Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно РАМ памет

Виж решението Разрешен от PsyManDelic,

Препоръчан отговор

Здравейте хора,

Имам едно запитване относно РАМ памет.

На скоро ми се наложи да купувам една плочка 8GB DDR3 1600 MHz за лаптоп.
Лаптопа е HP Pavilion 15 p250nu.
Максималният капацитет на РАМ паметта е 16 ГБ, има два слота като единият вече е зает със плочка, която е отново 8GB DDR3 1600 MHz.
Въпросната плочка обаче не работеше нито в единият, нито в другият слот.
Когато сложих и двете плочки, работеше само едната, която е оригиналната на лаптопа.
Самата плочка беше чисто нова и работеше в други лаптопи безпроблемно.

Въпросът ми тук е - някой от Вас знае ли освен DDR, MHz, максимален капацитет според дъното и процесора, какво друго трябва да проверя за да съм сигурен, че плочката ще тръгне на машината ми?

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж на оригиналната плочка дали има L в надписа.Нещо от сорта на това-(PC3L-12800)

Те работят на по-нисък волтаж.

https://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, M.Николов написа:

Виж на оригиналната плочка дали има L в надписа.Нещо от сорта на това-(PC3L-12800)

Те работят на по-нисък волтаж.

https://en.wikipedia.org/wiki/DDR3_SDRAM

+1

Може да ги снимаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Въпросния лаптоп процесора му не поддържа DDR3 а само L. Тоест DDR3памет трябва да вземеш на 1600MHz 

Цък за спецификациите на самия лаптоп

Цитат
Memory
8 GB 1600 MHz DDR3L SDRAM (1 x 8 GB)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване