Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем със следния модел камери: https://www.kassabasystems.com/lirdbahtc200feh-2-8-kupolna-4v1-5mpx-lite-kamera-s-shirok-agal-na-vizhdane, през деня нешата са ок, но ношният им режим е ужасен, първо милсех, че лошата картина е заради лошо качество на интернета, понеже ги гледам от телефон, уви на монитора също се вижда много лошо. Отделно имам смущения само на тях двете. С хубави балуни са, по фтп, тока също е пуснат по фтп (30м). Прави ми впечатление, че има утечка по балуните. След като разпъна удължител и ги свържа с адаптер (директно в камерата) смущенията се оправят. Мисля да пробвам да им пусна кабел 2х1 само за тях. Възможно ли е нпщноя режим да е нарушен от тези смущения. Има улични лампи близо до камерите, но като цяло не са много близо. Не ми се иска варинт да слагам нови камери, понеже вече са набутах с тези. Дали ако сложа няколко мощни прожектора нещата ще дойдат на тамън ?Друго което ми е интересно, незаземен удължител, може ли да е причина за смущенията ?

ПС: това е ДВР: https://www.kassabasystems.com/trx-5004uhd-xibriden-4-kanalen-full-hd-videorekorder от 3 камери с резолюция 5мегапиксела, само една от тях ми дава да я пусна на 5. Ето и нейния модел: https://www.kassabasystems.com/lbp60htc200feh-5mpx-lite-variofokalna-2-8-12mm-ir-4v1-kamera-longse

Тя също има лош нощен режим, но там е и доста тъмно където е тя. Така, че сигурен съм, че прожектор ще оправи проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За "нощен режим" забрави на подобни камери. Слагаш LED прожектори с детектор....

За смущенията ...... АС или DC страната си пуснал по свободните чифтове? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Лош нощен режим на камерите

DC 12V, 5A за 3 камери, предостатъчно 

преди 7 минути, street racer написа:

За "нощен режим" забрави на подобни камери. Слагаш LED прожектори с детектор....

В смисъл, марката или ценовия клас на камерата ? Имам един хиквижън, за около 90 лева, който вади страхотна картина вечер, е вярно че има и прожекор там...ще пробвам с прожектор пък дано се пооправят нещата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, k120 написа:

DC 12V, 5A за 3 камери, предостатъчно 

В смисъл, марката или ценовия клас на камерата ? Имам един хиквижън, за около 90 лева, който вади страхотна картина вечер, е вярно че има и прожекор там...ще пробвам с прожектор пък дано се пооправят нещата

Калпави са IR диодите на подсветката, калпави матрици....хик си хик, макар също китайчета :)

Но това артефактите....колко камери си пуснал по фтп-то? Щото 30 м са на границата за захранването по два чифта...

А и 5 А за три камери на 30 м.....малко е, дори при истинско фгп

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 камери от първия модел, и 1 от последния който съм посочил, общо 3, но третата е ои кабел 2х1. Ще им пусна и на тези кабели 2х1. В този ценови диапазон какво би препоръчал ти,  до 100-120лв ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, k120 написа:

2 камери от първия модел, и 1 от последния който съм посочил, общо 3, но третата е ои кабел 2х1. Ще им пусна и на тези кабели 2х1. В този ценови диапазон какво би препоръчал ти,  до 100-120лв ?

Т.е. .... по останалия 1 чифт пробваш да пуснеш на 30 м 12 V DC за две камери??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, street racer написа:

Т.е. .... по останалия 1 чифт пробваш да пуснеш на 30 м 12 V DC за две камери??

Така е направено, единия чифт ми е за плюс, другият за минус, пускал ссъм и 50-60м 12В и не съм имал проблеми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, k120 написа:

Така е направено, единия чифт ми е за плюс, другият за минус, пускал ссъм и 50-60м 12В и не съм имал проблеми.

+Нещо не се вързва...или аз не разбирам....по фтп (4 чифта) от които ползваш 3 чифта за балините на 3 камери, как ти остават 2 за + и -?

Пускай си 230 АС по 2х1 и в кутии слагай захранванията (12 V DC) за камерите

ПС Напрежение и ток.... са различни неща

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, k120 написа:

Има улични лампи близо до камерите, но като цяло не са много близо.

Колко близо са все пак? Защото ако са достатъчно близо подсветката на камерите няма да се включва. Можеш да експериментираш като отдалечиш някоя от камерите за една вечер.

преди 3 часа, street racer написа:

А и 5 А за три камери на 30 м.....малко е, дори при истинско фгп

А колко трябва да е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, k120 написа:

Здравейте имам проблем със следния модел камери: https://www.kassabasystems.com/lirdbahtc200feh-2-8-kupolna-4v1-5mpx-lite-kamera-s-shirok-agal-na-vizhdane, през деня нешата са ок, но ношният им режим е ужасен, първо милсех, че лошата картина е заради лошо качество на интернета, понеже ги гледам от телефон, уви на монитора също се вижда много лошо. Отделно имам смущения само на тях двете. С хубави балуни са, по фтп, тока също е пуснат по фтп (30м). Прави ми впечатление, че има утечка по балуните. След като разпъна удължител и ги свържа с адаптер (директно в камерата) смущенията се оправят. Мисля да пробвам да им пусна кабел 2х1 само за тях. Възможно ли е нпщноя режим да е нарушен от тези смущения. Има улични лампи близо до камерите, но като цяло не са много близо. Не ми се иска варинт да слагам нови камери, понеже вече са набутах с тези. Дали ако сложа няколко мощни прожектора нещата ще дойдат на тамън ?Друго което ми е интересно, незаземен удължител, може ли да е причина за смущенията ?

ПС: това е ДВР: https://www.kassabasystems.com/trx-5004uhd-xibriden-4-kanalen-full-hd-videorekorder от 3 камери с резолюция 5мегапиксела, само една от тях ми дава да я пусна на 5. Ето и нейния модел: https://www.kassabasystems.com/lbp60htc200feh-5mpx-lite-variofokalna-2-8-12mm-ir-4v1-kamera-longse

Тя също има лош нощен режим, но там е и доста тъмно където е тя. Така, че сигурен съм, че прожектор ще оправи проблема.

Здравей,

Когато камерите са по FTP с балуни, трябва да са на отделни адаптори. Тоест трябва да им разделиш захранванията. През нощта дават лошо, защото не им стига светлината, а съответно техните диоди са слаби. Решението за през нощта е да сложиш прожектори или да смениш камерите с нещо от сорта: 1. https://algvision.com/kameri-za-videonabliudenie/kamera-eyeball-hdcvi-2-mp-ir-50m-hac-hdw1230em-a-0280b?tf_fm=19&tf_fc=148c104c118 или 2. https://algvision.com/hdcvi-kupolna-kamera-4-mpixel-hac-hdw1400em-a-0280b

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, tigertron написа:

Здравей,

Когато камерите са по FTP с балуни, трябва да са на отделни адаптори. Тоест трябва да им разделиш захранванията. През нощта дават лошо, защото не им стига светлината, а съответно техните диоди са слаби. Решението за през нощта е да сложиш прожектори или да смениш камерите с нещо от сорта: 1. https://algvision.com/kameri-za-videonabliudenie/kamera-eyeball-hdcvi-2-mp-ir-50m-hac-hdw1230em-a-0280b?tf_fm=19&tf_fc=148c104c118 или 2. https://algvision.com/hdcvi-kupolna-kamera-4-mpixel-hac-hdw1400em-a-0280b

Благодаря за отговора, най вероятно ще пусна 220 до тяхната кутия и там с адаптер и ще добавя някой друг прожектор. Благодаря за съветите. Ако захранващия адаптер е в кутия, бърка ли се с две букси да захраня и двете или отново трябва да са отделни. Всъщност защо трябва след като с а на балуни да да отделни захранвания ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, k120 написа:

Благодаря за отговора, най вероятно ще пусна 220 до тяхната кутия и там с адаптер и ще добавя някой друг прожектор. Благодаря за съветите. Ако захранващия адаптер е в кутия, бърка ли се с две букси да захраня и двете или отново трябва да са отделни. Всъщност защо трябва след като с а на балуни да да отделни захранвания ?

Колегата има в предвид (вероятно) галванично разделяне. Да така е! Има си готови  модули.

Всяка камера се "захранва" по отделна DC!2  линия! Основно правило при аналоговите

ПС понякога няма ядове с паралел, но при монтаж на метални конструкции стават гафове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.09.2020 г. в 23:10, k120 написа:

Да, трябва да бъдат галванично разделени, тоест с отделни адаптори, когато са с балуни. Когато са с коаксиален кабел 75 ома може да бъдат няколко камери на един общ адаптор, но при FTP-то се получават смущения. Ако камерите са монтирани на метална повърхност също може да има смущения от замасяване. В такъв случай се прави изолация между метала и камерата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване