Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Автоматик - първи автомобил

Препоръчан отговор

Здравейте! Нов шофьор съм и обмислям закупуване на втора ръка малък автомобил (автоматик) до 6000 лв за градско ползване. 

Не съм компетентен по отношение на модели, и бих се радвал ако споделите с кратък и ясен коментар без навлизане в спорове  към кой/кои модели конкретно да се насоча. 

Благодаря. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За първи автомобил бюджета ти е дори голям. 

Аз първия си автомобил да си призная го чукнах тук таме, ако можех да се върна щях да почна с нещо по евтино, но щом имаш средства и това искаш...

И второ: бих си взел джип за първи автомобил, шанса за щети по твоя автомобил е по-малък.

Аз бих предложил щом искаш да е малък: Нисан микра за тези пари - здрава машина.

Мерцедес Б класа. Също са здрави и влизат в твоя бюджет. 

Един съвет - вземи си бензин и си спести много ядове! Изобщо не гледай дизел! 

Аз бих стоял далеч от Фиат и алфа ромео!

Влез в сайт за продажба на коли, сложи на търсачката автоматик, цена от 4000 до 6000лв, бензин и година от над 2008 и избирай. Ако нещо си харесаш по-добре да дадеш обявата тук и така хората да те посъветват. Коли много и всяка е различна... Съвет така трудно се дава.

П.С: Аз моята си я докарах от Германия, по-точно човек който се занимава с това ми я докара. От тук е рисковано понеже много автокъщи купуват пълни трошки на много ниски цени, стягат ги колкото да ги продадат и после собственика си пати. Има и читави, но е на късмет и късмета много често не е при купувача. Ако имаш такъв човек, по-добре си я докарай от там.

Ако имаш такъв човек, докарай си от там. ако не мога аз да те свържа. А, ако я взимаш от тук отиди с някой който разбира от коли и то разбира много добре. Задължителна проверка в сервиз, ако е някой познат още по-добре и в никакъв случай в сервиз в който те искат да я провериш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, MisterDimchev написа:

За първи автомобил бюджета ти е дори голям. 

Аз първия си автомобил да си призная го чукнах тук таме, ако можех да се върна щях да почна с нещо по евтино, но щом имаш средства и това искаш...

И второ: бих си взел джип за първи автомобил, шанса за щети по твоя автомобил е по-малък.

Аз бих предложил щом искаш да е малък: Нисан микра за тези пари - здрава машина.

Мерцедес Б класа. Също са здрави и влизат в твоя бюджет. 

Един съвет - вземи си бензин и си спести много ядове! Изобщо не гледай дизел! 

Аз бих стоял далеч от Фиат и алфа ромео!

Влез в сайт за продажба на коли, сложи на търсачката автоматик, цена от 4000 до 6000лв, бензин и година от над 2008 и избирай. Ако нещо си харесаш по-добре да дадеш обявата тук и така хората да те посъветват. Коли много и всяка е различна... Съвет така трудно се дава.

П.С: Аз моята си я докарах от Германия, по-точно човек който се занимава с това ми я докара. От тук е рисковано понеже много автокъщи купуват пълни трошки на много ниски цени, стягат ги колкото да ги продадат и после собственика си пати. Има и читави, но е на късмет и късмета много често не е при купувача. Ако имаш такъв човек, по-добре си я докарай от там.

Ако имаш такъв човек, докарай си от там. ако не мога аз да те свържа. А, ако я взимаш от тук отиди с някой който разбира от коли и то разбира много добре. Задължителна проверка в сервиз, ако е някой познат още по-добре и в никакъв случай в сервиз в който те искат да я провериш.

Благодаря за детайлният отговор. Аз живея в Нидерландия, и тук ще карам за това споменах до 6000 лв - около 3000 евро. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Директно ти казвам коя е правилната групировка: VW ... От въпросната аз лично съм избрал Шкода. 

За втора ръка = директен "внос" от северна Европа. "Италианки" не ти препоръчвам. Мърлячи са по отношение на обслужването. 

Едно е по-важно = да има сервизна книжка и прилежно да е водена. 

Успех!!!

преди 8 минути, radotrifonow написа:

Аз живея в Нидерландия,

Тогава изобщо нямаш грижи ... само гледай да има сервизна книжка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

30% от бюджета се пази настрана за обслужване, части и консумативи. Реално търсиш кола до около 4000-4500лв. Един автомобил постоянно има разходи, но след закупуването са най-големи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мога само да вметна, че ремонта на автомата е мноого по-скъп от ръчката. Също е и е по-капризен за обслужване.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, ice_lion__01 написа:

30% от бюджета се пази настрана за обслужване, части и консумативи. Реално търсиш кола до около 4000-4500лв. Един автомобил постоянно има разходи, но след закупуването са най-големи.

Пълни глупости - 30%... На моята смених масло, а по книжка беше сменено преди няколко месеца, но викам все пак, за по-сигурно... Погледнаха я цялата, нямаше нищо друго за обслужване. За година и нещо съм сменил няколко крушки които са по 8лв и трябваше да купя зимни гуми. Ако намериш читава кола, особенно, ако е от човек, освен смяна на масло, друго няма какво особенно да се сменя. Предполагам там където е ще е и регистрирана...

преди 35 минути, Eclipse2G написа:

Мога само да вметна, че ремонта на автомата е мноого по-скъп от ръчката. Също е и е по-капризен за обслужване.

Честно казано, много често дори не може и да се поправи, и трябва да се купува нова (или втора ръка), но си е удобство. А и никъде не е казано, че в периода в който ще я притежава колата, ще се развали скоростната... Пак е на късмет. Иначе си прав, по-скъпо е, по-капризно, но за кола за тези пари 2-ра ръка има части навсякъде, щом за 1-ва кола може да си позволи 6000лв кола, ще може и 500лв да отдели за скоростна предполагам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, MisterDimchev написа:

Честно казано, много често дори не може и да се поправи, и трябва да се купува нова (или втора ръка), но си е удобство. А и никъде не е казано, че в периода в който ще я притежава колата, ще се развали скоростната... Пак е на късмет. Иначе си прав, по-скъпо е, по-капризно, но за кола за тези пари 2-ра ръка има части навсякъде, щом за 1-ва кола може да си позволи 6000лв кола, ще може и 500лв да отдели за скоростна предполагам.

Удобство е, спор няма. Особено за големите градове с много трафик. И все пак кола за 3000 лв с автомат, да дадеш 2000 за ремонт, не е оферта. Има хубави кутии, тези на мерцедеса, но има и калпави, роботизирани. Тези вторите са си е*али мамата. Ни работи нормално, нито комфортно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малък, малък е много относително. Дай пример, понеже в Нидерландия се карат наистина много малки коли заради ниския данък.ФВ поло например, здрави са и данъците са им ефтини.Мицубиши Колт е много добър избор, макар че малко автоматици имат.Но вървят супер и данъка им е малък.Хонда Джаз също.Гледай да има минимум 6 месеца APK (технически преглед) Много е важно да се знае , на колко км е сменяно маслото на автомата или поне кога за последно.Това е единствения му консуматив, но най-важната част от него.Не е ли сменяно на време ще береш големи ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Значи да се насоча към Мерцедес? А какво мислите за Ауди? Харесал съм едно, и един Hyundai Atos . 

Тук в Нидерландия наблюдавам,че продават доста модели на Пежо, Ситроен и Рено - всичките автоматици. Знам,че автоматиците се повреждат лесно, но както споменахте всичко е до късмет. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Eclipse2G написа:

Няма такова нещо, точно обратното е пич.(Като не включвам роботизираните) На автомата имаш една единствена грижа и това е маслото, което е в пъти по - ефтино за смяна, от който и да съединител на механична скоростна кутия.Сменяно ли е на време 500 000км се карат без проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, franchesko написа:

Малък, малък е много относително. Дай пример, понеже в Нидерландия се карат наистина много малки коли заради ниския данък.ФВ поло например, здрави са и данъците са им ефтини.Мицубиши Колт е много добър избор, макар че малко автоматици имат.Но вървят супер и данъка им е малък.Хонда Джаз също.Гледай да има минимум 6 месеца APK (технически преглед) Много е важно да се знае , на колко км е сменяно маслото на автомата или поне кога за последно.Това е единствения му консуматив, но най-важната част от него.Не е ли сменяно на време ще береш големи ядове.

Абсолютно правилно! Аз търся с APK минимум 6 месеца. А по отношение на малък автомобил - имам в предвид да е маневрена кола, нов шофьор съм да не взема някоя скъпа и на 5-тата минута да я ударя някъде хахахах 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, radotrifonow написа:

Тук в Нидерландия наблюдавам,че продават доста модели на Пежо, Ситроен и Рено - всичките автоматици.

Продават, щото са стиснати и не им се дават пари за немски или японски коли, и после като почне да му троши джобовете от ремонти са чудат как да се отърват от тях.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв мердес може да вземе за 3000 евро?  Лош мерцедес.Виж бима може да се намери.Е46 , на газ е най-изгодно на ниската земя.0,50 цента литъра, натряскаш бутилката до горе 100км 5 евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари Б-класа може да намери, а те са доста здрави машини и части 2-ра ръка трябва да има навсякъде, че са разпространени автомобили. 

Нисаните и те са добри, както казах, една микра ще държи доста дълго време и по-малка от нея не знам...

Мерцедеса си е мерцедес колкото и евтини да са частите пак са по-скъпи от на японска машина. Но пък за сметка на това са здрави и колата е доста удобна.

От Пежо, ситроен и рено бих избрал само Пежо-то. Сравнително здрави и много евтини за поддръжка.

Да не забравяме и Тойотите. Има една Toyota Aygo голям фен съм и на визията. Малка е, но ме кефи модела. Но както казах, вече се целя само в Джип. Едно, че дупките не се усещат, друго, че при някакъв удар или закачане в друга кола щетите по твоята са минимални или изобщо няма такива.

Мерцедес Б класа, ако намериш хубава, хич не я мисли.

Нисан Микра или Тойота Айго като 2-ри вариант бих препоръчал.

Пежо, ако някое ти хареса и е супер запазено като трети вариант.

Задължително да са бензин!

Това е колега, остава да отидеш да разгледаш и да я взимаш. Не я мисли много, всяка кола има поддръжка и на всяка нещо ще се развали. Важно е да си я харесваш и да не я купиш пълна тарайка.

Останалото е да си я караш с кеф и да и се радваш.

П.С: Хората там сигурно не знаят какво е Е46 на тоя етап и това време. Това е кола известна в тук, защото още има изпилени които по някаква причина си мислят, че това е хубава кола. Стари бараки, колкото и да я пазиш и да я галиш си остава стара. Бих карал такова нещо само, ако ми го подарят без пари и дори тогава не знам дали ще ми се кара... Хората там където е той карат 3-ки, 5-тици и 7-ци, а и по-старичките между 2004 - 2007 не са скъпи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хората дето взимат автоматици не ги разбирам. Абе като не ви се кара, ей ви го автобуса, метрото, такси и други. 

Единствено някое бмв с 3л бензин и нагоре бих карал с автомат, ама това е щото няма ръчка(последните 10 години). 

Иначе виж Фабия с 09G кутия, на тойота(аисин) 

преди 8 часа, franchesko написа:

Няма такова нещо, точно обратното е пич.(Като не включвам роботизираните) На автомата имаш една единствена грижа и това е маслото, което е в пъти по - ефтино за смяна, от който и да съединител на механична скоростна кутия.Сменяно ли е на време 500 000км се карат без проблем.

Викаш тия малките съединителчета и смяна на масло на 50-100 хил км нищо не са? 

image.png.b0be2c14e4867a7e53cb6ab580a7a811.png

Съединител е между 100 и 500 лв, вече маховика е скъп. 

Комплект съединител за А180 2009-2012 е 500лв,кажи пак че смяната на съединителя е скъпа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, MisterDimchev написа:

П.С: Хората там сигурно не знаят какво е Е46 на тоя етап и това време.

И на тоя етап хората тук знаят какво е Е46.Това, че хората на запад карат само скъпи коли е мит създаден от някой Бай Ганьо.Да в България е много по-хитова, защото всеки Бай Ганьо иска да са прави на бандит.На запад тази кола е предпочитана заради съвсем други качества.

преди 47 минути, Ivelin _ написа:

Хората дето взимат автоматици не ги разбирам. Абе като не ви се кара, ей ви го автобуса, метрото, такси и други. 

Единствено някое бмв с 3л бензин и нагоре бих карал с автомат, ама това е щото няма ръчка(последните 10 години). 

Иначе виж Фабия с 09G кутия, на тойота(аисин) 

Викаш тия малките съединителчета и смяна на масло на 50-100 хил км нищо не са? 

image.png.b0be2c14e4867a7e53cb6ab580a7a811.png

Съединител е между 100 и 500 лв, вече маховика е скъп. 

Комплект съединител за А180 2009-2012 е 500лв,кажи пак че смяната на съединителя е скъпа

Аз говоря за Нидерландския стандарт.Нямам представа чичо Гошо, за колко лева сменя съединители, но на ниската земя за под 500 евро, никой няма да разговаря с теб на темата смяна на съдинител.Ка моли да се захване.50 евро е на час най-ефтиния сервиз без 19% ддс.Смяна масло на автомат с промивка е макс 400-450 евро.Отварял съм на няколко различни коли автоматици упътването, единствения консуматив, който фабриканта е написал за смяна, това е трансимисионното масло, и в някои случеи филтъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Те някои дават и 20-30 хил км интервал за смяна на маслото на двигателя, други пишат че маслото на ск. кутия е доживотно(много ясно, скапва се то и заминава и кутията). 

Та упътванията не са всичко. От тях може да се чете само какъв стандарт течности да се наливат и как се сменят консумативи като крушки и как се ползват екстрите. Интервалите са не повече от 10 хил за двигателно масло и 40-50 хил за масло на автоматик(заедно с филтри и всичко). 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, JKirilov написа:

Радо, някакви нови мисли и идеи?

Здравейте ! Взех Мерцедес Б класа внос от Германия, 2 собственик. Много лесно се кара. 5500 евро, дано да върви :) благодаря на всички за препоръките. 

355C26A7-1F7D-46B6-9BC0-2FB07EDBC37C.jpeg

8B6EAA0A-A3A8-45EF-8D2C-A95D0E7973C2.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване