Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какъв може да ми е проблемът при свързване на Nokia 7.2 с Windows.

Виж решението Разрешен от Raze,

Препоръчан отговор

И пак тоя телефон. Искам да си прехвърля малко музика от PC  на телефона. Преди съм го правил без проблем. Свързвам с USB  телефона и прехвърлям. Поне така си мисля, че имам доста музика на телефона. Нямам спомени как съм я качил там де. Но въпросът е принципен. Как да свържа телефона с Win 10. Свързвам го, появява ми се иконка на Nokia 7.2, цъкам и нищо - празно пространство, няма файлове.  Междувременно телефонът се зарежда. Преди по спомен ме питаше, дали дас е зарежда или да се прехвърлят файлове. Може да не е било и на тоя телефон, не знам...абе нищо не знам, просто искам да си свържа телефона и нещо ме ограничава. Пробвах с приложение на Майкрософт - "Вашият телефон", но там се свързвам само със снимките, известията, SMS  и обажданията. Няма опция да прехвърля нещо на телефона. Почна да ме изнервя цялата работа. Мислех си да пробвам през облак да прехвърля музика.  

Иначе как става работата? Кои опции ме спират да не мога да си видя файловете на телефона? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, когато го свържеш с комптър, през USB кабел (но не само за зареждане) - трябва да пита: „Само зареждане, трансфер файлове и … още нещо”.
Принципно има няколко начина:
- пез кабел;
- през WiFi Direct;
- през мрежата - синхронизиране през някой облак;
- с карта памет …

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвърът инсталиран ли е? В диспечера на устройства под някой USB root hub вижда ли се телефонът? В Windows Explorer появява ли се Nokia... мобилно устройство? В Nokia... мобилно устройство вижда ли се диск?

https://www.hardreset.info/devices/nokia/nokia-81/faq/faq/hmd-drivers-installation/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

Някаква нотификация на телефона при свързване? В настройката на андроид как е настроен телефона да реагира при свързване ?

https://mobilesupport.telstra.com.au/nokia/7-2-android-9-0/data-wireless/transfer-files-between-computer-and-phone/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

Някаква нотификация на телефона при свързване? В настройката на андроид как е настроен телефона да реагира при свързване ?

https://mobilesupport.telstra.com.au/nokia/7-2-android-9-0/data-wireless/transfer-files-between-computer-and-phone/

Проблемът се оказа това. Аз уж  вчера погледнах за тая опция, но нещо не можах да я намеря. Сега на бистра глава ми се появи веднага. Благодаря за отделеното внимание, иначе през облак си прехвърлих файлове.

Така и така съм пуснал темата, да питам и още нещо. Какви са вариантите да не тегля файлове директно на телефона, а да пусна мой плейлист от облак примерно. Или трябва да правя сървър на компютъра? Не съм запознат с тия неща. Може ли плеъра да излъчва някакъв плейлист в интернет и аз да се свързвам отдалечено. Сигурно може. Идеята ми е, че на PC  ми е по-удобно да си правя плейлисти. Блутутът в колата ми е прост. Телефонът се свързва, но нямам възможност от музикалната система на колата да управлявам песните, освен да превъртам напред и назад. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Хубаво отговаряш, още по-хубаво - че „проблема“ е решен, ама ... чети си текста, преди да го публикуваш!
Сам пишеш „при свързване“!!! Ако ми покажеш, къде има такава настройка ПРЕДИ свързване - черпя бутилка уиски по избор!

преди 2 часа, Ъндъртейкър написа:

Проблемът се оказа това. Аз уж  вчера погледнах за тая опция, но нещо не можах да я намеря.

И къде погледна - през прозореца на гардероба ли? Или само „уж погледна“?
Това известие е на „заден план“ - както е показано на цитираната страница. Най-горе - в лентата, ще излезе нотификация за непрочетено известие!

преди 2 часа, Ъндъртейкър написа:

Така и така съм пуснал темата, да питам и още нещо. Какви са вариантите да не тегля файлове директно на телефона, а да пусна мой плейлист от облак примерно. Или трябва да правя сървър на компютъра? Не съм запознат с тия неща. Може ли плеъра да излъчва някакъв плейлист в интернет и аз да се свързвам отдалечено. Сигурно може. Идеята ми е, че на PC  ми е по-удобно да си правя плейлисти. Блутутът в колата ми е прост. Телефонът се свързва, но нямам възможност от музикалната система на колата да управлявам песните, освен да превъртам напред и назад. 

Най-мързеливия вариант е - плейлист в YouTube!

Какво разбираш под „прост Bluetooth“? Bluetooth е стандарт за безжична връзка, „просто“ може да е отсрещното устройтво.
В случая - дали ще свържеш само bluetooth колонка или цяла система - те само ще свирят! Управлението - „превъртането“ - ще е от телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Ако ми покажеш, къде има такава настройка ПРЕДИ свързване - черпя бутилка уиски по избор!

Отваряш настройки, в полето за търсене пишеш USB и един от резултатите е  USB Preferences - изглеждащ така:

message-15053977-9012716387279905939.png

Знам че ще ми изфилософстваш нещо, но какво да се прави...

P.S. Аз съм евтин на уиски - Old Smuggler...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, rostislaf написа:

Отваряш настройки, в полето за търсене пишеш USB и един от резултатите е  USB Preferences - изглеждащ така:

При мен (Android 6.0) - така настройка няма! Иначе има „режим MTP“.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, jhoro написа:

И къде погледна - през прозореца на гардероба ли? Или само „уж погледна“?
Това известие е на „заден план“ - както е показано на цитираната страница. Най-горе - в лентата, ще излезе нотификация за непрочетено известие!

Ами не се ядосвай, опцията се появява чак като свържа телефона. Преди това я търсих в менюто за свързване. Оказа се, че се появява, чак като вържа телефона. Аз затова се заблудих, че я няма в менюто за свързване, но се оказа, че я има и че е настроена телефонът да управлява свързването. Тоест, Win 10  няма думата и си мълчи проклетникът, нищо не ми казва. Само се появява иконката на Nоkia 7.2  и даже не ми казва, че се зарежда. Отварям папката и там бяла страница. Обърках се. Не се занимавам всеки ден с телефона и връзките му, а един път на половин година. Предния път може да съм избрал тая опция, не си спомням и от там да е тръгнал проблема. 

Най-мързеливия вариант е - плейлист в YouTube!

О, това бе първата опция. Даже всеки месец плащам 9 лева, да не ми пускат реклами при превъртане на плейлиста. Обаче не ме удовлетворява, щото искам сам да си избера качествения звук - flac,  теглен от Маймунда, а не някакви хамериканци да ми дават наклон на оная работа. Да, имам си дълъг плейлист там, главно сръбско и чалга, но идеята ми бе да си пусна нещо по-смислено ;) 

Какво разбираш под „прост Bluetooth“? Bluetooth е стандарт за безжична връзка, „просто“ може да е отсрещното устройтво.
В случая - дали ще свържеш само bluetooth колонка или цяла система - те само ще свирят! Управлението - „превъртането“ - ще е от телефона.

Когато карам, имам опция да превъртам от волана или бутони на централната конзола. Това е. Днес за сефте даже видях информация за песента от BT  връзката, досега не ми се е появявала и се зачудих, какъв точно е файла, че ми се появи и информация, макар и само за песента и изпълнителя. Колата е 2011-та, моделът 2008-ма, а това дори е нисък клас автомобил - Форд Фиеста, та по-засуканите опции първо се появяват нагоре обикновено. Освен това аудиосистемата ми е средната по цена, не най-добрата на Сони, та нямам опции за свързване на телефон с автомобила, каквито има Сони системата. Когато купувах колата попитах дилъра, може ли да слушам музика през BT, той ми каза не и че можело при Фокус, ама при мен не. След два дена отидох при него и му казах - може, другия път като те питат може ли, да знаеш, че може. Но свързването става само чрез гласови команди, по никакъв друг начин. Това даже не го пише и в упътването на колата, та се наложи по метода проба-грешка да го открия.  Хубаво, че го открих навреме, че и до днес щях да си мисля, че не мога да слушам музика през BT. Хубавото на цялата работа е, че мога да си качвам flac  файлове на телефона и да ги пускам, докато CD  на колата, а и USB,  чете само аудио файлове, та досега се налагаше да конвертирам пак flac  във WAV. 

Това е цялата история и предистория на темата ми.  Наистина се оказа, че съм задал телефонът да управлява свързването и по тоя начин Win 10  не ме пита какво да прави - дали да зарежда или да прехвърля файлове. И понеже тая опция при  липса на връзка с PC  не се показва, аз се заблудих, че е някъде другаде и не мога да я намеря и дори си помислих, че след ъпдейта до Android 1  нещо е променено, та затова и пуснах темата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато карам, имам опция да превъртам от волана или бутони на централната конзола. Това е. Днес за сефте даже видях информация за песента от BT  връзката, досега не ми се е появявала и се зачудих, какъв точно е файла, че ми се появи и информация, макар и само за песента и изпълнителя. Колата е 2011-та, моделът 2008-ма, а това дори е нисък клас автомобил - Форд Фиеста, та по-засуканите опции първо се появяват нагоре обикновено. Освен това аудиосистемата ми е средната по цена, не най-добрата на Сони, та нямам опции за свързване на телефон с автомобила, каквито има Сони системата. Когато купувах колата попитах дилъра, може ли да слушам музика през BT, той ми каза не и че можело при Фокус, ама при мен не. След два дена отидох при него и му казах - може, другия път като те питат може ли, да знаеш, че може. Но свързването става само чрез гласови команди, по никакъв друг начин. Това даже не го пише и в упътването на колата, та се наложи по метода проба-грешка да го открия.  Хубаво, че го открих навреме, че и до днес щях да си мисля, че не мога да слушам музика през BT. Хубавото на цялата работа е, че мога да си качвам flac  файлове на телефона и да ги пускам, докато CD  на колата, а и USB,  чете само аудио файлове, та досега се налагаше да конвертирам пак flac  във WAV. 
 Това е цялата история и предистория на темата ми.  Наистина се оказа, че съм задал телефонът да управлява свързването и по тоя начин Win 10  не ме пита какво да прави - дали да зарежда или да прехвърля файлове. И понеже тая опция при  липса на връзка с PC  не се показва, аз се заблудих, че е някъде другаде и не мога да я намеря и дори си помислих, че след ъпдейта до Android 1  нещо е променено, та затова и пуснах темата. 
Ами не се ядосвай, опцията се появява чак като свържа телефона. Преди това я търсих в менюто за свързване. Оказа се, че се появява, чак като вържа телефона. Аз затова се заблудих, че я няма в менюто за свързване, но се оказа, че я има и че е настроена телефонът да управлява свързването. Тоест, Win 10  няма думата и си мълчи проклетникът, нищо не ми казва. Само се появява иконката на Nоkia 7.2  и даже не ми казва, че се зарежда. Отварям папката и там бяла страница. Обърках се. Не се занимавам всеки ден с телефона и връзките му, а един път на половин година. Предния път може да съм избрал тая опция, не си спомням и от там да е тръгнал проблема

Така ли изглежда, ме,съм ядосан? Странно, щото изобо не съм. Може би малко по-рязък, ама … Ше опитвам да се коригурам.
Колкото до Уиндоуса - виж какво ми излиза, когато свъжа телефона и укажа, че „отсреща” е Уиндоус:
6ed62c2769751c0ceadfc820493230e0.jpg
В Windows Explorer, в „дървото на устройствата” - телефона „се вижда” като две устройства. Едното е с името на самия телефон, а другото - „CD Drive (*) HiSuite" (в скобите е поредната буква, според това колко устройства има). Във второто е файла HiSuiteDownLoader.exe. Изпълни го,инсталирай програмата HiSuite и ще можеш да управляваш телефона от компа.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване