Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Рутер Huawei E5577Cs-321 с „заминала“ батерия

Препоръчан отговор

Здравейте!

Отдавна не съм „пускал“ нова тема, та да се разпиша.
Както може би се досещате от заглавието, става дума за рутер Huawei E5577Cs-321 (бисквитка) с почти финиширала батерия.
Намерих къде продават нови, но се чудя - дали си заслужава? Цената на батерия и цял рутер е почти еднаква.

Въпроса е - какво да направя, за да работи без батерия, захранван постоянно от мрежовия адаптер?

Пп. Питам тук, защото напоследък ... ме е напекло и „трудно мисля“.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Батерията е HB554666RAW около 40лв, има я налична в магазини по избор. Преди поръчка свери номера на батерията от твоя рутер за да не се случи разминаване. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, jhoro написа:

Здравейте!

Отдавна не съм „пускал“ нова тема, та да се разпиша.
Както може би се досещате от заглавието, става дума за рутер Huawei E5577Cs-321 (бисквитка) с почти финиширала батерия.
Намерих къде продават нови, но се чудя - дали си заслужава? Цената на батерия и цял рутер е почти еднаква.

Въпроса е - какво да направя, за да работи без батерия, захранван постоянно от мрежовия адаптер?

Пп. Питам тук, защото напоследък ... ме е напекло и „трудно мисля“.

Няма такъв вариант!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш, че при включен усб кабел към адаптор/комп, не работи? Странно...независимо от финиширалата батерия би трябвало да няма ядове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FusE написа:

Има, но не знам какви познания има в електрониката. 

Не, няма и не си залужава. Ето му алтернатива.

преди 2 минути, street racer написа:

Искаш да кажеш, че при включен усб кабел към адаптор/комп, не работи? Странно...независимо от финиширалата батерия би трябвало да няма ядове.

Напротив. Това е като телефон и таблет. Умре ли батерията всичко умира.

А ето му и крайната алтернатива. Перфектна машинка. Тествана и работи

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, Емил Костов написа:

Не, няма и не си залужава. Ето му алтернатива.

Има, но дали си заслужава не знам, варианта е като се захрани рутера от конектора на батерията с 4.2V.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците  казват, че може!Не прочетох подробно и не съм сигурен дали е същия модела.Ама трябва да се чете!

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=724559&st=100

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ivan_pop написа:

Руснаците  казват, че може!Не прочетох подробно и не съм сигурен дали е същия модела.Ама трябва да се чете!

Да това е вариант да работи със своето захранване, но без батерията. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отговорили! Не очаквах толкова бързи и много отговори!

Въпроса беше принципен.

преди 13 минути, FusE написа:

Батерията е HB554666RAW около 40лв ...

Даже и доста по-малко. 

Батерия за рутер - Батерия за рутер - бисквитка Huawei E5577Cs-321 HB434666RBC - 28,00 лв.

преди 12 минути, street racer написа:

При включен кабел, но махната батерия - не работи!
Иначе - с батерия си е Ок.

преди 12 минути, FusE написа:

Има, но не знам какви познания има в електрониката. 

Ами ... пробвай!
Друг въпрос е - какво помня в момента.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами вземаш си едина HUAWEI B310-22 и си решаваш проблемите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, ivan_pop написа:

Само погледнах, но може би това ще е.
Ще чета по-подробно.

преди 33 минути, Емил Костов написа:

Напротив. Това е като телефон и таблет. Умре ли батерията всичко умира.
А ето му и крайната алтернатива. Перфектна машинка. Тествана и работи

Благодаря Емо, ама тези варианти ... съм ги изключил!
Много по-лесно е - да извадя сим-картата от рутера, да я сложа на телефона и да мина през тетъринг!

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Ами вземаш си едина HUAWEI B310-22 и си решаваш проблемите.

Въпроса беше - с минимум ресурс!  😎

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Само погледнах, но може би това ще е.
Ще чета по-подробно.

Благодаря Емо, ама тези варианти ... съм ги изключил!
Много по-лесно е - да извадя сим-картата от рутера, да я сложа на телефона и да мина през тетъринг!

Така е, но пък HUAWEI b310-22 е тестван и работи. За 40 лева толкоз. Даже може да му сложиш и външна антена. Иначе наливаш пари в умрели бисквитки дето и батериите им вече не струват, а и като ги дръпнеш от прозореца обхватът отива по дяволите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, jhoro написа:

Ами ... пробвай!
Друг въпрос е - какво помня в момента.

Ситуацията е следната да подадеш захранване на конектора на батерията, без батерията, така рутера ще мисли че има батерия, колко ще сработи не мога да кажа, дали ще се справиш също, напрежението не трябва да превишава 4.2V 1A ток. За стабилизация може да се ползва LM7803. Другия вариант е от линка на ivan pop по елегантен е, но не не толкова лесен. Ако искаш да избегнеш вероятността да го накоаутираш рутера купи нова батерия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната да подадеш захранване на конектора на батерията, без батерията, така рутера ще мисли че има батерия ...

Тук има един момент. Батерията е с 4 извода - два активни (плюс и минус) и два контролни.

Другия вариант е от линка на ivan pop по елегантен е, но не не толкова лесен. Ако искаш да избегнеш вероятността да го нокаутираш рутера купи нова батерия. 

Има и вариант - подновяване на договора с нова бисквитка! Този е най-евтин - 20 лева!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, jhoro написа:

Тук има един момент. Батерията е с 4 извода - два активни (плюс и минус) и два контролни.

Тези изводи + и - ти трябват. 

преди 3 минути, jhoro написа:

Има и вариант - подновяване на договора с нова бисквитка! Този е най-евтин - 20 лева!

Това също е вариант. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване