Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с лаптоп HP EliteBook 8440p

Марио Проданов
 Сподели

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Имам проблем с интернет мрежата на лаптоп HP EliteBook 8440p -  с всички необходими инсталирани драйвери от сайта на производителя не ме допуска да се свържа с интернет мрежата. Преди си работеше без проблеми и изведнъж започна да прави такъв проблем.

Опитах се да го преинсталирам  от Windows 10 на Windows 7 и отново е същата работа. Проверих и лан картата, но към момента ми изглежда, че всичко е наред с нея и със свързаните кабели.Проверил съм и настройките на BIOS дали от там е забранен достъпа до WI-Fi мрежата, но там няма проблеми.

Реших да пробвам да сложа Wireless USB Adapter и имам интернет без никакви проблеми, но целта ми е да имам интернет без Wireless USB адаптери. 

Затова някой може ли да ми даде някаква насока или да ми даде мнение по проблема?

Благодаря на всички за отделеното време и внимание!

Ако имате въпроси - питайте. 

Извинявам се, ако съм пропуснал нещо. 

Имам и видео, но е голямо като размер - 13MB

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Марио Проданов написа:

Преди си работеше без проблеми и изведнъж започна да прави такъв проблем.

Реших да пробвам да сложа Wireless USB Adapter и имам интернет без никакви проблеми ...

Смяна на LAN / WLAN картата! В сервиз.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"с всички необходими инсталирани драйвери от сайта на производителя" ли? Я дай един скрийншот от Device manager, да видим какви точно драйвери са инсталирани! 

Имаш ли копче за пускане/спиране на Wi-Fi?

Другият вариант - хардуерен проблем, WI-Fi картата е сдала багажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

С каква ОС е била такзи машина, докато е работила??

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

13 MB видео се качва за нула време в Google Drive , YouTube с личен линк или друг облак.

Въпроса е какво му е на Windows 10 че толкова голямо желание има за 7 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

Смени wifi адаптера, на моя лаптоп се случи нещо подобно и като го смених всичко е наред.

Нали затова казах ...

преди 1 час, jhoro написа:

Смяна на LAN / WLAN картата! В сервиз.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Ако правилно съм разбрал - с Уин10

преди 1 час, Марио Проданов написа:

Преди си работеше без проблеми и изведнъж започна да прави такъв проблем.
Опитах се да го преинсталирам  от Windows 10 на Windows 7 и отново е същата работа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, jhoro написа:

Нали затова казах ...

Ако правилно съм разбрал - с Уин10

При инсталиране на Windows 7 трябва да инсталираш точния драйвър за безжичната и лан карти. Ако ги объркаш няма да тръгнат. Възможно е 10 след някой update да не разпознава безжичната карта или да има друг проблем. Просто предполагам, затова чакам постващият да каже. Има вариант да е и повреден безжичният адаптер. Тогава няма смисъл от смяна. Ще си кара с USB Wifi картата.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Емил Костов написа:

При инсталиране на Windows 7 трябва да инсталираш точния драйвъер за безжичната и лан карти. Ако ги объркаш няма да тръгнат. Възможно е 10 след някой update да не разпознава безжичната карта или да има друг проблем. Просто предполагам, затова чакам постващият да каже. Има вариант да е и повреден безжичният адаптер. Тогава няма смисъл от смяна. Ще си кара с USB Wifi картата.

Да - за тая опция, при downgrade - не се сетих. Не, че ми се е налагало.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 часа, RudeBoy написа:

"с всички необходими инсталирани драйвери от сайта на производителя" ли? Я дай един скрийншот от Device manager, да видим какви точно драйвери са инсталирани! 

Имаш ли копче за пускане/спиране на Wi-Fi?

Другият вариант - хардуерен проблем, WI-Fi картата е сдала багажа.

1. Ще пусна снимка малко по-късно, защото към момента не съм във вкъщи.

2. Имам копче за пускане/спиране на Wi-Fi. Не съм заблуден. Знам кога е пуснат и кога не. Не е от там проблема.

3. Понеже се занимавам с хардуер от 8 години на сам и не ми се е случвало подобен проблем никога - реших да пробвам да сложа ЛАН карта от по старите ми конфигурации(лаптопи). Монтирах, свързах всичко, както трябва, но резултата е същия. 

преди 14 часа, Емил Костов написа:

При инсталиране на Windows 7 трябва да инсталираш точния драйвър за безжичната и лан карти. Ако ги объркаш няма да тръгнат. Възможно е 10 след някой update да не разпознава безжичната карта или да има друг проблем. Просто предполагам, затова чакам постващият да каже. Има вариант да е и повреден безжичният адаптер. Тогава няма смисъл от смяна. Ще си кара с USB Wifi картата.

Аз съм на мнението, че безжичния адаптер е повреден. Понеже, както споменах по-долния коментар - занимавам се с хардуер от доста години на сам. Сблъсквал съм се с доста проблеми, но точно пък този не съм. Пробвах да сложа от по-старите ми конфигурации ЛАН карта, свързах жичките, както трябва, но няма резултат. 

преди 16 часа, Емил Костов написа:

Windows 10. 

Лаптопът не е мой, а е на баща ми. Работил е с него известно време, докато не ме информирал, че изведнъж останал без възможност за връзка с Wi-Fi. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Принципно - има три вида решения. Правилно, грешно и ... работещо!

преди 20 часа, Марио Проданов написа:

Реших да пробвам да сложа Wireless USB Adapter и имам интернет без никакви проблеми, но целта ми е да имам интернет без Wireless USB адаптери.

В случая работещото е външен Wireless USB Adapter.

Какво не ти харесва - конкретния модел или това решение изобщо?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

За простащината нямало граници...ама, не ходи по гората.
И неистово напира отвътре.

Знаех си! Не се ядосвай, физиология! На всеки се случва!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...