Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Клониране на Windows от HDD на SSD

Виж решението Разрешен от plamen_petrov_80,

Препоръчан отговор

Здравейте,

Пише ви един лаик.  Днес опитах да клонирам С на SSD Samsung с техният софтуер Samsung Data Migration. Избрах да се клонира само С, без D. ОС зарежда от SSD-то, но в My Computеr се визуализират 4 диска: C, D, F (System Reserved ) и G. C и G изглеждат сходни по съдържание и големина. Това нормално ли е ? Оставам с усещането, че не съм направил нещата като хората.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отиваш в диспечера на дискове и премахваш буквите на устройства :
C, F,G и не се занимаваш повече

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както и си настройваш в BIOS кой диск да ти зарежда. Ако си на uefi, трябва да избереш къде точно е инсталацията и това при условие, че като си инсталирал, не е имало други дискове вкючени в системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@дръндю, какво ще стане като махна буквите на устройствата ?

@raze, Bios-a e настроен да зарежда от SSD. Не знам какво е uefi, не съм правил инсталация. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дpъндю написа:

отиваш в диспечера на дискове и

показваш картинката тука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал си 3 дяла, клонираш нужните на OS-а за да работи коректно което са 2 дяла и ти стават общо 5. До тук всичко е точно.

Сега Принципно можеш да си работиш и така, но ако много те дразни махаш буквата на F, а на G (което ти е старото C) ако имаш свободно място което искаш да ползваш си го оставаш така, ако не махаш и нея буква. Не виждам къде какво място имаш и не си казал каква е глобалната ти идея от тук нататък за механичния диск.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, plamen_petrov_80 написа:

показваш картинката тука.

и правилно
оказа се че тия дялове са на два харда, а не в ссд-то

преди 5 часа, aguero написа:

@дръндю, какво ще стане като махна буквите на устройствата ?

изчезват от полезрението
но виждам, че си с два харда
можеш да си правиш квот си искаш на втория хард ...изтриване на дялове и разширение на другия и подобни
а можеш да си го оставиш така за резерв и да премахнеш само буква F

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, aguero написа:

image.png.05c45eac9fdbd48be255813c91223a2c.png

Предполагам оттук се премахват. Добре ли е направено клонирането според вас или има и по-добри програми ?

Ако няма да ползваш като резервна ОС тази на твърдия диск можеш да изтриеш направо дял G и 100-те MB дела в началото на диска и да "разпънеш" по целия диск дял D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, цър-вул написа:

Ако няма да ползваш като резервна ОС тази на твърдия диск можеш да изтриеш направо дял G и 100-те MB дела в началото на диска и да "разпънеш" по целия диск дял D

Разпъването няма да стане в диспечера на дискове. Дял D е в крайно дясно, а не може да го разпъва към началото на диска. Единствения вариант да го направи там е да изтрие предходните два дяла на механичния диск, да създаде един нов, да прехвърли информацията на новия дял и тогава да изтрие сегашното D и да го прибави към новосъздадения или да дърси външна програма която може да разтяга в двете посоки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

diskpart
list disk
забележка - свери номерата на дяловете дали съответстват на реда им в снимката - Sys Reserved;G;D - 1;2;3)
select disk 1
select partition 1
delete partition
select partition 2
delete partition
select partition 3
extend
exit
ЗАБЕЛЕЖКА: Горният скрипт се отнася за системата с картинката:
image.png.05c45eac9fdbd48be255813c91223a2c.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта и отделенето време.

D на хард диска го ползвам за DropBox, там всеки ден се синхронизират служебни файлове. Не знам дали се даунлоудват нови файлове всеки ден. Това доста бавеше компютъра, Fujitsu Esprimo C710, Intel Core i5 3470 3200Mhz, 16 рам от вчера. Сега е по-бързо.

Сега мога да ползвам D за бекъп и не знам какво да правя с другите дискове. Не съм наясно с форматиране, триене на партишъни. Eдинствено искам компютъра да работи по-бързо. Отвярам два браузъра вътре с по-няколко сайта и тежи.

@plamen_petrov_80 как да разбера къде, какво място имам ?

image.png.e4a3a688f556feb83a9b41016976a7fb.pngimage.png.aa50ee5689d7cbec2edce287afbafba2.pngimage.png.0b06be801ce4ad78dbf7ee9002023a93.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правиш каквото и да било, първо тествай системата ще тръгне ли без твърдия диск!!! Т.е.. свали го и стартирай машината да провериш ще зареди ли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение
преди 25 минути, aguero написа:

image.png.c3d8cc562ed81660937b9910010c2943.png

Това се вижда при разкачен хард диск и зареждане от SSD.

Съвсем нормално.

Сега:

- желаете ли да запазите резервно копие на OS-a върху механичния диск?

> ако да, по мой слетки там имате едни 25GB свободно място, което може да се прежали и просто да махнете буквата от въпросния дял. Както и от онзи 100MB дял. Така проблемите се решават, нали така?

> ако не - преминавате към триене и обединяване на дялове, но аз лично преди това бих си направил бекъп на всички важни за мен файлове от дял D. като тук, ако на дял D имате достатъчно свободно място и не ви е до онези 100GB от бившия дял C ... следвайте неписания закон:

-Работи ли?

- Да.

- Не го пипай!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ще запазя резервно копие на хард диска. Остава да махна буквите на F и G, ако съм разбрал правилно или оставям нещата така ?

Мерси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, aguero написа:

Да, ще запазя резервно копие на хард диска. Остава да махна буквите на F и G, ако съм разбрал правилно или оставям нещата така ?

Мерси.

F - можеш да му махнеш буквата от раз. Да не те дразни.

G - ако искаш да позлваш свободното място там го запазваш, ако не като горното.

Винаги можеш да върнеш буквите!

Надявам се да се прави разлика между махане на дял и махане на буква.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, aguero написа:

Не. Това исках да разбера, каква е разликата между двете ? Предполагам за махане на дял трябва програма.

Махането на дял става от същото място - но всичко което е на въпросния дял изчезва - файлове, OS, всичко.

Махането на буквата просто скрива самия дял, информацията си остава там.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, plamen_petrov_80 написа:

Махането на дял става от същото място - но всичко което е на въпросния дял изчезва - файлове, OS, всичко.

Махането на буквата просто скрива самия дял, информацията си остава там.

Мерси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш съмнения дали ще се справиш има лесен за използване инструмент за управление на буквите:
dchanger_main.png

dchanger_task.png
Има и български интерфейс
сваляне - ~900kB

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване