Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Предложете нещо с мини-кутия, райзен процесор. Да кажем до 1000 лева при фирма, която може на лизинг. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се набута ново лайно с вградена графика като R5 PRO 4650G и бюджетно Mini-ITX с 520 чипсет общо за към 580 лв.

500GB SSD + 16GB рам + захранване и миниатюрна кутия и са ти към хилядарка.

п.с. На изплащане дават на всякъде и обикновено е през една и съща банка с еднакви условия.

Във Варио има калкулатор колко ще се набуташ в зависимост от срока. Би трябвало да е валиден и от другаде да вземеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тия мини-кутии не може ли нормална конфигурация? 

Нещо като:

Amd ryzen 3600

2x8 gb ram

1660 video

1 SDD + HDD ???

Ако не става, както го мисля, има ли някакви кутии, които са по-малки и компактни за това, което искам? Не ми се иска от тия големи кутии. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и за хилядарка. Mini-ITX дъната са скъпи но дори да се ориентираш към по-обемистите бюджета цепи стотинката ако държиш на споменатите части. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 1 130.42 лв. 130.42 лв.
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 2 52.79 лв. 105.58 лв.
PSU SEASONIC SSR-500LC GOLD 1 120.13 лв. 120.13 лв.
MSI B450M-A PRO MAX AM4 1 119.89 лв. 119.89 лв.
AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler 1 399.99 лв. 399.99 лв.
MSI GTX1660 GAMING 6G 1 481.08 лв. 481.08 лв.
Междинна стойност: 1 357.09 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 27.14 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 329.95 лв. с ДДС

Това е, което съм избрал, като може да потърся във Варио, ако може да ми излезе по-евтино там. Само кажи, какво може да се смени, да стане по-евтино или по-добре, пък аз ще си реша. Това е максимума на парите. Едно от важните условия е, кутията да има поне 2 изхода за УСБ отпред и 2 отзад, и възможността да се сложи ССД + 3 Харда от лаптоп в нея. 

Имам клавиатура, хардовете и монитора.  Компа ще ми трябва за игрици и особено VRchat, свързване на Oculus към него... тъй че май 1660 ще е достатъчна. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, qnkov написа:
Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
G.SKILL DDR4 2x8GB 3200MHz RipjawsV F4-3200C16D-16GVKB 1 130.42 лв. 130.42 лв.
DeepCool D-SHIELD V2 USB3.0 2 52.79 лв. 105.58 лв.
PSU SEASONIC SSR-500LC GOLD 1 120.13 лв. 120.13 лв.
MSI B450M-A PRO MAX AM4 1 119.89 лв. 119.89 лв.
AMD Ryzen 5 6C/12T 3600 4.2GHz 36MB 65W AM4 box with Wraith Stealth cooler 1 399.99 лв. 399.99 лв.
MSI GTX1660 GAMING 6G 1 481.08 лв. 481.08 лв.
Междинна стойност: 1 357.09 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 27.14 лв.
Доставка: безплатна
Обща стойност: 1 329.95 лв. с ДДС

Това е, което съм избрал, като може да потърся във Варио, ако може да ми излезе по-евтино там. Само кажи, какво може да се смени, да стане по-евтино или по-добре, пък аз ще си реша. Това е максимума на парите. Едно от важните условия е, кутията да има поне 2 изхода за УСБ отпред и 2 отзад, и възможността да се сложи ССД + 3 Харда от лаптоп в нея. 

Имам клавиатура, хардовете и монитора.  Компа ще ми трябва за игрици и особено VRchat, свързване на Oculus към него... тъй че май 1660 ще е достатъчна. 

SLI Case ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

SLI Case ...

И това, че побира ATX, значи, че е безсмислено голяма за това дъно.

P.S. Обърках се, бях решил, че дъното е mITX (а то е mATX). Друго дъно трябва (mITX), ако се гони компактна кутия.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, killchain написа:

И това, че побира ATX, значи, че е безсмислено голяма за това дъно.

P.S. Обърках се, бях решил, че дъното е mITX (а то е mATX). Друго дъно трябва (mITX), ако се гони компактна кутия.

SLI се изгражда от поне две видео карти ...

Тук имаме две еднакви кутии в SLI режим .. явно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

SLI се изгражда от поне две видео карти ...

Тук имаме две еднакви кутии в SLI режим .. явно.

Имах предвид, че освен, че са две бройки (както ти си споменал), е също и неподходяща, ако продължава да се гони идеята за малка кутия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване