Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дойде ми на главата да избирам телевизор, видях се в чудо, но попаднах на ето това: Tesla 55S905BUS

Започнах да го сравнявам по цена, дисплей, възможности и какво ли още не. Първото ми сравнение е с LG, 49SM8050

Tesla 55S905BUS - 730,40 лв - https://tesla.info/wp-content/uploads/2020/05/Tesla-TV-55S905BUS-Specifications-ENG.pdf това открих за тази машинка и някак си, ми се струва по-добра от следващата.

LG, 49SM8050 - 949,99 лв. - https://www.displayspecifications.com/en/model/73c01edb

Възможностите ми са до 1000лв.

Редактирано от Филипов
Коригиран размер на шрифта на стандартен (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Съвет за телевизор Tesla 55S905BUS
преди 15 часа, cheten написа:

Tesla 55S905BUS - 730,40 лв - https://tesla.info/wp-content/uploads/2020/05/Tesla-TV-55S905BUS-Specifications-ENG.pdf това открих за тази машинка и някак си, ми се струва по-добра от следващата.

LG, 49SM8050 - 949,99 лв. - https://www.displayspecifications.com/en/model/73c01edb

Възможностите ми са до 1000лв.

И с какво теслата ти се струва по-добра от LG-то? Всъщност тази тесла е братче на елит, нео и краун.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Инчовете не ме притесняват. Място имам и за 80 инча, средства за такова нещо нямам. А и остарях вече и преоритетите ми не са големината а качеството на изображението и наличието на андроид. LG, 49SM8050 това тук го намирам на места с андроид, а на други без андроид. Ето това е на цена като теслата, но не е с андроид - LG 55UM7050 - 77999 лв. Ако не обръщам внимание на липсата на андроид, не мога да намеря причина да купя него. Да, съгласен съм, че ако сложа още двеста лева, ще се намерят доста по-добри предложения, но ако сложа отметка на средствата си - 800лв. , то тогава кой от двата да взема?

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, cheten написа:

Инчовете не ме притесняват. Място имам и за 80 инча, средства за такова нещо нямам. А и остарях вече и преоритетите ми не са големината а качеството на изображението и наличието на андроид. LG, 49SM8050 това тук го намирам на места с андроид, а на други без андроид. Ето това е на цена като теслата, но не е с андроид - LG 55UM7050 - 77999 лв. Ако не обръщам внимание на липсата на андроид, не мога да намеря причина да купя него. Да, съгласен съм, че ако сложа още двеста лева, ще се намерят доста по-добри предложения, но ако сложа отметка на средствата си - 800лв. , то тогава кой от двата да взема?

намери 100-200 отгоре си в3еми ,сони с андроид .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм вече на 50 години. Не ми се дават пари за щуротии. Преди седем години си купих LG 3D 690 , в петък спря да излъчва картина и ми искат приблизително 400лв за да го оправят. Гаранция - три месеца. Не съм толкова глупав за възрастта си, че да се съглася на такива условия, а и е ясно, че следващата машинка която ще взема, едва ли ще ме надживее. Това ще рече, че ще трябва отново след 5-7 години максимум да купувам друг, и така докато не ослепея или изгубя интерес от "зомбиекрана". Ще ми се да се продаваха хубави монитори с два ейч-ди входа. Единият за компютъра ми, а другият за твбокс, но такива не намирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, cheten написа:

Аз съм вече на 50 години. Не ми се дават пари за щуротии. Преди седем години си купих LG 3D 690 , в петък спря да излъчва картина и ми искат приблизително 400лв за да го оправят. Гаранция - три месеца. Не съм толкова глупав за възрастта си, че да се съглася на такива условия, а и е ясно, че следващата машинка която ще взема, едва ли ще ме надживее. Това ще рече, че ще трябва отново след 5-7 години максимум да купувам друг, и така докато не ослепея или изгубя интерес от "зомбиекрана". Ще ми се да се продаваха хубави монитори с два ейч-ди входа. Единият за компютъра ми, а другият за твбокс, но такива не намирам.

Андроид 3начи ,много ибе3платна телеви3ия,идея си няма 3а какво става дума 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, JKirilov написа:

Просто избягвай марките-пръчки и си вземи истински. LG е добър избор.

Не това е отговор подходящ. Когато си взех преди 8 години "хуявей" телефон, беше пръчка, пръчка като всички останали в тази ценова листа. Но сега тази марка ти предлага дори по-добри продукти от тези марки дето не са пръчки, на по-ниска цена. Точно това и мен ме интересува. Ако някоя "пръчка" ти предлага същото качество на по-ниска цена от "реномираните" марки, то тогава защо да плащам за емблема на дадена марка върху устройството си, което всъщност се явява дори реклама на тази марка? Матрицата на Tesla 55S905BUS с какво е по-лоша от матрицата на LG 55UM7050 ? Никаде не намерих кой е пройзводителят на тази матрица.  На работното си място съм с LG 43UD79 и ми изгоряха очите от него, но според работодателят ми - това е най-доброто и не може да се спори, защото оставам без " робовладелец " и без заплата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, cheten написа:

Никаде не намерих кой е пройзводителят на тази матрица

Това е и отговора, който търсиш. А LG си ги произвеждат сами. Kупуват ги от Samsung, Sony и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, JKirilov написа:

Просто избягвай марките-пръчки и си вземи истински. LG е добър избор.

Ти LG-то за марка ли го имаш.:giggle1:Корейски боклук, правеща пародия на телевизори, и всякакви други уреди шир-потреба.Марката за телевизори е Панасоник и Сони, всичко друго е пълнеж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, franchesko написа:

Марката за телевизори е Панасоник и Сони, всичко друго е пълнеж.

И Panasonic-ите, произведени в Турция, в заводите на Vestel, и те ли влизат в тая графа? :D

Впрочем, на моя Panasonic матрицата е произведена точно от "корейския боклук". Иначе е сглобен в Словакия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, RudeBoy написа:

И Panasonic-ите, произведени в Турция, в заводите на Vestel, и те ли влизат в тая графа? :D

Впрочем, на моя Panasonic матрицата е произведена точно от "корейския боклук". Иначе е сглобен в Словакия.

То и Порше го сглобяват в Словакия, но си остава символ за качество и престиж.Примери много.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, franchesko написа:

То и Порше го сглобяват в Словакия, но си остава символ за качество и престиж.

Което не означава, че в темите за избор на автомобил трябва да пишем "Марките са Порше и Ферари, всичко друго е пълнеж", нали? :cool: 

Защото с такива реплики не казваме нищо полезно, само се излагаме.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, RudeBoy написа:

Което не означава, че в темите за избор на автомобил трябва да пишем "Марките са Порше и Ферари, всичко друго е пълнеж", нали? :cool: 

Защото с такива реплики не казваме нищо полезно, само се излагаме.

При черната техника нещата седят малко по-различно.Да няма никакъв проблем някой да си купи LG телевизор, но звучи нелепо марка, която прави всичко да се определят нейните продукти като истински

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледай моделите на TCL, щом търсиш бюджетен модел телевизор с Android. 

https://m.emag.bg/search/televizori/Tcl/c

Но, в момента няма оферти на 55 инч. модели на TCL. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, oic написа:

Разгледай моделите на TCL, щом търсиш бюджетен модел телевизор с Android. 

И откога марката TCL стана предпочитана при избор на телевизор? Нещо много качествени неща ли са почнали да правят? Защото аз ги помня от преди 15-ина години, свързвам ги с едни боклучави евтини климатици.

Имаш ли някаква конкретна информация относно качеството им на изработка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е??! Днес моята жена ревна за моделът 55SM8200PLA . Легна да спи, а аз се зарових по компътъра. Попаднах на ето това видео, на руски е, но доста добре е обяснено - 

Зарових се още и открих , че "чудесната марка LG " е решила да лъже потребителите си с каквото може и както може в моделите си от тази година. Какво сега?!? Да търся модел от миналата година ли? Или да вземам заем до 3000лв. , За да се радвам на нормална картина. 

Не се заяждам с никой, просто търся "зомбиекран" до 1000лв. , който си заслужава парите. Ако има начин и да е по-евтин.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина смяташ

преди 14 часа, cheten написа:

модел от миналата година

за незаслужаващ си боклук, просто не пускай теми!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.08.2020 г. в 15:27, RudeBoy написа:

И откога марката TCL стана предпочитана при избор на телевизор? Нещо много качествени неща ли са почнали да правят? Защото аз ги помня от преди 15-ина години, свързвам ги с едни боклучави евтини климатици.

Имаш ли някаква конкретна информация относно качеството им на изработка?

Доста хора ги харесват. Имат и скъпи модели. Но бюджетните се котират много по нашите ширини. Поради качеството цена и най вече са със ОС Android TV.

Който ако е must (задължителен), само при Sony го има от добрите марки. Но, цената там е двойна. В САЩ се предлагат TCL с Roku TV. И са доста предпочитани.

Ако, се поразровиш в интернет ще провериш ,че са от най известните производители на телевизори на пазара.

Вече има Xiaomi TV, и Huawei TV. Но последните имат са предназначени за Китайският пазар.

Офтопик: Напоследък чета, лоши мнения за LG телевизорите и по точно за спиране на работата на wi-fi модула. Да не говорим за премахването на DTS подръжката-a на тазгодишните им модели.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, oic написа:

Ако, се поразровиш в интернет ще провериш ,че са от най известните производители на телевизори на пазара.

Е, и? Ако беше прочел какво пише в линка, който ми цитираш, щеше да разбереш, че TCL се разраства защото предлага евтина продукция, поради което някои други производители им възлагат изработката на някои компоненти. За качеството не се казва нищо.

Да питам и нещо друго много важно. Има ли оторизиран сервиз на марката в България?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда,че вече има оторизиран сервиз на ТСL в България,след като Техномаркет ги предлага  с две години гаранция.Някои модели се предлагат и от Теленор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, RudeBoy написа:

Е, и? Ако беше прочел какво пише в линка, който ми цитираш, щеше да разбереш, че TCL се разраства защото предлага евтина продукция, поради което някои други производители им възлагат изработката на някои компоненти. За качеството не се казва нищо.

Да ти припомня, че автора на темата търсеше бюджетен модел.

Не съм им защитник, но че TCL  не произвеждат скъпи модели, не ги прави лоши ТВ. Засега са в бюджетния и средния клас Smart TV. 

Времето ще покаже дали ще се наложат сериозно на пазара. 

П. П. Както стана с Huawei преди години..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Потребител 1
      Здравейте, 
      Имам един въпрос. Имам телевизор JVC. Когато изтегля някой филм на компютъра във формат AVI, прехвърля го на флашка и го пусна на телевизора, ми пише: "Файловият формат не се поддържа". След това трябва да го конвертирам на компютъра във формат MP4 (чрез Format Factory) и така вече тръгва.
      Имате ли идея защо става така? Как мога да направя така, че AVI да тръгва. Моля пишете Вашите съвети. 
      Благодаря предварително! 
    • от ARCS
      Здравейте, предстои ми купуване на телевизор. Бюджетът ми е между 1300 и 2000лв. Ще се използва много за интернет, гледане на филми от флашки и разбира се гледане на телевизия.
      Бих искал да има следните характеристики:
      Ultra HD 4k HDR Dolby Vision/Audio Размер на екрана : 49 или 55 инча Честота на опресняване : 120 Hz. Поне 4 HDMI порта Плосък екран Вграден браузър за интернет За момента съм се насочил към тези двата телевизора:
      TCL: https://www.amazon.de/TCL-U55P6046-Fernseher-Ultra-Triple/dp/B06VW5FFLD/ref=sr_1_5?s=home-theater&ie=UTF8&qid=1548843865&sr=1-5&keywords=tcl+tv
      Samsung QE49Q6FNATXXH 49" QLED SMART LED телевизор : https://edigital.bg/led-televizori/samsung-qe49q6fnatxxh-49-qled-smart-led-televizor-p563012
      TCL го дават навсякъде, че е най-добрият телевизор за цена - качество. Но никъде не намерих да доставят този телевизор до България.
      Имате ли някакви предложения?
    • от IvanDG
      Не мога и немога да направя така че да чете субтитри от усб, не ги показва въобще. Моля за помощ.

Не дава никакви опции за добавяне на субтитри. 
    • от Dragomir Angelov
      Здравейте,
      В службата са ме нагърбили със задачата да намеря ниско-бюджетна техника за ежеседмични конферентни видео разговори.
      Не е задължително да е със скъпи и платени софтуери, както и хардуера не е задължително да бъде професионална техника.
      Ако е надеждно може дори да използваме Телевизор със Скайп + Уеб Камера + Микрофон и Тонколони. (което не знам колко надеждно и функционално ще бъде).
      Моля дайте някакви насоки и мнения, защото съм притиснат от времето !
      Благодаря предварително !
    • от Борислава Цекова
      Хора, моля за мнение. Сестра ми е на Близу - телевизия, телефон, всичко. Имат цифрова и кабелна. Днес сутринта на единия телевизор с цифровата екранът беше много по-широк на едни програми, а на други беше нормален. Като го обърнеш на кабелната - всичко е ОК, но на цифровата - пълна гнус. Звъняхме в Близу и мацката каза, че това е, защото каналите им подавали сигнал в различна резолюция - 16/8 или 4/2. И трябва всеки път като сменя каналите ръчно да си настройва екрана. Направо не можах да повярвам на ушите си. Телевизорът е нов LG. Имате ли идея какво може да се направи?
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване