Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Window 10 не разпознава SSD при инсталация

Виж решението Разрешен от Executor Executor,

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да инсталирам Windows 10 на нов лаптоп Acer Aspire 3 . Проблема е че не засича харда. Появява се грешка "no device drivers were found. make sure that the installation media contains the correct drivers". Опитах това:

https://thegeekpage.com/no-device-drivers-were-found-windows-installation/ същата работа. Опитвах да конвъртвам MBR GPT. Не става и не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз опитах да направя основен ремонт на двигателя на колата, ама - не става и не става. Затова я закарах на майстор.

Направѝ и ти така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е проблема ? Винаги аз съм си преинсталирал до сега от Windows XP до сега. За пръв път не ми се получава. Ако знаеш какъв може да е проблема ако може да помогнеш ще съм благодарен. За какво е този форум. Все пак не пита как да направя мозъчна операция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало провери дали bios вижда SSD като хардуер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Executor Executor написа:

Ако знаеш какъв може да е проблема ако може да помогнеш ще съм благодарен.

И как мога да знам - по телепатия ли?... Ти не даваш никаква съществена информация: точен модел на лаптопа, какъв точно SSD има, ти ли си го слагал, или е заводски инсталиран, какъв точно Window инсталираш (версия, оригинален или не), как е записан на флашка, на какъв етап от инсталацията дава грешка, скрийншот на грешката, пробвано ли е SSD-то дали не е дефектно, има ли и друг диск лаптопът, и т.н. Нямам за какво да се хвана, за да напиша конкретна препоръка.

И това, че си инсталирал XP, не значи нищо. След като не можеш да се справиш с даден проблем - търсиш някой, който може да се справи.

Засега мога да ти предложа да опиташ да инсталираш друга ОС - Windows 8.1, Windows 7, или някакъв Linux. Просто за да видиш дали и там ще ти даде грешка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е чисто нов Acer Aspire 3 A315-34.

Опитах с Windows 10 19H2, W10X64.PRO.ENU.JUNE.2017, Win10_2004_Bulgarian_x64

Инсталацията тръгва и стига до тук:  ЦЪК (линка е от инсталиране на Win 7, но грешката е същата)

Когато USB-то е форматирано NTFS въобще не засича флашката. Затова го форматирам FAT 32. 

Сега ще пробвам с Windows 7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Executor Executor написа:

Опитах с Windows 10 19H2, W10X64.PRO.ENU.JUNE.2017, Win10_2004_Bulgarian_x64

Инсталацията тръгва и стига до тук:  ЦЪК (линка е от инсталиране на Win 7, но грешката е същата)

Когато USB-то е форматирано NTFS въобще не засича флашката. Затова го форматирам FAT 32. 

Сега ще пробвам с Windows 7

Дай в биос да видим как се вижда SSD. Трябва да му смениш статуса. Покажи какви опции имаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Executor Executor написа:

нов лаптоп Acer Aspire 3

Това асимилираш ли го? Вчера някой каза, че веч всички USB портове били 3 и само емулирали

преди 34 минути, JKirilov написа:

USB2.0

Вече защо 10 не разпознава 3...

Наведи се и виж цвета на дупката. Прочети книжката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези WIndows-и от официален източник ли ги теглиш, или от пиратски сайтове?

Тази грешка на кой точно етап на инсталацията се появява?

Стигаш ли дотук, и какво точно се вижда:

create-partition-windows-10-installation

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Снимката която показваш е от инсталация на Win 7. Сега в момента правя флашка със Win 7. На Win 10 въобще не вижда драйва. Празно. През CMD го вижда. От там форматира, чистя, сменят GPT, MBR.... Все тая обаче ''no device drivers were found. make sure that the installation media contains the correct drivers'

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Executor Executor написа:

Това пак не е точния модел, а цяла фамилия лаптопи. И никой от тях не е със SSD. Което означава, че си го купувал и слагал допълнително.

ОК, напредваме. До сутринта може и да разберем какъв е проблемът, с това темпо :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Executor Executor написа:

123.png

Това ли само ти излиза в биос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди съм имал подобен проблем и помня че с лайв linux съм оправял дяловете и след това е тръгвала инсталацията на Win 7. Освен нещо такова да пробвам пак.

Относно харда да.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Executor Executor написа:

Здравейте, искам да инсталирам Windows 10 на нов лаптоп Acer Aspire 3 . Проблема е че не засича харда. Появява се грешка "no device drivers were found. make sure that the installation media contains the correct drivers". Опитах това:

https://thegeekpage.com/no-device-drivers-were-found-windows-installation/ същата работа. Опитвах да конвъртвам MBR GPT. Не става и не става.

Виж тук дали има решение за теб 

https://community.acer.com/en/discussion/526858/aspire-3-a315-31-coa7-bios-has-not-option-to-boot-using-usb

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Executor Executor написа:

Преди съм имал подобен проблем и помня че с лайв linux съм оправял дяловете и след това е тръгвала инсталацията на Win 7.

Това направи и сега и ще тръгне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

download Rufus

now open rufus

plug pen drive

go to Partition scheme and target system type

select < GPT partition scheme for UEFI >

Тора проработи. Разбира се през CMD конвъртнах дяла на GPT. В момента инсталира Win 10.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Executor Executor написа:

download Rufus

now open rufus

plug pen drive

go to Partition scheme and target system type

select < GPT partition scheme for UEFI >

Тора проработи. Разбира се през CMD конвъртнах дяла на GPT. В момента инсталира Win 10.

Доста завъртяна и усложнена инсталация. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване