5, Z3, Z4, E87

Volvo 240/740/940 и 760/960(S90/V90) 

W201, W202/S202, C124/W124/S124

S13ки имаше ама се продадоха, те бяха купета без двигател и скорости ама все пак

MX-5 ти казаха, MX-3 и MX-6 не са лоши. 

RX-7 и RX-8 също стават, само да си имаш едни 2-3 хил. за ремонт, не е чест(100-150 хил км) но е нещо което се очаква. 

Друго? А да, XE10, ако може JCE10, било то и автомат, щото GXE10 няма много потенциал, обаче Sport версията е с шперче. SXE10 тука няма. Другото е JZS147 или JZS160, може и UZS160 ама надали ще се появи в мобилето скоро. Тия последните 3 са автомати, ама се преправят на ръчки. 

на 29.07.2020 г. в 13:45, Stivan Vselenski написа:

- например гледах мазда rx-8, която в зависимост от състоянието на двигателя, най вероятно ще карам докато откаже и се надявах след това да swap-на с бутален двигател от друга кола.  

П.П.2 - От примерите става ясно, че харесвам старите японски коли - очевидната причина са евтините части и японската здравина

1. Голяма грешка, ремонта представлява смяната на 3 "сегмента", просто трябва да се направи преди да задере и да се наложи смяна и на корпуса. Иначе какъв е смисъла от RX

2 - Тука ме разсмя, понеже съм си играл да сравнявам цените на частите. Сивик 6 по цени на частите е като Е46. Та дотам с "евтините части" на японските консерви. 

Ако искаш евтино, с евтини части, на задно, с много информация в интернет - виж руско. 

Комфорт 0, динамика може би 2 от 10, обаче пък леко и с голям потенциал за правене. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от julienalexandrov
      Здравейте фенове.
      Ще ми трябва съвет от по-опитните,  за избор на компоненти ( процесор, видео, дъно и РАМ ).
      Кутия ще се избира по-късно.
      Захранване - ще ми трябва помощ относно мошността.
      1. Игрите които ще се играят са:
      Project Cars
      Dirt Rally
      Assetto Corsa
      iRacing
      2. Монитора 1080 или 2560 ...още не купен.
      3. Бюджета ....без излишни разточителства. Просто компонентите да могат да докарат към 60 fps.
      4. Настройки на high или ultra.
      5. Клок няма да има
      6. Ще се пазарува от USA или Канада, така че не нека наличността в този или онзи магазин да не е определящ фактор при избора ви.
      Аз проведох едно бързо проучване из нета.
      На прима виста според google + sys rec най-взискателната откъм видео карта е AC  ( GTX970 - R9 290х )
      най-взискателната откъм процесор е PC ( i7-3770s - FX-8350 ) ,  DR ( i5-4670k )

Направих тука една чернова ..... поправяйте или добавете ако трябва.
      i5-4690  - заради по високата честота 3.5 GHz
      евентуално i7-4790k, ако си заслужава 140-те $ горница.
      GTX-970 или GTX-980 естествено ако производителността оправдава 240-те $ отгоре.

Благодаря предварително, всеки съвет е добре дошъл.

• от патладжаня
      Здравейте колеги, Някой може ли да ми помогне с идеи да си направя някакъв скрип с Captcha pop up който да е като защитен вход за дадена уеб страница от сайт или за самият сайт? Аз се опитах, но нещо не ми се получи идеята Благодаря предварително на отзовалите се Поздрави!
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване