Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Задаване на изключение на охранителни камери

Виж решението Разрешен от rostislaf,

Препоръчан отговор

Здравейте, ситуацията е следната, на едно място имам една охранителна камера, която леко в горната си част хваща един вход за птици, та тези птици се движат псотоянно и само запълват излишно паметта, възможно ли е да се направи изключение за въпросния сектор. DVR е TRX-1104AHDN

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, vtomchev написа:

Здравейте, ситуацията е следната, на едно място имам една охранителна камера, която леко в горната си част хваща един вход за птици, та тези птици се движат псотоянно и само запълват излишно паметта, възможно ли е да се направи изключение за въпросния сектор. DVR е TRX-1104AHDN

Вариант 1 - Изместваш камерата.

Вариант 2 - Караш я да снима постоянно.

Няма как да се изключи сектор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може да се завърти сензора (да не хваща този сектор) или да,се намали обхвата. Може даже да се сложи „параван” за този сектор.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, jhoro написа:
преди 2 часа, vtomchev написа:

Може да се завърти сензора (да не хваща този сектор) или да,се намали обхвата. Може даже да се сложи „параван” за този сектор.

Може ли малко по-детайлно за опциите които си дал ? Благодаря !

преди 1 час, Емил Костов написа:

Вариант 1 - Изместваш камерата.

Вариант 2 - Караш я да снима постоянно.

Няма как да се изключи сектор.

Няма как да я изместя, няма да ми върши работа в този случай. Казаха ми, че е възможно, човека който ми даде информацията не разбира от камери, каза ми, че уж неговите били така, но може и той нещо да не е разбрал...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, vtomchev написа:

Няма как да я изместя, няма да ми върши работа в този случай. Казаха ми, че е възможно, човека който ми даде информацията не разбира от камери, каза ми, че уж неговите били така, но може и той нещо да не е разбрал...

Не знам кой какво ти е казал. Няма как да накараш една камера да не снима птици или да не реагира на определено движение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може, ако уточниш - как камерата „решава” кога да снима и кога - не.
Какво активира камерата - сензор за движение, сензор за присъствие или …
Не знам кой какво ти е казал. Няма как да накараш една камера да не снима птици или да не реагира на определено движение.
Така е! Но … ако камерата не е „360-градусова” - тя снима само в определен сектор.
А щом се говори за птици (движещи се обекти) - значи не снима постоянно.

Спирам засега, други джокери - по-късно!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Решение

на някои камери има настойка за motion detection  в определен сектор от видимата част, трябва да разгледаш настройките за тази конкретна камера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, rostislaf написа:

на някои камери има настройка за motion detection  в определен сектор от видимата част, трябва да разгледаш настройките за тази конкретна камера.

Не само при камерите е така! При всички сензори за движение (ако ще - на някоя лампа да е) има настройка за чувствителност! Иначе щеше да снима не само прелитащите птици, а и мухи, комари, бръмбари ...

Щом е на открито - най-вероятно е PIR (инфрачервен сензор). Една проста „фуния“ от картон или нещо друго, ще ограничи „наблюдавания сектор“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jhoro написа:

най-вероятно е PIR

Тцъ - оптичната матрица се ползва за сензор, като може да се избират зони от нея, които да не участват в засичането на промени в осветеността.

преди 7 часа, rostislaf написа:

на някои камери има настойка за motion detection  в определен сектор от видимата част, трябва да разгледаш настройките за тази конкретна камера.

Какво ли пише в поста над твоя? 😎
И това е в софтуера за настройка на камерите, а не в хардуера им.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, цър-вул написа:

Тцъ - оптичната матрица се ползва за сензор, като може да се избират зони от нея, които да не участват в засичането на промени в осветеността.

Останах с убеждение, че камерата е на @vtomchev, а не твоя!
Макар, че не разбирам - това какво променя, останалата част от отговора ми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При аналоговите системи, обикновено се разчита на сравняване на последователни кадри за активация на "запис при движение". Това го прави самия DVR. В настройките на DVR-а търси опция "privacy mask" - маркира се регион, който обикновено се "запълва" с някакъв цвят. Така този регион е постоянен в обработваните кадри и не се отразява като "промяна в сцената".

При цифровите камери, това става от софтуера на самата камера, защото често тези камери се ползват като самостоятелни устройства

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, NewRedDragon написа:

При аналоговите системи, обикновено се разчита на сравняване на последователни кадри за активация на "запис при движение". Това го прави самия DVR. В настройките на DVR-а търси опция "privacy mask" - маркира се регион, който обикновено се "запълва" с някакъв цвят. Така този регион е постоянен в обработваните кадри и не се отразява като "промяна в сцената".

При цифровите камери, това става от софтуера на самата камера, защото често тези камери се ползват като самостоятелни устройства

Едно „чисто физическо“ закриване на въпросния сектор ... върши същата работа!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, jhoro написа:

Какъв е смисъла от ТНТМ, като функционалността си я има заложена във почти всяко устройство?

ПС: При някои производители (пр. Dahua), опцията се казва "cover area"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, jhoro написа:

Цудо, цудо предложение, особено ако камерата е на 6-10м височина.

преди 1 час, jhoro написа:

останалата част от отговора ми.

преди 1 час, jhoro написа:

Щом е на открито - най-вероятно е PIR (инфрачервен сензор).

Явно не правиш разлика между технологиите...И никак не е вероятно - по-скоро е евентуално, ама едва ли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, цър-вул написа:

Цудо, цудо предложение, особено ако камерата е на 6-10 м височина.

Това да не е ... топола - пораснала „на 6-10 м височина.“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, jhoro написа:

Това да не е ... топола - пораснала „на 6-10 м височина.“

:offtopic_s:

Какво удоволствие ти прави да цапаш всяка тема в техническите раздели с глупостите, които пишеш - вкл. и тази? Явно нямаш никакви знания и опит по въпроса. В казармата имаше един "лаф":

Тая работа, не е като оная работа, другари войници :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, NewRedDragon написа:

:offtopic_s:

Какво удоволствие ти прави да цапаш всяка тема в техническите раздели с глупостите, които пишеш - вкл. и тази? Явно нямаш никакви знания и опит по въпроса. В казармата имаше един "лаф":

Тая работа, не е като оная работа, другари войници :)

Нещо ... много взе да обобщаваш!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Нещо ... много взе да обобщаваш!

Не обобщавам, защото няма какво да се обобщи. Просто констатирам фактите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Основния факт е, че темата е излишна!

Питащия пише тези птици се движат постоянно и само запълват излишно паметта“!
Ми тези „охранителни записи“ - нали се трият през определен период от време? Не си ги пази ... „за вечни времена“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Питащия пише тези птици се движат постоянно и само запълват излишно паметта“!

Точно затова се ползва маскирането - в повечето случаи.

преди 7 минути, jhoro написа:

Ми тези „охранителни записи“ - нали се трият през определен период от време? Не си ги пази ... „за вечни времена“!

Отново грешка - няма часове наред да преглеждам и трия записи. При запълване на диска, то последните (във времето) записи, заместват първите такива. Така увеличаваш периода от време, за който имаш архив, директно в/у HDD/SD/.... в устройството. За колко точно време (според обема на носителя)- може лесно да сметнеш. Ако искаш да пазиш записи за по-дълъг период - настройваш си DVR/NVR/XVR да те уведомява при даден % запълване и си архивираш някъде, където имаш повече обем памет

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, NewRedDragon написа:

Отново грешка - няма часове наред да преглеждам и трия записи. При запълване на диска, то последните (във времето) записи, заместват първите такива. Така увеличаваш периода от време, за който имаш архив, директно в/у HDD/SD/.... в устройството. За колко точно време (според обема на носителя)- може лесно да сметнеш. Ако искаш да пазиш записи за по-дълъг период - настройваш си DVR/NVR/XVR да те уведомява при даден % запълване и си архивираш някъде, където имаш повече обем памет

Пак говориш несвързано!

Естествено, че записи не се преглеждат всеки ден, а само при нужда. И ако след определен период не са потрябвали - се трият или архивират навън!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jhoro написа:

Пак говориш несвързано!

Естествено, че записи не се преглеждат всеки ден, а само при нужда. И ако след определен период не са потрябвали - се трият или архивират навън!

Недей повече да се напъваш - няма смисъл. Айде, кажи ми на 1 TB диск, за колко време назад ще имаш записи от 16 5MPx камери с 24 к/с и H.264? - Max 3 дена и то при нисък bitrate

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, NewRedDragon написа:

Точно затова се ползва маскирането - в повечето случаи.

Точно това търсех, за което говориш малко по-горе. Благодаря ! Исках да съм сигурен, че наистина има такава опция, ще я потърся. Колкото до пресмятането на паметта, можеш ли да дадеш "формулата". Благодаря !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване