Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 часа, Gaming_Solutions написа:

Новите процесори ще излязат  на по-високи цени от тази на старите, така че не са пряка конкуренция ценово и идните месеци едва ли ще има поевтиняване.

Въпросът е не в цената на новите,а в това,че като излезнат те,то цената на по-старите поколения ще падне................това се има предвид!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 57
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Трябва много добре да си проучиш софтуера какви изисквания иска. Например: https://helpx.adobe.com/bg/premiere-pro/user-guide.html/bg/premiere-pro/system-requirements.ug.html Ако ще обработв

Помниш ли какво ти написах по-рано? Чакай баце, времето е твое. Или наше се пееше. Няма значение.   

Верно си е, ама и аз като съм новобранец и не разбирам.....днес и в един магазин ми казаха да изчакам  изкарат новите АМД-та, та тогава щели да поевтинеят сегашните.... не знам и аз....Времето е наше,

Публикувани изображения

преди 5 минути, Слави Маринов написа:

Въпросът е не в цената на новите,а в това,че като излезнат те,то цената на по-старите поколения ще падне................това се има предвид!

Въпросът е - кога и с колко ще паднат тия цени и заслужава ли си цялото чакане? Все неизвестни, а НАП мен не ми трябва супер-дупер машина а и не цепя стотинката на две. То все ще излиза нещо ново и все цените ще падат, по тая логика все трябва да си чакаме и все няма да сме с най-новото. Просто исках някой с познания в областта да ми предложи няколко вида машинки с най- оптималната конфигурация за бюджета. Като и предложиха някои хора. Засега съм се спрял на предложението на Raze , като най-балансирано за моя бюджет.

Колко ще спестя от това чакане - 50,100, 500 лева?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Boyan1984 написа:

Въпросът е - кога и с колко ще паднат тия цени и заслужава ли си цялото чакане? Все неизвестни, а НАП мен не ми трябва супер-дупер машина а и не цепя стотинката на две. То все ще излиза нещо ново и все цените ще падат, по тая логика все трябва да си чакаме и все няма да сме с най-новото. Просто исках някой с познания в областта да ми предложи няколко вида машинки с най- оптималната конфигурация за бюджета. Като и предложиха някои хора. Засега съм се спрял на предложението на Raze , като най-балансирано за моя бюджет.

Колко ще спестя от това чакане - 50,100, 500 лева?

Значи ако няма да взимаш от последното поколение Razen и щом не цепиш стотинката на две е безсмислено чакането..............500лв няма как да спестиш,а и сто е трудна работа.около 50 тина лева е най-вероятно и идеята е да ги вложиш в по-добра карта ,или дъно ,защото и без това бюджета е ограничен,но и без да чакаш има(както си споменал)добри варианти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Значи ако няма да взимаш от последното поколение Razen и щом не цепиш стотинката на две е безсмислено чакането..............500лв няма как да спестиш,а и сто е трудна работа.около 50 тина лева е най-вероятно и идеята е да ги вложиш в по-добра карта ,или дъно ,защото и без това бюджета е ограничен,но и без да чакаш има(както си споменал)добри варианти.

Той бюджета от 1700 лева си е приличен за това което искам, всичко е според системните изисквания на производителя на софтуера, който смятам да ползвам. 

Така че, мерси още веднъж на отзовалите се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Слави Маринов написа:

Да де, и как Ryzen 5 5600X за 700лв. тук в България ще бутне цената на Ryzen 5 3600X за 450лв. ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gaming_Solutions написа:

Да де, и как Ryzen 5 5600X за 700лв. тук в България ще бутне цената на Ryzen 5 3600X за 450лв. ?

Прав си,АМД  се пойзхвърлиха с цените на последното поколение и си мисля,че то няма да се харчи както предното,когато излезе и беше със сходни цени с по-предното..............

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vpvelev написа:

АМД не се поучиха от Интел, че монопола е лошо нещо.

Далече са от монопол, но най-после ще бият Интел и в гейминга, нормално да качат цените. Безплатен обяд няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Gaming_Solutions написа:

Далече са от монопол, но най-после ще бият Интел и в гейминга, нормално да качат цените. Безплатен обяд няма

Те явно и първата серия райзени им излизаха по-скъпи, но гледаха да влязат в играта и сега си избиват и ония загуби.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Gaming_Solutions написа:

нормално да качат цените.

Да,така е,но трябва да намериш границата,мисля,че в случая попрекалиха........

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето на какво последно се спирам като конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/64172p1r64815p1r61559p1r63408p1r56038p1r64366p1rf.html

https://www.pro-bg.com/members/?action=view_cart

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Boyan1984 написа:

Ето на какво последно се спирам като конфигурация:

http://nikem-bg.net/cart/64172p1r64815p1r61559p1r63408p1r56038p1r64366p1rf.html

https://www.pro-bg.com/members/?action=view_cart

Количката в pro-bg е празна, а в никем няма процесор и дъно (поне при мен така излиза). Като цяло предложението на raze беше добро, но аз бих направил няколко промени. Първо паметта смени със същата, но на 3200MHz (Ryzen харесва бърза памет), Второ за R5 3600 няма смисъл от B550 чипсет, плащаш излишно за сметка на други неща. Трето, хубаво е да вземеш и някакъв охладител ако искаш да ти е тихо като натовариш системата, а и градусите да са надолу и четвърто, смени това SSD с KINGSTON A2000 1000G, двойно по-голямо е за почти същите пари. Би се получило нещо такова:

RYZEN 5 3600 Tray - 343лв. Трей варианта е по-евтин, защото идва без охладител

GIGABYTE B450M DS3H Socket AM4, 4 x DDR4, rev. 1.0 - 152лв - дъното си има всичко необходимо, за цената си е супер предложение

Palit GeForce GTX 1660 SUPER GAMINGPRO OC 6GB - 472лв - Това е варианта с 2 перки и е малко по-скъп, може да вземеш и с една

2хG.SKILL AEGIS 16GB(2X8GB) DDR4 PC4-25600 3200MHZ CL16 F4-3200C16D-16GIS - 32GB - 211,20лв - два кита по 16Гб, общо 32Гб на 3200MHz CL16

KINGSTON A2000 1000G SSD, M.2 2280, NVMe - 215лв - студено и бързо SSD с TLC памет

DeepCool MATREXX 55 ARGB - 108лв. (Тук е въпрос на вкус, но DeepCool-a е доста по-добра кутия от залмана, втората кутия ми бие доста на ретро гейминг шаси от преди 10-15 години)

Arctic Freezer 34 eSports White - 58лв.

Super Flower 500W Bronze King ECO - 91лв.

Общо 1650,20лв

Ако имаш нужда можеш да добавиш и HDD, това SSD SATA 1Tb за 220лв. за какво ти е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Nikem няма дъно и процесор, щото ги намерих по-евтини от pro-bg.com, но трей варианта без охладител, затова ги бях махнал от Nikem. Държа да има охладител на процесора. А този Kingston не зам дали го бива.  

Исках да има и терабайт ssd вместо hdd. 

Това дъно https://www.pro-bg.com/product/Desktop-Motherboard/ASROCK-90-MXBDK0-A0UAYZ-Asrock-B550M-PRO4_239787.html

А това дъно дета си предложил го има още по-евтино, но като че ли съм склонен да дам малко повече за предложеното от Raze https://www.pro-bg.com/product/Desktop-Motherboard/GIGABYTE B450M DS3H MB GIGABYTE B450M DS3H AM4 DDR43200 USB 31 DkupeteotPROBG_235553.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Boyan1984 написа:

От Nikem няма дъно и процесор, щото ги намерих по-евтини от pro-bg.com. Държа да има охладител на процесора. А този Kingston не зам дали го бива.  

Исках да има и терабайт ssd вместо hdd. 

Това дъно https://www.pro-bg.com/product/Desktop-Motherboard/ASROCK-90-MXBDK0-A0UAYZ-Asrock-B550M-PRO4_239787.html

То без охладител няма как, дори и да не държиш. По-добре е да сложиш качествен такъв, отколкото да ползваш стоковия ако искаш процесора да поддържа по-ниски температури и да е тихо под товар. В този случай няма смисъл да плащаш и за стоковия, защото ще ти е излишен. За дъното вече ти казах, че според мен няма смисъл от В550 чипсет за R5 3600 процесор. Предложил съм ти терабайт SSD на pcie интерфейс за 215лв., а ти искаш да вземеш терабайт бавно SATA SSD за 220лв. Kingston-а меко казано го бива, не се тревожи. Ако искаш потърси дъно с два м2 pcie слота за да вземеш две SSD-та от споменатия Кингстън. Може да направиш и комбинация от 512Гб Kingston A2000 и едно обикновено SATA SSD терабайт за сторидж, но 220лв. са много

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тези две еднакви ли са, щото едното е доста по-евтино:

http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B550-PRO4--AM4/

https://www.pro-bg.com/product/Desktop-Motherboard/ASROCK-90-MXBDK0-A0UAYZ-Asrock-B550M-PRO4_239787.html

преди 1 минута, Gaming_Solutions написа:

То без охладител няма как, дори и да не държиш. По-добре е да сложиш качествен такъв, отколкото да ползваш стоковия ако искаш процесора да поддържа по-ниски температури и да е тихо под товар. В този случай няма смисъл да плащаш и за стоковия, защото ще ти е излишен. За дъното вече ти казах, че според мен няма смисъл от В550 чипсет за R5 3600 процесор. Предложил съм ти терабайт SSD на pcie интерфейс за 215лв., а ти искаш да вземеш терабайт бавно SATA SSD за 220лв. Kingston-а меко казано го бива, не се тревожи. Ако искаш потърси дъно с два м2 pcie слота за да вземеш две SSD-та от споменатия Кингстън. Може да направиш и комбинация от 512Гб Kingston A2000 и едно обикновено SATA SSD терабайт за сторидж, но 220лв. са много

Благодаря! Съжалявам за тъпите въпроси, но не ги разбирам нещата, затова и пиша глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Boyan1984 написа:

Различни са, едното е ATX, а другото Micro ATX. Второто е по-малко и има по-малко разширителни слотове на първо четене. Може да имат и други разлики, не съм ги сравнявал. Ти ли ще си сглобяваш конфигурацията? Ако вземеш всичко от едно място ще ти я сглобят безплатно. Ако не си сглобявал, не че е трудно и те подценявам, но по-добре е да го направи някой, който не го прави за първи път

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията я има по-евтина https://www.pro-bg.com/product/Desktop-Motherboard/ASROCK-90-MXBDK0-A0UAYZ-Asrock-B550M-PRO4_239787.html

Значи предлагаш да взема процесор без охлаждане и отделно да му се сложи Arctic Freezer 34 eSports White - 58лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Boyan1984 написа:

Кутията я има по-евтина https://www.pro-bg.com/product/Desktop-Motherboard/ASROCK-90-MXBDK0-A0UAYZ-Asrock-B550M-PRO4_239787.html

Значи предлагаш да взема процесор без охлаждане и отделно да му се сложи Arctic Freezer 34 eSports White - 58лв.

Линка ти води към дъното и да предлагам да вземеш Arctic Freezer 34 eSports. Кутията я има в три варианта, два без вентилатори и един с 3 ADDRGB вентилатора. Варианта с 3 вентилатора струва 113,54лв в про-бг. По-евтина от 108лв. (където аз съм ти я дал) не я намирам никъде

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Boyan1984 написа:

Сега е с два охладителя. DUO е с два вентилатора, няма ну8жда според мен да доплащаш за DUO, 3600 не е толкова горещ процесор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното е скъпичко, но пък има хубаво вградено аудио и два м2 слота. Според мен няма да има нужда да слагаш отделна звукова карта, но все пак ако имаш или искаш да слагаш, по-добре да вземеш по-евтино дъно с по-лоша звукова карта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да слагам друга звукова карта, макар че искам да композилам и музика на компа, но външна карта догодина евентуално. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване