Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Телевизор Филипс - има ли как да свържа безжични слушалки към него?

Препоръчан отговор

Добър вечер,

Имам следния телевизор - Philips 5300 (43pfs5301/12). Та въпросния телевизор го ползва майка ми, която съответно не чува добре. И са ѝ голям проблем всякакви предавания/филми вечер/нощем, тъй като няма как да усили достатъчно за да чува ясно говора (над и под нас има хора, и понеже къщата е стара, не е строена добре и се чува трябва да се съобразяваме с тях) и ѝ остава варианта да търси такива със субтитри (което си е по-скоро на късмет и то за филмите). Та въпросът е - има ли начин, в който да мога да бодна някакви блутут слушалки (трябва да намеря такива с usb пишка) и ако го направя - ще работи ли (подозирам, това, че ще бодна usb приемника във usb-то на телевизора не е достатъчно (или е))?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 56 минути, ined написа:

защо да не е с жични?

Например защото кабела в най добрия случай е 1.5м и не можеш да се отпуснеш да гледаш каквото и да е като хората.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има удължителни кабели, които можеш да пуснеш от телевизора до примерно дивана от който се гледа, а слушалките ще ги връзваш към кабела.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, ined написа:

Има удължителни кабели, които можеш да пуснеш от телевизора до примерно дивана от който се гледа, а слушалките ще ги връзваш към кабела.

Поне няма поддръжка. Иначе бабата да своява блутут, да зарежда батерий си е пълна мъка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Bubbles написа:

Например защото кабела в най добрия случай е 1.5м и не можеш да се отпуснеш да гледаш каквото и да е като хората.

Благодаря за насоката. Следните две неща не са ми ясни обаче:

1. Въпросът може да е абсурден и смешен, но...има ли разлика между AUX и Audio In (вход за слушалки) входове? Защото на въпросния телевизор, AUX няма (разгледах внимателно преди малко), има само вход за слушалки.
  2. Горната манипулация трябва да стане задължително през AUX или може и през USB?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Петър Ангелов написа:

вход за слушалки

Да не е изход? Това ти е предостатъчно, вземаш си обикновени слушалки, удължител - примерно този:

https://mr-bricolage.bg/audio-kabel-stereo-udlzhitel-mm-m/p/1003138

и си готов почти за без пари. Според pdf файла със спецификациите, който си дал, имаш:

Цитат

Headphone out

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ined написа:

Мдаа 5 метра кабел и един път някой в къщи като разсее и го подкара със себе си и токувиж тупне на земята...
Плюс защо кабели като може и без?

преди 26 минути, Петър Ангелов написа:

Благодаря за насоката. Следните две неща не са ми ясни обаче:

1. Въпросът може да е абсурден и смешен, но...има ли разлика между AUX и Audio In (вход за слушалки) входове? Защото на въпросния телевизор, AUX няма (разгледах внимателно преди малко), има само вход за слушалки.
  2. Горната манипулация трябва да стане задължително през AUX или може и през USB?

Ами най общо казано чрез AUX входа можеш да свързваш различни устройства към устройството което я притежава(В твоя случай телевизора), а аудио буксата си се аудио букса мисля ясно е за какво е.
Ся колкото до манипулацията, зависи каква връзка ще поддържа джаджата която ще купиш, не бих се учудил акo има и на USB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Bubbles написа:

Мдаа 5 метра кабел и един път някой в къщи като разсее и го подкара със себе си и токувиж тупне на земята...
Плюс защо кабели като може и без?

Ами най общо казано чрез AUX входа можеш да свързваш различни устройства към устройството което я притежава(В твоя случай телевизора), а аудио буксата си се аудио букса мисля ясно е за какво е.
Ся колкото до манипулацията, зависи каква връзка ще поддържа джаджата която ще купиш, не бих се учудил акo има и на USB.

Тогава някак си се усложняват нещата, защото е видно че този телевизор AUX няма. Което ме изправя пред въпроса - каква точно джаджа трябва да търся? Някоя от посочените тук би ли свършила работа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Петър Ангелов написа:

Тогава някак си се усложняват нещата, защото е видно че този телевизор AUX няма. Което ме изправя пред въпроса - каква точно джаджа трябва да търся? Някоя от посочените тук би ли свършила работа?

Така като му чета описанието това трябва да стане, все пак питайте продавача и естествено тест преди да платите. https://www.olx.bg/ad/avto-resivar-bluetooth-transmiter-slushalki-receiver-aux-top-tsena-CID360-ID75n1W.html#b506732866;promoted

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо благодаря. Иначе, реших аз да бодна едни слушалки във въпросния вход (или пък изход) за слушалки и...нищо се не чува в тях. Рових из настройките на телевизора, но така и е не открих възможност за настройка. И се чудя къде точно е заровено кучето в случая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо: Мястото, където влиза сигнал (в случая звук) в едно устройство, се нарича "вход". Мястото, откъдето излиза  - "изход". Така че на теб ти трябва "изход" за слушалки, и според спецификациите - имаш такъв. Това добре.

Второ, трябва да установиш дали работи. Това, че си боднал слушалки, и не се е чувало нищо, не е добре. Но пък може да не са били подходящ модел. Понякога има разлики в запояването на кабелчетата на жака, разменят се местата на каналите. Пробвай с аудио слушалки, а не с компютърни.

Трето, забравяш за USB, това не ти е компютър. Твоята работа става с някакъв Bluetooth трансмитер с накрайник за 3.5 мм жак, същия, като на слушалките. И отделно купуваш някакви слушалки, съвместими с този трансмитер. Точни модели не мога да кажа, не ти знам бюджета, не знам и откъде можеш да пазаруваш. По разните АлиБабаЕкспреси и др. подобни се намират китайски евтинии, не знам колко са качествени. Иначе, ако отидеш в специализиран магазин за аудио продукти, съм сигурен, че ще ти препоръчат точната комбинация.

Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, RudeBoy написа:

Първо: Мястото, където влиза сигнал (в случая звук) в едно устройство, се нарича "вход". Мястото, откъдето излиза  - "изход". Така че на теб ти трябва "изход" за слушалки, и според спецификациите - имаш такъв. Това добре.

Второ, трябва да установиш дали работи. Това, че си боднал слушалки, и не се е чувало нищо, не е добре. Но пък може да не са били подходящ модел. Понякога има разлики в запояването на кабелчетата на жака, разменят се местата на каналите. Пробвай с аудио слушалки, а не с компютърни.

Трето, забравяш за USB, това не ти е компютър. Твоята работа става с някакъв Bluetooth трансмитер с накрайник за 3.5 мм жак, същия, като на слушалките. И отделно купуваш някакви слушалки, съвместими с този трансмитер. Точни модели не мога да кажа, не ти знам бюджета, не знам и откъде можеш да пазаруваш. По разните АлиБабаЕкспреси и др. подобни се намират китайски евтинии, не знам колко са качествени. Иначе, ако отидеш в специализиран магазин за аудио продукти, съм сигурен, че ще ти препоръчат точната комбинация.

Успех.

Благодаря за детайлното разяснение. Ще се пробвам, пък може и да стане нещо (или пък нищо). А тая работа с входа и изхода...все не мога да я уцеля. Е на - всички ме убеждават, че Онуй отзад се казвало изход, пък на мен ми звучи като Вход. Объркана работа... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Тъй, продължение на сагата (водещо до пълен неуспех, so far):

Закупих тази джаджа - Sandberg Bluetooth Audio Link USB, ръгнах я в usb-то на телевизора (до колкото разбирам от там черпи ток), пък кабелчето го ръгнах в  headphone jack-а (поради липса на AUX на телевизора). След това пробвах да сдвоя телефона със у-вото. Те, че се сдвояват - сдвояват се. Ама нищо повече не става - звука от телевизора продължава да си се чува от самия телевизор. Ако се опитам пък от телефона да пусна нещо, клипчето върви обаче звук няма. Преди това и опитах да сдвоя едни безжични слушалки с джаджата, но не се получи. Та...съм в безОтходица, ако трябва да съм честен. Съвети?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джаджата, която си купил, е приемник - приема аудио сигнал, пренасян по Bluetooth, и го вкарва в уреда. А на теб ти трябва предавател - да вземе сигнал от телевизора, и да го излъчи по Bluetooth към безжичните слушалки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Джаджата, която си купил, е приемник - приема аудио сигнал, пренасян по Bluetooth, и го вкарва в уреда. А на теб ти трябва предавател - да вземе сигнал от телевизора, и да го излъчи по Bluetooth към безжичните слушалки.

Баси :( Значи ще го връщам... от къде да намеря предаветел тогава?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това в режим трансмитер трябва да свърши работа.

https://www.smartx.bg/products/2в1-bluetooth-трансмитер-и-рисийвър-за-телевизор-компютър-или-автомобил

Ще ти трябват и блутут слушалки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, andreygg написа:

Това в режим трансмитер трябва да свърши работа.

https://www.smartx.bg/products/2в1-bluetooth-трансмитер-и-рисийвър-за-телевизор-компютър-или-автомобил

Ще ти трябват и блутут слушалки.

Благодаря за предложението. БлутуД слушалки имам, но да кажем в тоя случай не ми е много ясно как ще ги сдвоя, но...това ще го мисля, като купя този (първо трябва да върна стария и да ми върнат парите).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване