Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Непълно изключване на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте,

Забелязвам, че когато изключвам лаптопа си (Acer e5-575g), той остава в някакъв странен режим, все едно е приспан. Изключвайки го вечер в 00 часа (примерно), сутринта в 9 часа батерията му е с 5-6% надолу, а днес забелязах, че при изключено положение, когато включих в USB-то телефона, то започна да го зарежда - т.е. лаптопът си е включен по някакъв начин или поне в някакъв режим, в който продължава да си изпълнява някои от функциите.

Въпросът ми е как да го изключа напълно?

До момента съм изключил хибернацията, пробвах да го изключвам със задържан shift, докато натискам Shut down, пробвах през шорткътите с "shutdown /r" и всичко това без резултат. От Power Options USB Selective Suspend съм го сложил на Disable също, но без резултат. Бутах и на други места, по титориъли от нета, които вече не се сещам.

Ще се радвам, ако някой е имал този проблем и е намерил решението му. Операционната система е Windows 10. Инсталирани са всички ъпдейти към днешна дата.

Благодаря в аванс! 😊

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с изключване на бързото зареждане, често се случва компютри нещо да не се разбират с windows-a и при включено бързо зареждане да се изключват много дълго време или въобще да не се изключват напълно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор, но нещо не намирам откъде се изключва тази опция?

Иначе вечер си го махам от контакта, за да няма фалове при евентуален токов удар, ама понеже лаптопът е с вградена батерия, която няма как да махна и ми прави тия гяволиики.. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен не излиза тази опция, но преди се беше появила и бях пробвал с и без нея - нямаше резултат..

image.thumb.png.4c5fbdd35f26bd9d8e51fec959b65512.png

ПС: Заради изключената хибернация е. Пуснах я и тази отметка ми е махната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам настройка USB Charging в BIOS, но съм с HP и не е лаптоп... тя ми е за това дали да подава ток по USB когато е изключен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай от  cmd as admin да изпълниш
shutdown -F -T 00
Ако не помогне,  пак в cmd as admin изпълни:
cd %temp%
powercfg /energy
energy-report.html
Ще се стартира браузърът по подрразбиране и ще зареди  файла с диагностиката.  Ако срещнеш проблем с четенето му, отвори папка %temp% и създай архив с файла energy-report.html
КАчи архива на https://dox.abv.bg/ и в следващия си пост пусни линк към него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, [email protected] написа:

Аз имам настройка USB Charging в BIOS, но съм с HP и не е лаптоп... тя ми е за това дали да подава ток по USB когато е изключен.

Погледнах BIOS-а, нямам такава опция.

преди 12 минути, цър-вул написа:

shutdown -F -T 00
Ако не помогне,  пак в cmd as admin изпълни:
cd %temp%
powercfg /energy
energy-report.html
Ще се стартира браузърът по подрразбиране и ще зареди  файла с диагностиката.  Ако срещнеш проблем с четенето му, отвори папка %temp% и създай архив с файла energy-report.html
КАчи архива на https://dox.abv.bg/ и в следващия си пост пусни линк към него.

Май със скрийншоти ще е по-лесно?

image.png.c14ae88d94221af87fc842bdd0ef391b.png

image.png.9e391ce48cf20d069a03213c3a8ffeb5.png

А долу на Warnings ми изброява процеси, които са харчили ток по време на tracing-а (включен Хром и тн.).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, XYconstant написа:

Май със скрийншоти ще е по-лесно?

По-лесно за кого? ЗА теб да. Аз останах без очи да се кьоря в тая картинка и вместо да си копирам нужните пасажи, се налага да ги пиша...ЦЕните собственото си усилие и не ви пука за другите...

преди 58 минути, цър-вул написа:

shutdown -F -T 00

Не каза това как мина

Изпълни в Command prompt (Admmin)

powercfg /requestsoverride driver "Realtek High Definition Audio" System

и пробвай да изключиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех, че ще е по-лесно и за теб да погледнеш тук, вместо да се тегли от докс-а, извинявай.

Резултатът от shutdown -F -T 00:

image.png.dc0e343a8a16b0d12c148e6e16678e50.png

преди 24 минути, цър-вул написа:

Изпълни в Command prompt (Admmin)

powercfg /requestsoverride driver "Realtek High Definition Audio" System

и пробвай да изключиш.

Няма ефект. Отново махнах зарядното и го оставих на батерия и пак като включа телефон в USB-то и почва да се зарежда. 😏

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за зареждането през USB си е от лаптопа най-вероятно, ако няма настройка в BIOS да го изключиш, нищо не можеш да направиш. Относно това, че според теб остава в standby режим при изключване, ако си изключил fast startup през windows настройката няма как да се случи, но за всеки случай може да пробваш restart, след това да влезе в BIOS, да изключиш лаптопа и да видиш дали пак ще ти харчи батерията. Все пак това е модел от преди 4+ години, така че може и батерията да е за смяна вече и да не държи ток.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е за Fast Boot и на моя лаптоп, който е HP не се изключва напълно. Нещо подобно е като дълбока хибернация, и като го изключа (което го правя всеки път при инсталация на Windows) се изключва напълно 

Untitled.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сори - моя грешка - командата е:
shutdown /F /T 00

Благодаря, ще пробвам после като седна.

Това за зареждането през USB си е от лаптопа най-вероятно, ако няма настройка в BIOS да го изключиш, нищо не можеш да направиш. Относно това, че според теб остава в standby режим при изключване, ако си изключил fast startup през windows настройката няма как да се случи, но за всеки случай може да пробваш restart, след това да влезе в BIOS, да изключиш лаптопа и да видиш дали пак ще ти харчи батерията. Все пак това е модел от преди 4+ години, така че може и батерията да е за смяна вече и да не държи ток.

Батерията държи 4 часа, не виждам логика.

Ето това е за Fast Boot и на моя лаптоп, който е HP не се изключва напълно. Нещо подобно е като дълбока хибернация, и като го изключа (което го правя всеки път при инсталация на Windows) се изключва напълно 
Untitled.jpg.1a2b1429e404e93d3f04c0118c0a4b62.jpg

Би трябвало като е изключена хибернацията и това да е офф. Бях пробвал преди с него, но не помогна.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, тази опция попадаше в "другите, които съм пробвал по титориъли, ама не помня" от първия пост. И все пак, ще го пробвам отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.10.2020 г. в 22:59, цър-вул написа:

Сори - моя грешка - командата е:
shutdown /F /T 00

То май е нямало голямо значение, дали е с наклонени черти или с тирета:

Screenshot_1.png.74f50577f08371c10ff28d635ed8733a.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук вече има някаква позитивна промяна - като включа телефона в USB-то и не започва да зарежда. Охладителят, обаче, продължава да си върти. Довечера като го изключвам, ще е с дадения от теб ред и ще видя на сутринта дали има пак обичайните 5-6% надолу. Благодаря! Утре ще ъпдейтна темата, за да кажа какво е станало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, XYconstant написа:

Охладителят, обаче, продължава да си върти.

Ако при изключването е бил с висока температира, е нормално да се върти след изключване - до сваляне на температурата.
ЗА USB - не можеш да направиш нищо - има ли закачен консуматор, ще си точи батерията, ако не е на заряд! Явно това си е по дизайн на лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не, то ставаше въпрос за охладителя, който е с USB (тип подложка). Явно е по дизайн на лаптопа, както казваш, понеже преди бях с Lenovo и там такива неща нямаше. Като го изключа - всичко изгасва. Но там дори и да беше така, винаги можеше да махна батерията, пък тук си е вградена.

Сега дори като го изключа и се доближа, се чува някакъв звук, все едно е все още буден. То може и точно това да харчи ток и да държи в готовност USB-тата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, толкова ли е трудно да изключиш всички USB консуматорри(без мишка/клавиатура) и така да го изключиш и да видиш положението...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше едно от първите неща, които пробвах и не даде резултат. Просто по това дали има ток към USB-тата съдя дали е в "такъв" режим, което не мисля, че е много подходящо, но не се сещам за друг начин, освен да направя някакви настройки и на следващата сутрин да видя дали е имало резултат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учудващо, но след 10-11 часа в изключено състояние, като го пуснах беше на 100%! Ще видя още няколко дни как ще е, за да се разбере реално дали е решен проблемът. Благодаря много на всеки един от включилите се и най-вече на @цър-вул , който не спря да дава съвети. 👌

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, XYconstant написа:

Учудващо, но след 10-11 часа в изключено състояние, като го пуснах беше на 100%!

Нали това беше целта?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване