Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

В момента съм с рутер TP LINK 840N.Работи добре,но искам да го заменя с по нов рутер.Спрял съм се на TP-Link Archer,но от многото модели,които разгледах немога да избера.Четох за 

Едновременни връзки по 2,4 GHz лента с 300 Mbps и по 5 GHz лента с 867 Mbps за обща скорост 1200 Mbps то не беше АС 1750,АС 1200,АС 1500 идея си нямам и не ги разбирам рутерите.WI FI се ползва от два телефона и един лаптоп.Парите са около 100лева.Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, bissko написа:

Здравейте,

В момента съм с рутер TP LINK 840N.Работи добре,но искам да го заменя с по нов рутер.Спрял съм се на TP-Link Archer,но от многото модели,които разгледах немога да избера.Четох за 

Едновременни връзки по 2,4 GHz лента с 300 Mbps и по 5 GHz лента с 867 Mbps за обща скорост 1200 Mbps то не беше АС 1750,АС 1200,АС 1500 идея си нямам и не ги разбирам рутерите.WI FI се ползва от два телефона и един лаптоп.Парите са около 100лева.Благодаря предварително

Ако ти работи рутерът и всичко е наред добре. Иначе може да си вземеш модел който поддържа 2,4 и 5 гигахерца щом искаш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам,че мога да си взема модел поддържащ 2,4 и 5 гигахерца😀Въпроса ми беше за избор на горепосочените модели на рутер TP LINK  или на някакъв друг модел на марката.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, bissko написа:

Знам,че мога да си взема модел поддържащ 2,4 и 5 гигахерца😀Въпроса ми беше за избор на горепосочените модели на рутер TP LINK  или на някакъв друг модел на марката.Благодаря

Ето ти модели на ТПлинк. Добри са.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господин Костов,

Благодаря,Ви,за показаните рутери от вашия пост. С цялото ми уважение към ВАС и знанията,които имате съм склонен да мисля,че не сте разбрали естеството на моето питане.За да опресня паметта ВИ ще копирам основния ми въпрос.

Спрял съм се на TP-Link Archer,но от многото модели,които разгледах немога да избера.Четох за 

Едновременни връзки по 2,4 GHz лента с 300 Mbps и по 5 GHz лента с 867 Mbps за обща скорост 1200 Mbps то не беше АС 1750,АС 1200,АС 1500 идея си нямам и не ги разбирам рутерите

Аз като неразбиращ човек от рутери, поставих въпрос с различни модели на една марка с идеята като знаещи хора да ми препоръчате конкретен модел.Вие ми препоръчахте модели  чрез линк без обосновка.Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, bissko написа:

Господин Костов,

Благодаря,Ви,за показаните рутери от вашия пост. С цялото ми уважение към ВАС и знанията,които имате съм склонен да мисля,че не сте разбрали естеството на моето питане.За да опресня паметта ВИ ще копирам основния ми въпрос.

Спрял съм се на TP-Link Archer,но от многото модели,които разгледах немога да избера.Четох за 

Едновременни връзки по 2,4 GHz лента с 300 Mbps и по 5 GHz лента с 867 Mbps за обща скорост 1200 Mbps то не беше АС 1750,АС 1200,АС 1500 идея си нямам и не ги разбирам рутерите

Аз като неразбиращ човек от рутери, поставих въпрос с различни модели на една марка с идеята като знаещи хора да ми препоръчате конкретен модел.Вие ми препоръчахте модели  чрез линк без обосновка.Благодаря

Който и модел да си избереш от предоставените няма да сбъркаш, но щом искаш точен ето ти един. Тествам е и работи. Ще ти свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има друг,който е по нов модел.Оборудван с най-новата безжична технология Wi-Fi 6, за по-бързи скорости, по-голям капацитет и намалено натоварване на мрежата.При предишното предложение,най-бързия безжичен протокол е 802.11ac,а този модел вече е с още по–новата технология:802.11ax ! Модела е:TP-Link Archer AX10 AC1500

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, bissko написа:

Господин Костов,

Благодаря за предложението ВИ ще закупя предложения от ВАС рутер.Благодаря

Който и рутер да закупиш от линка, който ти дадох, на теб ще ти вършат работа. Все пак избрах средно решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Димитър 59 написа:

Има друг,който е по нов модел.Оборудван с най-новата безжична технология Wi-Fi 6, за по-бързи скорости, по-голям капацитет и намалено натоварване на мрежата.При предишното предложение,най-бързия безжичен протокол е 802.11ac,а този модел вече е с още по–новата технология:802.11ax ! Модела е:TP-Link Archer AX10 AC1500

То хубаво ама дали има подходяща карта или дали мобилните телефони у дома му разполагат дори с АС да усети скороста .

Аз съм с този https://www.tp-link.com/bg/home-networking/wifi-router/archer-c20/v1/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

То хубаво ама дали има подходяща карта или дали мобилните телефони у дома му разполагат дори с АС да усети скороста .

Аз съм с този https://www.tp-link.com/bg/home-networking/wifi-router/archer-c20/v1/

То не само дали те поддържат AC, но и дали скоростта за която плаща на доставчика е подходяща за да има смисъл. До 100 мбит/с скорост е напълно достатъчен 840N. Имал съм го модела, и мога да кажа че е се държи адекватно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То не само дали те поддържат AC, но и дали скоростта за която плаща на доставчика е подходяща за да има смисъл.

Забрави да добавиш:
„… и дали доставчика осигурява максималната скорост!”
Обикновено в договорите пише „до ** Mbps”.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, adersa написа:

По тази логика,щом някой има стар модел компютър или смартфон,трябва да купува по-слаб и стар модел рутер ли?Това ми напомня,когато излезнаха 4К телевизорите,как ги клеветяха,че нямало ТВ предавания за тях,та затова старите HD били за предпочитане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hе си купих рутера,който ми предложи,ЕМО КОСТОВ,...Причината поради,която него взех,е че вярвам на човека ,които ми го предложи.Обосновката ми ,е че като излезе коментар"компа ми неработи'След кратък разговор за проблема е отговора е ПРАТЕТЕ ГО НА СЕРВИЗ.Може да е перфектен сервизен специалист,но според мен форума е тук за взаимопомощт,а не пратете го на сервиз.Извинявам се ако съм обидил някой .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване