Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър ден! 

От 2 седмици имам един проблем. Проблемът е следният, когато включа 2 устройства към интернета ми той изведнъж се срива. Уж изписва, че телефона ми е свързан към интернета, но няма връзка към интернет под чертичките за интернет се появява една удивителна. Давам следният пример включвам си лаптопа за да мога да се включа към онлайн обучението всичко си върви добре, но веднага когато включа телефона си към мрежата интернета на двете устройва се срива и не зарежда и се показва въпросната удивителна под чертите на сигнала. Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната и следователно не мога да използвам интернет на телефона ми. Ще приложа скрийн шот към поста ми. За тези две седмици се обръщах много пъти към интернет доставчика ми. Ходих да ми reset-ват рутера не се оправи казваха ми да рестартирам и нищо от това не се получи. Рутерът ми е TP-LINK WR840N. Преди тези 2 седмици интернета ми беше перфектен. Не е от слаб сигнал понеже стаите делят по една около метър стена. Апартаментът ми не е голям тристаен е, рутерът се намира в средата на апартамента, стаите са една до друга. Въпросните доставчици на Интернет ми казват, че могат да изпратят техници само и единствено кога нямам 2 или повече часа интернет. Надявам се някой да има решение на проблема или поне ясна причина за пеоблема. Благодаря за обърнатото внимание! 

received_221387452674710.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато ти изчезва интернетът имаш ли връзка с кабел? На кой доставчик си?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, илия кочев написа:

Като включа Lan кабела ми към лаптопа интернета е постоянен, но пък на телефона става това с удивителната

Според мен рутера прави някакъв дефект.Щом след нулиране на настройките му,безжичната връзка не се оправя.в него е причината.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Когато ти изчезва интернетът имаш ли връзка с кабел? На кой доставчик си?

Интернетът изчезва когато включа две устройва, имам връзка с кабел, булсатком. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

изключи го за 10-15 сек.,не просто рестарт - поне при мен така се оправя(през няколко месеца ми се случва същото)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Димитър 59 написа:

Според мен рутера прави някакъв дефект.Щом след нулиране на настройките му,безжичната връзка не се оправя.в него е причината.

преди 1 минута, emil644466 написа:

изключи го за 10-15 сек.,не просто рестарт - поне при мен така се оправя(през няколко месеца ми се случва същото)

Правил съм го не се получава. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако по време на липсата на безжична свързаност имаш свързаност по кабел, значи приблемът е в рутера.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Емил Костов написа:

Ако по време на липсата на безжична свързаност имаш свързаност по кабел, значи приблемът е в рутера.

или в някой съсед ...пробва  се на неговия рутър, белким фане паролата
а може да се закачили една камара сигън ут нашто маалъ
тъй де, сей в рутера проблема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

или в някой съсед ...пробва  се на неговия рутър, белким фане паролата
а може да се закачили една камара сигън ут нашто маалъ
тъй де, сей в рутера проблема

Ако се опита да му гътне интернета, ще има проблем и по кабел.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Емил Костов написа:

Ако се опита да му гътне интернета, ще има проблем и по кабел.

аве не по IP ве
по уай фай...кът пуснат атака да прекъсват свързаността и създават фалшива точка за достъп

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, дpъндю написа:

аве не по IP ве
по уай фай...кът пуснат атака да прекъсват свързаността и създават фалшива точка за достъп

И прекъсва целият интернет, защото скапваш самият рутер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, илия кочев написа:

Какво да проверя? 

може да влезеш в рутера за да видиш има ли други освен теб
смени името, паролата, канала и спри WPS
имаше някакви програми за уиндос, ама  не ги помня, помня само на линукс за следене дали някой е в твоя рутер

преди 6 минути, Емил Костов написа:

е понякога се случва и да изгори от натрапници
зависи с каква мощност е нападението

преди 26 минути, Емил Костов написа:

я му дай насока, как се прави скрита мрежа, щот аз не зная, ама гледам тамън трима са в нашту маалъ такива
при сканиране на мрежи с инструментите които имам, само мак адресите се виждат

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи рутерът понеже е TP-Link има тяхна си програма която е за много неща една от която е да виждам кой се е вързал. Когато става този проблем с Интернета само лаптопа и телефона ми са вързани минавало ми е през акъла за някой да се е вързал, но при всичките пъти само мои устройва са вързани. 

Изключвам и опцията някой да ми има Ip-то

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, илия кочев написа:

Значи рутерът понеже е TP-Link има тяхна си програма която е за много неща една от която е да виждам кой се е вързал. Когато става този проблем с Интернета само лаптопа и телефона ми са вързани минавало ми е през акъла за някой да се е вързал, но при всичките пъти само мои устройва са вързани. 

Изключвам и опцията някой да ми има Ip-то

Рутерът няма програма. Има така наречената опция Survey. Може да я тестваш. Аз съм с подобен рутер, само че е 740N

image.png.22a550371cbff04665d10e70be590a7d.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, илия кочев написа:

смени ли нещата които казах?
програми като fluxion, linset, aigedon и тънъ, първо прихващат пакети и едва тогава нападат
при промяна на канал, име на мрежа, ще трябва да прихващат нов пакет от твоят мак адрес
промени нещата и виж как се държи рутера
а може би е за смяна, но това ти ще го прецениш
ние няма как да знаем какво става у вас

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, цър-вул написа:

https://www.nirsoft.net/utils/wireless_network_watcher.html

wnetwatcher.gif

Показва всички маймуни на клона

Ще следя когато стане проблема с тези програма. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
на 22.11.2020 г. в 21:26, Емил Костов написа:

Рутерът няма програма. Има така наречената опция Survey. Може да я тестваш. Аз съм с подобен рутер, само че е 740N

image.png.22a550371cbff04665d10e70be590a7d.png

може да разясниш една идея в повече за какво става въпрос?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, AlessiaBG написа:

може да разясниш една идея в повече за какво става въпрос?

С тази опция в рутера можеш да видиш на всеки един канал на излъчване колко други устройства има. Ако на един канал излъчват повече устройства се получава така наречената интерференция ( гасене на вълната) и обхватът се губи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.11.2020 г. в 20:46, дpъндю написа:

я му дай насока, как се прави скрита мрежа, щот аз не зная, ама гледам тамън трима са в нашту маалъ такива
при сканиране на мрежи с инструментите които имам, само мак адресите се виждат

Много лесно може да се види скрита мрежа или поне тези които са тръгнали да я спуфат трябва да знаят как !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от артлик
      Здравейте, проблема е следния, искам да си преинсталирам компа, от  хр на win 10 от флашка. Настроил съм биоса да стартира от usb то, и когато трябва да ми изпише Press any key to boot from CD/DVD  
      ми излиза това

• от Метин Шабан
      Здравейте, пиша относно лаптопа ми, който наскоро забелязах, че издава странен звук, който се повтаря през доста кратък интервал. Понякога стихва за известно време. Чува се точно до жака за зареждане. Тъй като има функция Acer Nitrosense & Coolboost, да не би да е вентилатор, който се пуска и спира, въпреки че не мога да си обясня, защо като се пусне работи едва 4-5 секунди и спира. За този интервал няма как да охлади толкова бързо,че да спре. Ако някой може да помогне ще съм благодарен. Прикачен е звукозапис
      Обаждане 001.m4a
    • от Радослав1
      Здравейте, преди няколко дни си взех горепосоченият модел. Отначало всичко беше окей, гледах си Нетфликс, YouTube, използвах си напълно пълноценно смарт функциите, до днес. По време на филм спря да зарежда и явно се отвърза от Wi-Fi мрежата. Така и не се свърза повече, полето за мрежи и свързване позволява само с кабел, безжичната функция изобщо не мога да я отворя, камо ли да търси за мрежи. Не ми се иска да го връщам, защото много ми хареса, затова ще пробвам каквото трябва, за да се оправи. Връщах фабрични, преинстслирах го, изключвах го от щепсела и чаках, пробрах и други малоумнщини от интернет, но без резултат. 
    • от V_B
      Здравейте, искам да ви попитам как мога да премахна фокусните линии. Използвам Canon M50 заедно с Elgato cam link 4K. Виждам това, което се вижда на камерата на моят компютър, въпросът ми е как мога да направя, че да се вижда изображението без линии и т.н.

• от phoenix_x
      Здравейте, 
      обръщам се с помощ към форума и много ще се радвам ако проблемът мога да го разреша с ваша помощ. Ако не здраве да е.  Фотоапаратът е доста стар, но до сега правеше хубави снимки. Та проблемът е, че когато се правят снимки излизат линии/ ивици. Ако се снима със светкавица не си личат толкова, ако това е от значение. 
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване