Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет, разполагам с 1500 лева, може и малко повече. Имам монитор Benq Zowie XL2411P. Компютъра ще се ползва главно за игри. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение и от мен за готова конфигурация:

• процесор - Intel Core i5-10400F
  • дънна платка - MSI B460M PRO-VDH WIFI
  • видео карта - Gainward GTX1660 SUPER Pegasus OC 6GB GDDR6
  • рам памет - G.SKILL Aegis 16GB(2x8GB) DDR4 PC4-24000 3000MHz CL16
  • SSD - KINGSTON A2000 M.2-2280 PCIe Nvme 500GB
  • захранване - Super Flower 500W Bronze King ECO
  • кутия - Deepcool MATREXX 55 ARGB
  • други - ARCTIC F12 PWM PST
  • + ПОДАРЪК къстъм кабели

Общо: 1 408,00 лв.

https://factorbravo.com/product/factor-bravo-gaming-semi-pro-intel

Може да се смени SSD-то със същото, но 1ТБ и пак влизаме в бюджета. Логическите ядра са двойно повече от i5 9500 и процесора е по-актуален. Кутията има 3 ARGB вентилатора и конфигурацията е с още един допълнителен ARCTIC F12 PWM PST да изкарва. Освен всичко има и подарък къстъм кабели и доставката е безплатна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- това над мен с 1ТБ ссд и не-бокс охлаждане, за дъно TUF b460M-plus ... картата с 2 перки по възможност или 5600 ХТ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, arestant написа:

- това над мен с 1ТБ ссд и не-бокс охлаждане, за дъно TUF b460M-plus ... картата с 2 перки по възможност или 5600 ХТ

Да, Асусчето е добро дъно, GIGABYTE B460-HD3 също е добро и е също с Realtek ALC1200 вградено аудио за малко повече пари, но си е АТХ вече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събери си малко повече пари и ги инвестирай във видео карта, защото с тая 1660-ка няма да имаш над 70 fps на повечето игри на 1080 дори

и на low настройки, аз съм със същият монитор и почти същата видео карта и едвам вадя 80 fps на Low на новите заглавия, а

то нямаш ли 144 + fps не ти вървят гладко нещата с тоя монитор, аз примерно като цъкам cs go, понякога от самите сървъри

падне ли ми до 110-130 fps-а, просто усещам как ми лагва, то дефактно не е така може би, но гладкостта се губи и усещането е съвсем различно,

а ако си свикнал на 60 fps и нямаш проблем с неналичието на пълна гладкост от високата честотност на херците, вземай си тая карта, но според мен rtx3060 като излезе

ще си струва повече, изчакай още няколко месеца ако не бързаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже и аз мисля да купувам към края на месеца нов компютър да питам и аз. Иска ми се Ryzen 7 3700X и мисля RTX 2060 за да се побера и аз в бюджет около 1600-1700 лв (монитора отделно). По принцип ми е ясно , че и Ryzen 5 3600X ще върви перфектно , но до колко четох из нета Ryzen 7 е по-добре за програми. Някой може ли да каже мнение за идеята ми ? :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.10.2020 г. в 8:28, nedev_ написа:

Събери си малко повече пари и ги инвестирай във видео карта, защото с тая 1660-ка няма да имаш над 70 fps на повечето игри на 1080 дори

и на low настройки, аз съм със същият монитор и почти същата видео карта и едвам вадя 80 fps на Low на новите заглавия, а

то нямаш ли 144 + fps не ти вървят гладко нещата с тоя монитор, аз примерно като цъкам cs go, понякога от самите сървъри

падне ли ми до 110-130 fps-а, просто усещам как ми лагва, то дефактно не е така може би, но гладкостта се губи и усещането е съвсем различно,

а ако си свикнал на 60 fps и нямаш проблем с неналичието на пълна гладкост от високата честотност на херците, вземай си тая карта, но според мен rtx3060 като излезе

ще си струва повече, изчакай още няколко месеца ако не бързаш.

Вземи си един G-Sync  монитор бе човек. И със 60 фпс ще ти върви гладко. Друг е въпросът колко ще си точен в CS.  Защо гоните кадри, след като отдавна има монитори, които се синхронизират с видеокартата, била тя АМД или NVIDIA? 60-80  fps  са напълно достатъчни за мазна картина, ако гониш това. Ако гониш фпс заради по-добрата игра, а не заради картината, тогава обикновено ограничаващо звено е процесорът и РАМ паметта. Видеокартата винаги може да я накараш да работи с ниски настройки на графиката, но процесор не :) 

преди 7 часа, sa6o написа:

Понеже и аз мисля да купувам към края на месеца нов компютър да питам и аз. Иска ми се Ryzen 7 3700X и мисля RTX 2060 за да се побера и аз в бюджет около 1600-1700 лв (монитора отделно). По принцип ми е ясно , че и Ryzen 5 3600X ще върви перфектно , но до колко четох из нета Ryzen 7 е по-добре за програми. Някой може ли да каже мнение за идеята ми ? :)

И на теб казвам. Ако е за игри, вземи си нов монитор с поддръжка на Free Sync  или G-Sync  в зависимост от видеокартата. Разбира се, видеокартата също трябва да поддържа тоя монитор.  90% от хората ще останат доволни, ако се дразнят от това, че нямат плавна картина  и имат голям лаг при включена Вертикална синхронизация, когато fps  са над 50-60.  Преди няколко години за G-Sync  монитор се плащаха минимум 2000 лева и то за 27 инча макс. Сега цената е  наполовина за 32 инчов монитор и още по-ниска за 27 инчов. Но когато мониторът изобразява целите кадри от видеокартата винаги, ситуацията е съвсем различна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване