Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Получавам съобщения от неизвестни хора, който предлагат, тоест продават продукти и са ме добавили в група с тях. По лошото е, че профилът ми паролата постоянно се сменя от някакъв iphone 6 от София....

Постоянно в АБВ пощата ми идва че паролата може е сменена.

Тоест сменям си паролата и след час - два мача се сменя паролата. И като ме дава че този iPhone e влизал и сменил паролата ми.

Как мога да премахна това нещо, тъй като е явно някакъв вирус според мене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, KnoX написа:

тъй като е явно някакъв вирус според мене.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е там че е влизано само от телефон. Компютър не се е използвало. В близките пет - шест месеца не се е влизало от компютър в този фейсбук профил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, KnoX написа:

Проблема е там че е влизано само от телефон. Компютър не се е използвало. В близките пет - шест месеца не се е влизало от компютър в този фейсбук профил.

е, тука като че ли, не се занимават с вируси в телефона ...не знам
вероятно си свалил приложение, което е с дистанционно управление - троянски кон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво трябва да направя да ме посъветвате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си Malware Bytes за телефона(не знам дали я има за шитфона) и сканирай с нея,да видиш какво ще хване,въпреки че доста се съмнявам телефона да ти е заразен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де. толкова ли е трудно да си смениш паролата и да забраниш промяната й без потвърждение от твоя номер/меил?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Евгени Богданов написа:

Изтегли си Malware Bytes за телефона(не знам дали я има за шитфона) и сканирай с нея,да видиш какво ще хване,въпреки че доста се съмнявам телефона да ти е заразен.

Ами тогава от къде да идва проблем. Мога да предоставя и снимки ако искате. Променям си паролата, след това дадения човек ми е променя и се поливат странни съобщения. И пак всичко наново.

току-що, Bubbles написа:

Добре де. толкова ли е трудно да си смениш паролата и да забраниш промяната й без потвърждение от твоя номер/меил?

Ако знае къде се прави това бих го направил с удоволствие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-логичното за мен е - спирате за два дена да ползвате FB през телефона, а паролата + паролата на пощата ти променяте през сигурен компютър - наблюдавате дали отново ще се случи така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, KnoX написа:

Ами тогава от къде да идва проблем. Мога да предоставя и снимки ако искате. Променям си паролата, след това дадения човек ми е променя и се поливат странни съобщения. И пак всичко наново.

Лично аз ти препоръчвам както казаха по горе,да използваш за смяна на парола друг телефон(компютър) също така да активираш двутафурната защита,със смс или код на телефона да ти праща и прочие,също така преди да смениш паролата,да влезнеш в приложението и да дадеш отписване от всякъде другаде и чак тогава да направиш горните стъпки който съм ти казал,също така провери си телефона за непознати приложения който не си инсталирал ти(въпреки че все си мисля че трябва да ги има в app стора malwarebytes,провери също и за тва и ако го има инсталирай и сканирай с него.

Едит: Сега видях че го има https://apps.apple.com/us/app/malwarebytes-mobile-security/id1327105431

Свали го и сканирай с него телефона,като преди тва обновиш дефинициите,и виж какво ще открие.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, KnoX написа:

От падащото меню горе в дясно избираш Настройки и сигурност(или както е преведено на български) и следваш стъпките.

Capture d’écran (13).png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://soringpcrepair.com/how-to-check-android-phone-for-viruses/
белким с този линк, автора на темата да се усети, какво е качил на телефона

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, дpъндю написа:

https://soringpcrepair.com/how-to-check-android-phone-for-viruses/
белким с този линк, автора на темата да се усети, какво е качил на телефона

Само дето той е с Iphone,не с андройд,да беше погледнал по нагоре :D :D :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Евгени Богданов написа:

От дек знаеш? Човека казва че НЯКОЙ му сменя паролата от АЙФОН а не че ТОЙ има ръфан зарзават.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, KnoX написа:

По лошото е, че профилът ми паролата постоянно се сменя от някакъв iphone 6 от София....

преди 1 минута, Евгени Богданов написа:

той или разбивача?

току-що, Bubbles написа:

ръфан зарзават

плод ве
:lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

M даа,няма да е лошо автора да каже какъв телефон ползва,че то стана пълна каша :D А той се покри някъде.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майко мила. Стана качамак. Ще обесня подробно какво се случи. Значи от вчера ми се случи нещо странно. В телефон Шиаоми редми 9 про. Влезнах си в АБВ пощата и там имах два емайла. Единия беше че паролата ми е променена. А втория емайл беше да ползвам дадения код за смяна на паролата. Смених паролата, но преди да го направя забелязах че имам странни съобщения от някакви групи за търговия. После си смених паролата от опцията забравена парола и след това час по късно пак ми се смени паролата. Влезнах да видя кой друг влиза в профилата и ми даде че е влезнали от телефон iPhone s6 или нещо подобно от София.

Днеска сутринта отново ми се промени паролата, когато се пробвам да е сменя. И така до безкрай. След като ми се смени паролата идва и тези странни съобщения от непознати, който предлагат продажба на техника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми казаха ти вече да удариш една проверка за гадини в телефона, другото ти показах аз.
Третия вариант е триеш акаунта и си правиш нов и гледаш паролата ти да е не е някаква елементарна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, KnoX написа:

Днеска сутринта отново ми се промени паролата, когато се пробвам да е сменя. И така до безкрай. След като ми се смени паролата идва и тези странни съобщения от непознати, който предлагат продажба на техника.

начи ней от талафоня
има програми за разбиване на пароли у фейса
пробвай да я смениш със силна парола...включване на специалните знаци и цифри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си със андройд,както казах по горе,в гоогле плай,има MalwareBytes,изтегли го,сканирай с него,виж дали ще хване нещо,след това влез във фейсбук,и дай да се отпише от всички устройства,след това си сменяш паролата на фейса и на емайла,включваш двутафорната защита,както на фейса,така и на емайла,и късмет да ти я смени след това,тъй като без кода,който ще ти прати на телефона,няма как да ти влезне във профила.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Евгени Богданов написа:

Значи си със андройд,както казах по горе,в гоогле плай,има MalwareBytes,изтегли го,сканирай с него,виж дали ще хване нещо,след това влез във фейсбук,и дай да се отпише от всички устройства,след това си сменяш паролата на фейса и на емайла,включваш двутафорната защита,както на фейса,така и на емайла,и късмет да ти я смени след това,тъй като без кода,който ще ти прати на телефона,няма как да ти влезне във профила.

Направих каквото казахте. Сега чакаме появата му отново. Мерси на всички за помощта. Живи и здрави.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си паролата на abv пощата със силна - поне 10 символа малки, главни букви, цифри и специални символи като #, %, -, _, във FB смени паролата и включи двуфакторно удостоверяване, като зададеш твоя телефон за получаване на кода.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кво толкова хубаво му намирате на тоя фейс-боклук незнам:no-no:

Има twiter, instagram да не ги изреждам всички...

И по-нищо не му отстъпват изобщо и там такива аномалии е малко вероятно да се получат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване