Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

PC-то тръгва без картина / прехвърляне от SSD

Препоръчан отговор

Здравейте, колеги. Сутринта като се опитах да пусна компютъра - първо тръгна и веднага спря, после още веднъж го направи и на третия път тръгна вече, но монитора не реагира по никакъв начин.

Четох други теми за подобни проблеми и първо смених батерията на дъното, пробвах с друго захранване - никакъв резултат. Сложих и друга видео карта и пак нищо.

По дъното не виждам нищо нередно визуално, няма изгърмели кондензатори, отворих и захранването, също изглежда абсолютно здраво, даже прах нямаше почти, но след като и с другото захранване не тръгва, значи не е от него. 

Някой може ли да предположи от какво е най-логично да бъде?

Другия ми въпрос е, понеже съм с SSD и на десктопа имах важна информация, която точно като ми трябваше днес и компютъра се развали - как мога да изкарам въпросната информация, ако вържа SSD-то към друг компютър ще стане ли? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, icak написа:

Здравейте, колеги. Сутринта като се опитах да пусна компютъра - първо тръгна и веднага спря, после още веднъж го направи и на третия път тръгна вече, но монитора не реагира по никакъв начин.

Четох други теми за подобни проблеми и първо смених батерията на дъното, пробвах с друго захранване - никакъв резултат. Сложих и друга видео карта и пак нищо.

По дъното не виждам нищо нередно визуално, няма изгърмели кондензатори, отворих и захранването, също изглежда абсолютно здраво, даже прах нямаше почти, но след като и с другото захранване не тръгва, значи не е от него. 

Някой може ли да предположи от какво е най-логично да бъде?

Другия ми въпрос е, понеже съм с SSD и на десктопа имах важна информация, която точно като ми трябваше днес и компютъра се развали - как мога да изкарам въпросната информация, ако вържа SSD-то към друг компютър ще стане ли? 

Последният въпрос, който си задал пооказва, че не знаеш за какво става на въпрос. Занеси машината в сервиз, за да и се направи проверка, профилактика, почистване и да се види откъде е проблемът. Разбира се не се заяждам и нищо лично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са частите от които се състои компютъра? Точни модели на дъното, процесора и останалите части?

Пробвай да почистиш модулите памет (позлатените контактни пластини) с гума за молив, след което виж дали ще се появи картина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, grizly написа:

Какви са частите от които се състои компютъра? Точен модел на дъното и останали части?

Пробвай да почистиш модулите памет (позлатените контактни пластини) с гума за молив, след което виж дали ще се появи картина.

Не го карай с тези гуми на молив, че може и да повреди нещо. Освен това слотът няма как да се почисти ако там има прах, мръсотия или окисление. Използва се почистващ спрей. Струва 5 лева. Не е електропроводим и няма опасност да повреди нещо.

image.jpeg.e5014093f3e5a8c85299f1da869c6f1c.jpeg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е asrock b85m pro4, видео asus r9 290, захранване seasonic s12ii 620w, cpu i5-4460. 

Компютъра е на около 5 год и го чистя два пъти в годината, никога не е бил затлачен, даже се учудих захранването колко чисто беше като го отворих. Пробвах да сложа рамта на другите свободни слотове - нямаше ефект. 

Относно въпроса ми за прехвърляне на информацията - не твърдя, че съм експерт, питам как може да стане, защото предпочитам да си го направя сам. Нямах предвид да буутвам уиндоуса от разваления компютър, ясно ми е че няма да тръгне на конфигурация с различни части, просто да го вържа паралелно с харда и ссд-то на другия ми компютър, ще мога ли да стигна до някаква информация, за да си я копирам или не? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като извадиш видеокартата и включиш монитора към дъното пак ли няма картина? В BIOS можеш ли да влезеш? Сигурен ли си, че проблема не е в монитора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, icak написа:

Относно въпроса ми за прехвърляне на информацията - не твърдя, че съм експерт, питам как може да стане, защото предпочитам да си го направя сам. Нямах предвид да буутвам уиндоуса от разваления компютър, ясно ми е че няма да тръгне на конфигурация с различни части, просто да го вържа паралелно с харда и ссд-то на другия ми компютър, ще мога ли да стигна до някаква информация, за да си я копирам или не? 

Пробвай, би трябвало да стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icak написа:

да го вържа паралелно с харда и ссд-то на другия ми компютър

Ще стане, стига инфото да не се вади от някаква инсталирана програма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icak написа:

Дъното е asrock b85m pro4, видео asus r9 290, захранване seasonic s12ii 620w, cpu i5-4460. 

Компютъра е на около 5 год и го чистя два пъти в годината, никога не е бил затлачен, даже се учудих захранването колко чисто беше като го отворих. Пробвах да сложа рамта на другите свободни слотове - нямаше ефект. 

И отново ти казвам, че не знаеш за какво става на въпрос. Информацията може да е на SSD или Хард диск. Ако не са повредени може да ги закачиш на всеки друг компютър и да си ги прехвърлиш. Никакъв проблем. Сега да видим как чистиш компютъра 2 пъти годишно? И преди да местиш хардуер си вземи един почистващ спрей, за да си сигурен, че този хардуер контактува добре. Иначе правиш безмислени неща.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Не го карай с тези гуми на молив, че може и да повреди нещо. Освен това слотът няма как да се почисти ако там има прах, мръсотия или окисление. Използва се почистващ спрей. Струва 5 лева. Не е електропроводим и няма опасност да повреди нещо.

И какво ще им повреди на модулите памет ако ги почисти с гума за молив че нещо не ми е ясно:no-no: Ако са замърсени позлатените им контактни пластини, съвета който съм дал - перфектно помага.

Освен това, никъде не съм му написал да си почиства слотовете, още повече пък с гума за молив.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих ссд-то на друг компютър, прехвърлих си всичко нужно, вече съм по-спокоен. И след като вече е ясно, че и ссд-то е здраво, не клони ли всичко към повредено дъно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, icak написа:

Сложих ссд-то на друг компютър, прехвърлих си всичко нужно, вече съм по-спокоен. И след като вече е ясно, че и ссд-то е здраво, не клони ли всичко към повредено дъно?

От самото начало, точно към това клони.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай мисля да не се занимавам със сервизи, а направо да си поръчам дъно и да си го сменя. 

Дали ще мога да намеря ново дъно за този сокет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, icak написа:

В такъв случай мисля да не се занимавам със сервизи, а направо да си поръчам дъно и да си го сменя. 

Дали ще мога да намеря ново дъно за този сокет?

Ново трудно ще намериш. Може да търсиш втора ръка. А може направо да си вземеш цял компютър втора употреба с гаранция и само да си сложиш твоя процесор и видеокартата. Този например би трябвало да поддържа процесори от четвърто поколение, като твоя http://alphacom-bg.com/product/1492/lenovo-lenovo-m83-tower-g3220-4gb-250gb.html Провери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да поръчваш каквото и да е, занеси компютъра в някой сервиз за диагностика. Да не се окаже, че и с друго дъно проблема ще е същия или е някаква дреболия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом тръгва от третия път винаги, нищо ти няма на дъното.

Има значение кой хард си задал като основен и като какъв тип е сетнат в BIOS.

С други думи, трябва да зададеш на твоята машинка правилни очаквания относно каква цел използваш това ссд - като допълнителен драйв за памет или основен, от който ще бутваш ОС.

Чекни долния форум:

https://forums.tomshardware.com/threads/how-to-set-ssd-as-primary-hard-drive.672066/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване