Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос относно температури на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Преди да започна искам да поясня че съм наясно с факта, че лаптопите не са предназначени за гейминг или поне по-старите бизнес модели.

Става въпрос за едно лаптопче PackardBell Easynote ENTF71BM. Процесорът му е Intel Celeron N2830 двуядрен по 2,16 ghz и 4 GB Рам. Видеокартата му е вградена интелска с 64 мб споделена памет.

Когато ползвам лаптопа за интернет, филми и така нататък градусите му - най-вече за процесора говоря са към 40-50 градуса, не знам дали това е добре, но видимо лаптопа е студен. От време на време играя една игричка World of warcraft the burning crusade - играта не е от новите мисля че е преди 2008 още и не изисква кой знае колко добра машина и играта върви гладко на 80 FPS като изключим зоните в които е претъпкано с други хора и тогава пада към 40 FPS, но това не е проблем.

Въпросът ми е там, че в момент в който играта е пусната и поиграя над 30 мин. градусите отиват към 65-70 на процесора и от лаптопа се чува по-силен вентилатор което видимо показва, че процесора отчита по високи градуси, дилемата е там че не зная колко са допустимите градуси за този процесор и в крайна сметка да не се получи ефекта на прегряването тъй като лаптопа е винаги пазен, батерията държи над 5 часа и не знам дали така няма да го прецакам в крайна сметка, дайте съвет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Dinasty написа:

Здравейте на всички! Преди да започна искам да поясня че съм наясно с факта, че лаптопите не са предназначени за гейминг или поне по-старите бизнес модели.

Става въпрос за едно лаптопче PackardBell Easynote ENTF71BM. Процесорът му е Intel Celeron N2830 двуядрен по 2,16 ghz и 4 GB Рам. Видеокартата му е вградена интелска с 64 мб споделена памет.

Когато ползвам лаптопа за интернет, филми и така нататък градусите му - най-вече за процесора говоря са към 40-50 градуса, не знам дали това е добре, но видимо лаптопа е студен. От време на време играя една игричка World of warcraft the burning crusade - играта не е от новите мисля че е преди 2008 още и не изисква кой знае колко добра машина и играта върви гладко на 80 FPS като изключим зоните в които е претъпкано с други хора и тогава пада към 40 FPS, но това не е проблем.

Въпросът ми е там, че в момент в който играта е пусната и поиграя над 30 мин. градусите отиват към 65-70 на процесора и от лаптопа се чува по-силен вентилатор което видимо показва, че процесора отчита по високи градуси, дилемата е там че не зная колко са допустимите градуси за този процесор и в крайна сметка да не се получи ефекта на прегряването тъй като лаптопа е винаги пазен, батерията държи над 5 часа и не знам дали така няма да го прецакам в крайна сметка, дайте съвет?

Тази игра е тежка за машината.  Следиш му темепратурите. Стигнат ли до 80 градуса го оставяш да си почине. Иначе ще го съсипеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Тази игра е тежка за машината.  Следиш му темепратурите. Стигнат ли до 80 градуса го оставяш да си почине. Иначе ще го съсипеш.

Ясно. Значи няма изобщо да го тормозя с такива игрички, не си струва тъй като първото нещо което ми казаха, че ще се съсипе от тези градуси това е батерията, а най-големият проблем е,че тя е вградена в лаптопа и няма как да я махна. 

Благодаря ти много за бързият отговор, това беше може би и отговора който очаквах, но все пак реших да попитам някой от форума който е по на ТИ с нещата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Емил Костов написа:

Процесора Intel Celeron N2830 е „доста хладен“. Даже посочените 40-50 са доста, а 65-70 са много!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Dinasty написа:

Ясно. Значи няма изобщо да го тормозя с такива игрички, не си струва тъй като първото нещо което ми казаха, че ще се съсипе от тези градуси това е батерията, а най-големият проблем е,че тя е вградена в лаптопа и няма как да я махна. 

Благодаря ти много за бързият отговор, това беше може би и отговора който очаквах, но все пак реших да попитам някой от форума който е по на ТИ с нещата.

Глупости. Батерията няма как да се съсипе. Но виж може да се отлепи или изгори някой елемент, който не обича тези темепратури и в един момент машината става неизползваема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, jhoro написа:

Процесора Intel Celeron N2830 е „доста хладен“. Даже посочените 40-50 са доста, а 65-70 са много!

Ами не ги разбирам нещата затова писах и във форума за евентуален отговор. В сайтове на Интел и разни английски форуми четох че специално за Celeron серията около 40-60 били напълно нормални градуси, но не зная. Лаптопа си държи нормални 40-50 градуса при сърфиране и като го докосвам отдолу както и бюрото са си напълно хладни. Веднага щеше да ми направи впечатление ако лаптопа беше горещ, то се и чува, но това става само при играене както съм написал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Dinasty написа:

... а най-големият проблем е,че тя е вградена в лаптопа и няма как да я махна. 

Ей така като каже някой ... 
Това, че е „вградена“ не означава, че е ... „поникнала там“!

Факт е, че сменят вградените на смарфони - ама в сервиз, не в домашни условия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, jhoro написа:

Той е студен, но нали знаеш че нещо като зориш и то грее. А може и машината да и трябва почистване ако не е правено отдавна.

преди 7 минути, jhoro написа:

Ей така като каже някой ... 
Това, че е „вградена“ не означава, че е ... „поникнала там“!

Факт е, че сменят вградените на смарфони - ама в сервиз, не в домашни условия.

Грешно казват, че е вградена. Просто трябва да се разглоби лаптопът, че да се махне. За разлика от смартфонмите я държат 2 болтчета. Не знам кой измисли тази мода и течение при производството на лаптопи, но за мен е олигофрен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Емил Костов написа:

Той е студен, но нали знаеш че нещо като зориш и то грее. А може и машината да и трябва почистване ако не е правено отдавна.

Грешно казват, че е вградена. Просто трябва да се разглоби лаптопът, че да се махне. За разлика от смартфонмите я държат 2 болтчета. Не знам кой измисли тази мода и течение при производството на лаптопи, но за мен е олигофрен.

Да ясно, може и да му е нужно почистване, но за момента ще го пренебрегна, защото лаптопа все още няма отваряне откакто е купен и ще следя на кое място да го оставя, защото в крайна сметка не обичам да си давам ей така специално тези аксесоари да ми ги разглобява който и да е, преди време с един телефон така си изпатих и оттогава съм по предпазлив в това отношение.

Извода е, че лаптопа никога не е имал проблем с температурите докато не започнах да разцъквам тази игрица, може би просто това не е неговото предназначение и е време да спра да го правя, ако искам да запазя оптималното му състояние. Та дори и да е почистен, то пак ще грее явно защото характеристиките са му слаби и най-вече не геймърски. 

Относно вградената батерия повечето крайни потребители така казваме, защото не е както при старите модели с едно щракване на копченце батерията да излиза, сега малко или много се изисква някакъв вид разглобяване и то ако не знаеш какво да правиш, най-добре не се захващай за да ти е мирна главицата. Ето затова го наричаме и така. Това че примерно повечето са на ТИ с тези машинки и могат дори да ги разглобят и слогбят на една масичка в къщи за няколко часа,то много от нас не могат, затова мисля че е нужно разбирателство. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Dinasty написа:

Да ясно, може и да му е нужно почистване, но за момента ще го пренебрегна, защото лаптопа все още няма отваряне откакто е купен и ще следя на кое място да го оставя, защото в крайна сметка не обичам да си давам ей така специално тези аксесоари да ми ги разглобява който и да е, преди време с един телефон така си изпатих и оттогава съм по предпазлив в това отношение.

Извода е, че лаптопа никога не е имал проблем с температурите докато не започнах да разцъквам тази игрица, може би просто това не е неговото предназначение и е време да спра да го правя, ако искам да запазя оптималното му състояние. Та дори и да е почистен, то пак ще грее явно защото характеристиките са му слаби и най-вече не геймърски. 

Относно вградената батерия повечето крайни потребители така казваме, защото не е както при старите модели с едно щракване на копченце батерията да излиза, сега малко или много се изисква някакъв вид разглобяване и то ако не знаеш какво да правиш, най-добре не се захващай за да ти е мирна главицата. Ето затова го наричаме и така. Това че примерно повечето са на ТИ с тези машинки и могат дори да ги разглобят и слогбят на една масичка в къщи за няколко часа,то много от нас не могат, затова мисля че е нужно разбирателство. 

Ама ти искаш или не ще трябва да му направиш профилактика иначе ще го съсипеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Емил Костов написа:

Съгласен! Имам един телефон - в сервиз може да се смени батерията, но е водоустойчив (фабрично капсулован) и след отваряне няма да е така. Пък и е стар и не си заслужаваше.

преди 42 минути, Dinasty написа:

Ами нали затова има сервизи? Никой не те кара сам да правиш профилактика или ремонти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Dinasty написа:

дилемата е там че не зная колко са допустимите градуси за този процесор

границата е 100
https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/81071/intel-celeron-processor-n2830-1m-cache-up-to-2-41-ghz.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дpъндю написа:

Тя е 100 ама моментно. Карай го на 100 градуса няколко часа и ..................................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Тя е 100 ама моментно. Карай го на 100 градуса няколко часа и ..................................

АВМУ-секция София и Клуб Военни моряци: 2017

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

граничните стойности се отнасят за изгаряне с някакво закъснение
дори не съм помислил, че може да работи на 100

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дpъндю написа:

Той може да работи, въвпросът е че елементите около него и в самият не могат. С течение на времео заминават кабели, елементи по дъното, хард диск и прочие, това знаеш какво означава. Затова казвам, че ако един хардуер като процесор, видеокарта поддържа температури от 80 градуса не е добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, jhoro написа:

Съгласен! Имам един телефон - в сервиз може да се смени батерията, но е водоустойчив (фабрично капсулован) и след отваряне няма да е така. Пък и е стар и не си заслужаваше.

Ами нали затова има сервизи? Никой не те кара сам да правиш профилактика или ремонти.

До болка ми е ясно че има сервизи и хора които се занимават специално с това, точно и някои от тези хора ме накараха преди време да се разделя с един скъп за мен телефон, но темата е друга там която не смятам да отварям просто се опитах да я намекна.

Лаптопа ще бъде оставен на профилактика това е повече от ясно, но за момента за мен 40 градуса на процесора не е нещо фатално, много мнения които изчетох из форумите смятат дори, че 40 градуса са напълно нормални лаптопа да работи добре, но уважавам мненията ви и ще ги имам впредвид.

Благодаря на всички които се включиха! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Dinasty написа:

че 40 градуса са напълно нормални лаптопа да работи добре

разбира се че са нормални
имам лаптоп дето при игра поддържа 80 градуса
все още е жив

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дpъндю написа:

имах лаптоп дето при игра поддържаше 80 градуса
все още е жив

Аз също имах, обаче при мен беше настолен компютър и на Call of duty и Medal of Honor през 2006 година тая машинка поддържаше някакви 85-95 градуса в продължение на над 3-4 часа игра и грееше като печка и до скоро тоя компютър стоеше и събираше прах вкъщи с чакане някой ден отново да го пусна, но ето че тук говорех за лаптоп, а относно лаптопите нещата са малко по-различни и за жалост или не те прегряват доста повече отколкото настолните компютри, най- малко защото попринцип тяхното предназначение е за офис неща, затова поисках и второ мнение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температурите са нормални. Даже ниски. До към 90 градуса ако се вдигат и се задържат, тогава може да се притесняваш. Направи му една профилактика за всеки случай - смяна на термопаста и почистване на вентилатора и охлаждането.

преди 1 час, Емил Костов написа:

Батерията няма как да се съсипе.

Точно батерията се поврежда от високи температури.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дpъндю написа:

имам лаптоп дето при игра поддържа 80 градуса
все още е жив

Много пъти се е коментирало, че има „топли“ и „студени“ процесори! На моят - 100 градуса е „затоплен“, а 110 - „рискова температура“! За посочения N2830 - 100 градуса продължително и ... дотам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

За посочения N2830 - 100 градуса продължително и ... дотам.

тъй де, нали това казах в предишен пост

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Температурите са нормални. Даже ниски. До към 90 градуса ако се вдигат и се задържат, тогава може да се притесняваш. Направи му една профилактика за всеки случай - смяна на термопаста и почистване на вентилатора и охлаждането.

Точно батерията се поврежда от високи температури.

То стигне ли се до положение батерията да се пече в един лаптоп значи положението е мегатрагично.

току-що, дpъндю написа:

тъй де, нали това казах в предишен пост

Е неа само ти а са праиш на дрът сиганин. Аре и аз малко да се напрая, че не съм та чул

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи къде е сложена и колко изолирана от останалите компоненти. За батерията дори и по-ниски температури от порядъка на 50-60 градуса доста и скъсяват живота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, дpъндю написа:

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Е неа само ти а са праиш на дрът сиганин. Аре и аз малко да се напрая, че не съм та чул

ся чу ли ме

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване