Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

Тук сигурно ще се смеете здраво, но тотално не съм в час с тези неща.

Казусът е следния - Имаме HP DC7800 SFF компютър в стил HTPC, свързан към Samsung DB40E 40".

Машината е ъпгрейдната до там, че може да се играят игри на нея, да се стриймват торенти, музика, прочие НО не може да се гледа ефирна телевизия.

От тук започва моето търсене на варианти и споделям до къде съм стигнал.

1. Има ли сървис, софтуер, нещо си, което да е безплатно и да позволява гледане на български телевизии онлайн ?

Знам че НОВА и БТВ имат директно през техния сайт опция да се гледат.
И през годините съм попадал на разни програми, които съдържат плейлисти със IP адреси които стриймват тези телевизии, а и повече.
Но тези неща супер честно спират да работят, сървисите стават неактивни, прочие. Така и не съм попадал на трайно решение.
Има ли такова?

2. Какъв PCI TV Tuner (нископрофилен) ще свърши работа за свързване с антена и гледане на националните ефирни програми ?

До колкото разбирам, след като сложиш такава платка - инсталираш някакъв софтуер с който сканираш честотите през нея и гледаш ефирните програми (след като си свързал антена входа на платката - с антена).
В OLX и Bazar попаднах на разни такива обяви:

PCI TV-FM Tuner Card PixelView TV-8000GT

Original Genuine Asus HP 5188-6014 TIGER-S PCI DVB-T TV Capture Card

Има ли нещо конкретно за което трябва да се гледа и като цяло как се оперира с такъв PCI TV Tuner ?

3. Попадам и на разни USB TV Тунер. Те алтернатива ли са на горните или е нещо различно ?

За пример :

TV тунер USB

HDTV USB DVB-T TV , тв тунер , ефина телевизия , мултимедиа, usb flash

Мисля че тук имаме същата идея като PCI TV Tuner, само че има друг контролер за да се използва USB интерфейса и да е външно всичко.
Също изглежда такива устройства имат дистанционно и диск със софтуер през който се гледат програмите. А идват и с антени.
Това май е предимство през PCI TV Tuner, които реално нямат нищо и дори не знам къде да търся програмите, след като свържа такъв ?

4. И накрая попадам на една фирма Tiger TV, които също имат някакво такова устройство, но е IPTV.

До колкото разбирам, този протокол е за телевизия през интернет.
Обаче това което те продават има и антена към него и явно е и двете неща (и през интернет, и ефирна.)

Тук има пример:

Виждам 6те национални ефирни програми, което ок - това идва от антената (DVB-T).
И после включват Tiget PRO IPTV, където има списък с IP адреси от които може да се гледат програми онлайн.

Та излиза че това решение е хибрид от споменатите по-горе и май е най-удачно за моя случай?

Благодаря за информацията

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търсиш сайтове и плеъри, с които да подкараш телевизия онлайн или някакъв тунер, в който включваш кабел или антена, но при наличие на телевизор това са безсмислени гимнастики. Ползвай си телевизора да гледаш телевизия, евентуално ако някои канали ги няма, може да си ги търсиш да ги гледаш онлайн.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая, въпросното устройство има ефирен тунер  (DVB-T) и кабелен (DVB-C), + крадени листи така като гледам (които са "от ден до пладне")

(ако става дума за България свободните цифрови ефирни каналите са 5 + още няколко за София).

Гледат да си пробутват устройствата.

Има и доставчици за IPTV които предлагат Mag или други устройства (Android Tv Box), да се закупят от тях, но се заплаща месечна такса за да се гледа IPTV.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Raze написа:

Търсиш сайтове и плеъри, с които да подкараш телевизия онлайн или някакъв тунер, в който включваш кабел или антена, но при наличие на телевизор това са безсмислени гимнастики. Ползвай си телевизора да гледаш телевизия, евентуално ако някои канали ги няма, може да си ги търсиш да ги гледаш онлайн.

Нямам телевизор.

Samsung DB40E 40" е монитор, от тези които ги слагат по магазините да показват рекламни видеа.

Затова ми трябва TV Тунер към компютъра с PCI или от тези с USB, за да мога да закача антена към тях.

Обаче не знам какво точно да взема - затова ги разделих на 1, 2, 3 и 4 въпросите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Потребител666 написа:

Нямам телевизор.

Samsung DB40E 40" е монитор, от тези които ги слагат по магазините да показват рекламни видеа.

Затова ми трябва TV Тунер към компютъра с PCI или от тези с USB, за да мога да закача антена към тях.

Обаче не знам какво точно да взема - затова ги разделих на 1, 2, 3 и 4 въпросите.

Така, като Гледам монитора има  говорители и само един HDMI . Съответно външен тунер (DVB-T) е достатъчен , ако ще гледаш ефирна телевизия само, и не смяташ да записваш предавания.

Но пък, ако си свързал компютъра към ТВ посредством HDMI, няма да може да свържеш и външния тунер.

Затова ще трябва да използваш DVI-D кабел ако видеокартата има такъв порт или DVI-D към HDMI кабел за свързване към телевизора.

Но така няма да имаш звук на говорителите на монитора ,като използваш компютъра.

Ако, имаш външни активни тонколонки, то тогава няма да е от значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не виждам какво ценно има за гледане в т.нар. национални ефирни телевизионни програми. Имаш bTV и Nova онлайн, всякакво друго съдържание може да се намери в интернет. За какво трябва да даваш пари за допълнителни устройства? Какво ще гледаш - Атака ТВ ли?... :eek:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Mr. ?? написа:

Така, като Гледам монитора има  говорители и само един HDMI . Съответно външен тунер (DVB-T) е достатъчен , ако ще гледаш ефирна телевизия само, и не смяташ да записваш предавания.

Но пък, ако си свързал компютъра към ТВ посредством HDMI, няма да може да свържеш и външния тунер.

Затова ще трябва да използваш DVI-D кабел ако видеокартата има такъв порт или DVI-D към HDMI кабел за свързване към телевизора.

Но така няма да имаш звук на говорителите на монитора ,като използваш компютъра.

Ако, имаш външни активни тонколонки, то тогава няма да е от значение.

Аз го планирах всички тези устройства да се свързват към компютъра (който се свързва към монитора с HDMI).
2ри и 3ти вариант от оригиналния ми пост използват PCI и USB интерфейс.

Само това на Тайгър ТВ не знам как се свързва.
Явно с HDMI, но видях че има и RCA (най-вероятно out), а монитора приема AV input.

AV.png

А отделно мисля че компютъра мога да го свържа с DVI от видео картата към монитора (пак DVI) и звука от Stereo Out към Stereo In на монитора.
И това ще освободи HDMI порта.

dvi.png

преди 21 минути, RudeBoy написа:

Аз не виждам какво ценно има за гледане в т.нар. национални ефирни телевизионни програми. Имаш bTV и Nova онлайн, всякакво друго съдържание може да се намери в интернет. За какво трябва да даваш пари за допълнителни устройства? Какво ще гледаш - Атака ТВ ли?... :eek:

Жената го иска. Не знам какво точно гледа там.

Аз лично планирах да пробвам дали към RF входа който е за антена ще мога да включа стара видео игра и като сканирам, да намеря на коя честота е и да се играе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предимството на външният тунер/декодер, е че доста по евтин от вътрешен тунер за компютъра.

Не случайно го предложих. Ако се намираш в по-голям град или в близост до излъчвателя/мултиплекса ще може да "ловиш"  ефирната и с парче коаксиален кабел или активна вътрешна антена DVB-T.

Ако ли не ,външна DVB-T антена

Като, избираш тунера гледай де има DVB-T2 ,  за всеки случай. 😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и още един вариант - слагаш един андроид емулатор (въпреки че е малко съмнително да тръгне на подобен хардуер), инсталираш Da Player, там има лист с български телевизии и си гледаш. Таксата e

Цитат
BGN 1.99 per item

и мисля, че се плаща за месец за приложението, иначе пуска реклами през 5-10 минути и трябва да цъкаш да ги спираш постоянно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Потребител666 написа:

Привет,

От сателитите на 33, 39 и 45 градуса изток има повече български телевизионни програми за безплатно гледане с този приемник

https://edision.gr/en/detail/edision-os-nino-pro-s2x-t2-c-grey

а приемникът се свързва към домашния рутер или с кабел или безжично и оттам програмите пристигат в компютъра където и да е той из къщата. Могат да пристигат и на таблет и на смартфон ако искаш.
Има разни филмови програми даже да зяпа булката на воля, те се водят че са на Ирдето 2 кодировка, ама приемникът ще ти ги отваря като му сложиш едни ключета от компютъра става хватката. Има и чалка от Планета даже без пари. Има и музиклани и попски канали и военен един па даже и комунистически и новинарски и др.
Пуснал съм цяла тема да обяснявам как се гледа с един друг модел от същата марка който е 4К. Същото е и за този модел ХД.
Чети тука скришом от жена ти, че ако разбере какво може да се гледа, ще те принуди да слагаш една 80 см сателитна чиния и ще ти пречи да си ползваш компютъра за други цели.

Аз пращам успешно от първия етаж до втория етаж в спалнята до едно лаптопче хиляди програми от 15 спътника , па понякога ги зяпам и там на 24 инчов екран, ама е рядко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване