Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте в момента живея в гр. София но вече неми се живее тук имам чувството че ме тъпчат като боклук и ми се случиха много проблеми как да накарам нашите да се преместим да живеем във Варна защото съм си свикнал там и градът ми харесва в момента съм 7-клас и гледах че там има по-добри гимназии от София какво ще кажете по въпроса

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Янислав карамфилов написа:

Здравейте в момента живея в гр. София но вече неми се живее тук имам чувството че ме тъпчат като боклук и ми се случиха много проблеми как да накарам нашите да се преместим да живеем във Варна защото съм си свикнал там и градът ми харесва в момента съм 7-клас и гледах че там има по-добри гимназии от София какво ще кажете по въпроса

ако те тъпчат премести се в друго училище,премести се в друг квартал, но не напускай София
един ден, като пораснеш, ще трябва да работиш
щерката наскоро завърши магистратура, редовно обучение и беше на самоиздръжка
работеше в рекламна фирма-обработка на файлове- за 100 лева надница
в провинцията е средно 40-50 лв

пп
искам да кажа, че в провицията доходите са ниски

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви ли проблеми може да има едно дете в седми клас... Да речем по някаква случайност убедиш вашите да се преместите. Ако утре имаш проблеми и във Варна, какво ще правиш? Ще караш вашите да се преместите отново?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За седмокласник ти предлагам да наблегнеш на уроците и да си вземеш матурите с отлични оценки, а мястото на живеене остави на преценката на възрастните. Когато започнеш да работиш и да се самоиздържаш прави каквото си искаш, а дотогава - каквото кажат родители ти.

Моето дете също е в 7 клас и в момента вместо да чатка по клавиатурата безсмислени теми учи по математика и история. Като гледа постът ти може да наблегнеш и на БЕЛ.

Поздрави!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Янислав карамфилов написа:

Здравейте в момента живея в гр. София но вече неми се живее тук имам чувството че ме тъпчат като боклук ...

И на мене не ми се живее още от 1991г в градът в който съм, ама заради тия пусти пари дето текат от съседната държавица и няма мърдане. Синът ми който е на 13г ще може да се измъкне от този капан чак след 5 години.
До 1991г живеех бедно в София и трудно бих приел пак мизерията там и във Варна.
А твоето спасение след 5 години ще е само ако си научил един език на някоя бяла държава и бегаш бързо там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, дpъндю написа:

ако те тъпчат премести се в друго училище,премести се в друг квартал, но не напускай София
един ден, като пораснеш, ще трябва да работиш
щерката наскоро завърши магистратура, редовно обучение и беше на самоиздръжка
работеше в рекламна фирма-обработка на файлове- за 100 лева надница
в провинцията е средно 40-50 лв

пп
искам да кажа, че в провицията доходите са ниски

Ай ся, и като се забият всички в Софията за прословутите 100 кинта ще цъфнат та ще вържат. Много смахнато мислене имате това несофиянците.

До автора : В трудна възраст си, разбираемо е че като си свикнал някъде ще искаш да си си там, но при теб шанса е че си твърде млад и лесно ще привикнеш с новата обстановка. Дай си време, намери си приятели в училище и/или извън него и не прави щуротии(да бе) за да показваш на останалите че колко си готин.
Колкото до това да накараш вашите да се върнете във Варна, не мисля че би имал успех, но нищо не ти пречи да си поговориш с тях, да им обясниш как се чувстваш и какво преживяваш в училище и извън него... ...айде знам че това тема табу за един пубер, ама преглътни малко пуберксата гордост и го направи, от това само ще спечелиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Bubbles написа:

Ай ся, и като се забият всички в Софията за прословутите 100 кинта ще цъфнат та ще вържат. Много смахнато мислене имате това несофиянците.

не е тайна, че София е "държава" в държавата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дpъндю написа:

не е тайна, че София е "държава" в държавата

Това ясно... и изключително глупаво, но и също така разбираемо понеже за по-малките населени места почти нищо не се прави, особено за селата, от друга страна ако живееш на село и си произвеждаш сам зарзавата, пшеницата и животинските продукти(мляко, яйца, месо...) тия 50лв би следвало да ти стигат повече отколкото 100те в София които ще хвърлиш в магазина за куп боклуци в лъскави опаковки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
на 26.10.2020 г. в 8:05, Янислав карамфилов написа:

как да накарам нашите да се преместим да живеем във Варна

Няма начин! 

Какъвто и начин от тук или изобщо от "мрежата" получиш ще е недобросъвестен. 

Фактите са:

1. Ти не можеш да им осигуриш работа там. 

2. Всякакъв ропот срещу тях ще доведе до твоята деградация.

3. Гимназиите във Варна не са по-различни от София. 

Говори с родителите си за проблемите. Те знаят с кого и как да говорят, за да не се допускат отново въпросните проблеми. 

И един завет от миналото: Не прикривай проблема си от родителите си, особено от баща си. Чувай го! Той по-знае от теб как да се справиш с проблемите. 

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В София е събрана утайката на българското общество.Във западно европейските държави местните западняци като цяло не желаят да живеят в столицата, защото там положението не е по-различно от българската столица.За тях по важно е спокойствието им и това на децата им, от колкото парата.До като Ганьо е матереалист и винаги слага парата пред всичко.Варна не е малък провинциален град в който вашите не биха могли да изкарват прелично.За тях твоето щастие би трябвало да е приоритет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Избутай до 18 години, после може да си правиш каквото искаш. Ако щеш и в Занзибар се премести. На запад ти бият шута като станеш пълнолетен. Тука не всички мога да си го позволят,така, че ще траеш и ще стискаш. Наблягай на уроците, матурите и прочие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Eclipse2G написа:

Избутай до 18 години, после може да си правиш каквото искаш. Ако щеш и в Занзибар се премести. На запад ти бият шута като станеш пълнолетен. Тука не всички мога да си го позволят,така, че ще траеш и ще стискаш. Наблягай на уроците, матурите и прочие.

Човека не може да си напише името грамотно, вие му обяснявате как да се оправи в живота. Пуберска история.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.10.2020 г. в 10:42, Белгиеца написа:

И на мене не ми се живее още от 1991г в градът в който съм, ама заради тия пусти пари дето текат от съседната държавица и няма мърдане. Синът ми който е на 13г ще може да се измъкне от този капан чак след 5 години.
До 1991г живеех бедно в София и трудно бих приел пак мизерията там и във Варна.
А твоето спасение след 5 години ще е само ако си научил един език на някоя бяла държава и бегаш бързо там.

Tи си беден в душата, остави ги парите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване