Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Искат да правят ревизия като съм без договор работих 5-6 дена

Препоръчан отговор

Искат да правят ревизия като съм без договор работих 5-6 дена и се отказах че не ми изнасят условията и да ида след два дни за ревизия да не липсва нещо пък нали има камери. Какво да правя?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Vikso написа:

Ми като влязох в магазина  тя описа вс

Но аз и казах че съм за малко

Ехааааа, а тя ко ти каза 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Kalin Karaboychev промени заглавието на Искат да правят ревизия като съм без договор работих 5-6 дена
преди 22 минути, Vikso написа:

Ми като влязох в магазина  тя описа вс

Но аз и казах че съм за малко първо да видя за какво става на въпрос 

Ти какво общо имаш с ревизията???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ти какво общо имаш с ревизията???

Е нали е работил няколко дни може да е чорнал нещо междувременно, от друга страна тая врътка съм чувал доста пъти, явно е популярна сред съдържателите на малки магазинчета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Bubbles написа:

Е нали е работил няколко дни може да е чорнал нещо междувременно, от друга страна тая врътка съм чувал доста пъти, явно е популярна сред съдържателите на малки магазинчета.

По-скоро някой иска да си измие ръцете с него. Да не говори, че ако започна работа в такава фирма ще изискам резивия преди това. Имал съм подобен случай, но в момента в който шефа го спомена и му казвахме, че с моя колега правим паралелна ревизия и той се изпари като пръдня!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

По-скоро някой иска да си измие ръцете с него. Да не говори, че ако започна работа в такава фирма ще изискам резивия преди това. Имал съм подобен случай, но в момента в който шефа го спомена и му казвахме, че с моя колега правим паралелна ревизия и той се изпари като пръдня!

Точно за тая врътка говоря, чувал съм я доста пъти от познати.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще направят ревизия, ще установят липси и ще си измият ръцете за незаплащането на работените дни.
Отиваш, правиш ревизия и накрая на ревизията искаш протокол от ревизията. Този протокол го внасяш в инспекцията с жалба за незаплащане...

Цитат

Съгласно чл. 63 от Кодекса на труда работодателят е длъжен преди постъпване на работа на служителя да му връчи освен екземпляр от сключения трудов договор, подписан от двете страни, и копие от уведомлението за сключване на договора, заверено от съответната териториална дирекция на НАП. Нещо повече - работодателят няма право да допуска до работа работника или служителя, преди да му предостави подписания трудов договор и завереното уведомление.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такива случаи има инспекция по труда. Работодателя има право да го съди, ако докаже, че е откраднал нещо, както и да го уволни дисциплинарно (въпреки че и това сигурно ще мине през съда), но ако е на договор, трябва да му плати каквото си е заработил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква инспекция по труда, след като няма договор?... От магазина ще кажат "Тоя не е работил при нас", и дотук. Да не говорим, че щом работникът е почнал работа без договор, и той е в нарушение. 

Така че - да им каже да си гледат работата, да забрави да вземе някакви пари за тия 5-6 дена, и дотук.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ревизия тогава ще го занимават като няма договор? Ще го карат да плаща ли какво? Да им тегли една и въобще да не се занимава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Raze написа:

Да им тегли една и въобще да не се занимава.

И ще е работил 5-6 дни ангария

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като е работил и без договор, това е негов проблем. По закон няма право да почва работа без договор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Raze написа:

С каква ревизия тогава ще го занимават като няма договор? Ще го карат да плаща ли какво? Да им тегли една и въобще да не се занимава.

преди 5 минути, цър-вул написа:

И ще е работил 5-6 дни ангария

А, е сега вече сме на едно мнение.

Да му е обеца на ухото, друг път да не се хваща в подобни неизрядни фирми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А като направи ревизия и си изиска копие на протокола от ревизията, това вече е доказателство, че е работил там!
На тия явно това им е стил на работа...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли?!? Че кой ще му даде копие от протокола? Той по документи не е работил във фирмата, външен човек е. И защо изобщо мислиш, че ще има протокол? Ще има някакво броене, на следващия ден ще му кажат, че при ревизията са установени липси, равни или по-големи от заплатата му за тези 5-6 дни, и нищо не му дължат. И толкоз.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друго е смешното - каква реална ревизия, след като са минали толкова дни, откакто той не е там.
Работата с ревизията по принцип е ясна - измиване на ръце да не се плати отработеното.
Не са първите такива...
Но си мисля, че и в Агенцията не са от вчера на тази земя и да нямат начини за установяване.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2020 г. в 21:57, Vikso написа:

Искат да правят ревизия като съм без договор работих 5-6 дена и се отказах че не ми изнасят условията и да ида след два дни за ревизия да не липсва нещо пък нали има камери. Какво да правя?

След като нямаш договор, те няма как да докажат, че ти си откраднал нещо, дори и ревизията да покаже липси.

Но пък е странно, да правят ревизия, само защото си работил 5-6 дена. Изглежда нямат доверие на хората с които работят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване