Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

предложение за изчистване на натрупани "лайкове"

Препоръчан отговор

давам това предложение за да могат някои потребители да се чувстват комфортно във форума
давам пример с мен
най-много лайкове  са натрупани от писането ми на простотии
имам желание да ме известяват, че някой ме е забелязъл в мъглата, ама не да се трупат като точки
възможно ли е това нулиране на брояча или единствения начин е да се тръкна от форума и после с нов профил?
благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да и ако има възможност да не се трупат
благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kalin Karaboychev написа:

мога да ги нулирам когато пожелаеш

много благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Kalin Karaboychev написа:

Готово. 

Да не се трупат няма как. Но мога да ги нулирам когато пожелаеш.

Ся ако има и начин да се забрани на потребителите сами да си харесват коментарите, ще е супер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Bubbles написа:

Ся ако има и начин да се забрани на потребителите сами да си харесват коментарите, ще е супер.

Има, ама какъв е проблемът с тия лайкове?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Kalin Karaboychev написа:

Има, ама какъв е проблемът с тия лайкове?

Ми губи се смисъла от тях ако мога да си харесвам собствените постове, а такива потребители явно не са изключение.
После гледаме класацията "Топ потребители" и там всеки ден едни същи с по 200 поста и 300 лайка като 90% са от тях самите.
Аз поне смисъл не виждам, но ти си шефа все пак. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Bubbles написа:

Ми губи се смисъла от тях ако мога да си харесвам собствените постове, а такива потребители явно не са изключение.
После гледаме класацията "Топ потребители" и там всеки ден едни същи с по 200 поста и 300 лайка като 90% са от тях самите.
Аз поне смисъл не виждам, но ти си шефа все пак. :)

Който иска да злоупотребява ще злоупотребява. Сега си представи, ние спираме лайкването на собствените постове. Ти не можеш да ги лайкваш вече. За това си правиш втори профил и от него си ги лайкваш. Кво правим в такъв случай превръщаме се на пъдари и започваме да дебнем всеки колко лайка има, защо ги има, от кои профили ги има, негови ли са всички постове, които са лайквали. А? Дай идеи какво да правим според теб?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Kalin Karaboychev написа:

Който иска да злоупотребява ще злоупотребява. Сега си представи, ние спираме лайкването на собствените постове. Ти не можеш да ги лайкваш вече. За това си правиш втори профил и от него си ги лайкваш. Кво правим в такъв случай превръщаме се на пъдари и започваме да дебнем всеки колко лайка има, защо ги има, от кои профили ги има, негови ли са всички постове, които са лайквали. А? Дай идеи какво да правим според теб?

И това е вярно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Bubbles написа:

После гледаме класацията "Топ потребители"

Е тя "Стената на срама" за тва е създадена ;)

Па ако си мислиш,че редовното топ 3 отдавна не са си родили служебни профилчета за да си самопогалват егото....лъжеш се :) 

ПС:Можеш да впишеш и секцията видео/блогове-там една бабка дето не осъзнава,че гравитацията я е тряснала жестоко вее провиснали меса наляво-надясно и размахва Секирата...

По-добре да се радваме,че са концентрирани в 2-3 теми,ами не са се разпльоскали из целия форум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Kalin Karaboychev написа:

Дай идеи какво да правим според теб?

Идеята е разисквана (Да се даде по-голяма свобода, като може свободно да реагираш на поста, че не ти харесва), но злоупотреби пак ще има. 

Затова и вместо:

преди 7 часа, Вaсил написа:

Е тя "Стената на срама" за тва е създадена ;)

на нейно място да е "новата" придобивка = "решени проблеми". 

Остава обаче проблема за тези потребители, които желаят да им се харесват нещата. 

Може би на потребителя трябва да му се даде възможност в своя профил да указва дали броя на харесванията да му се показват.

Примерно:

КК.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Идеята е разисквана (Да се даде по-голяма свобода, като може свободно да реагираш на поста, че не ти харесва), но злоупотреби пак ще има. 

Затова и вместо:

Остава обаче проблема за тези потребители, които желаят да им се харесват нещата. 

Може би на потребителя трябва да му се даде възможност в своя профил да указва дали броя на харесванията да му се показват.

Примерно:

Много добре казано!
Това за топ потребителите би било много по-добре ако се определят не по брой харесвания и постове а по решени проблеми, също мисля че IPB имаха алтернатива на харесванията, плъгин който добавя система за репутация като тази на Vbulletin където за да можеш да даваш репутация първо трябва да натрупаш точки(Сила) от получена репутация и т.н.
Бих се поразровил понеже за IPB реално има доста добавки които могат да свършат работа, но каквото и да си говорим този тип репутация който е тук  в момента няма никаква тежест.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че няма никаква тежест няма и да има. Не му отдавайте такова значение. Това не е репутация а ХАРЕСВАНИЯ. Горчив опит имаме с бутона Не харесвам. Никога няма да се появи отново.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Kalin Karaboychev написа:

.....Горчив опит имаме с бутона Не харесвам.....

Странно ! В You Tube примерно нямат горчив опит.....и други сайтове също....:nono:.....и до тук се спирам . :).....защото иначе формат А4 не стига..... ! :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, by_chechi написа:

Странно ! В You Tube примерно нямат горчив опит.....и други сайтове също....:nono:.....и до тук се спирам . :)

Лом с Лондон няма да сравнявам. Там нещата са съвсем други. Не знам дали си бил тук когато имаше такъв бутон, че помня от колко години го махнахме. Но беше пълен ад и кошмар искаха се обяснения защо някой дал отрицателен вот, не било обективно, лични войни и преследване на всяко мнение с отрицателен вот без причина. Тази дискусия е водена не един път през годините не мислим да си го причиняваме отново. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Kalin Karaboychev написа:

Лом с Лондон няма да сравнявам. Там нещата са съвсем други. Не знам дали си бил тук когато имаше такъв бутон, че помня от колко години го махнахме. Но беше пълен ад и кошмар искаха се обяснения защо някой дал отрицателен вот, не било обективно, лични войни и преследване на всяко мнение с отрицателен вот без причина. Тази дискусия е водена не един път през годините не мислим да си го причиняваме отново. 

Този "аргумент" е измислен....:nono:

Защото и в Лом , и в Лондон потребителите си приличат....т.е. няма какво да им сравняваш ! :nono:

Ако искаш научно - първо системата (материално) , а после и екипа (идеално)....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, by_chechi написа:

Този "аргумент" е измислен....:nono:

Ако искаш научно - първо системата (материално) , а после и екипа (идеално)....

А иначе и в Лом , и в Лондон потребителите си приличат....:nono:

Абе като знам какви драми бяха с тия минуси...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Bubbles написа:

Абе като знам какви драми бяха с тия минуси...

Е , да де ! Кой го отрича ?! 

Причината за драми - Хаосът .

Причината за Хаос - отсъствие на ограничения..........пак формат А4 не стига.....

......................

В същност харесвам/нехаресвам е достатъчно , без всякакви други "шарении" .

Проблемът е в акаунтите - на едно IP , един акаунт и еднократен "клик" ....

......пък нека тогава да си правят нови акаунти и да се самохаресват....:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, by_chechi написа:

Е , да де ! Кой го отрича ?! 

Причината ?

Причината е че има ненормални потребители, каже един другиму нещо дето не му отърва и той понеже няма как по друг начин почне да цвъка минуси където свари пост на първия, после онзи се оплаквана екипа, модераотра няма какво да направи а и да направи все тая, оня ше регистрира нови 5 акаунта от 5 различни IP-та и пак ще си цвъка минуси и пак ще има рев. По него време бях модератор в друг голям форум с тая система и помня добре какво чудо беше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Bubbles написа:

....регистрира нови 5 акаунта от 5 различни IP-та.....

Това как и защо се случва ? Я , пробвай другаде......! :nono:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, by_chechi написа:

Това как и защо се случва ? Я , пробвай другаде......! :nono:

Какво значи как? VPN и проксита ли няма?
Един модератор освен да блокира(Банне) по потребтелско име, имеил адрес и IP друго не може да направи.
Тези неща ги има и ютуб но платформата е огромна и не се усеща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Дедик,сещай се колко народ ще се юрне да "разрешава проблеми" :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Kalin Karaboychev написа:

Но беше пълен ад и кошмар искаха се обяснения защо някой дал отрицателен вот, не било обективно, лични войни и преследване на всяко мнение с отрицателен вот без причина. Тази дискусия е водена не един път през годините не мислим да си го причиняваме отново. 

Но системата с + и - беше по добра, разбира се ако се ползва по предназначение каквото очевидно не се получи и се превърна в хейтене с минуси. По добра беше с това, че можеше да сложиш минус на този който спами из темите и това ще бъде отразено в профилната му репутация, съответно на този който е ползотворен в тема плюс. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване