Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Няколко въпроса за ковид тестовете и за болен мой близък

Препоръчан отговор

Въпроса ми е за  мой близък пациент.Ако имаш положителен антигенен бърз тест за ковид,необходимо ли е да се направи допълнително пср тест за да се знае имаш ли ковид,или не със сигурност?!
Симптомите му са със сигурност за пневмония,диагностицирано от лекарска помощ.Продължава към момента да има учестено дишане,няма място в болниците,а му е препоръчително хоспитализирането по думите на лекаря.Препоръчително е подаването на кислород.Към момента,заради липса на места,медицинския екип му написа рецепта за определени лекарства.Малката добра новина е,че вече няма температура от около 2 3 дни,а преди няколко дни си имаше.Понижаваше я с парацетамол,но временно имаше ефект.Сега към момента няма.Пациента е неосигурен от много време,няма от доста време личен лекар.

Друг въпрос.Препоръчаха му да се направи белодробна плазма (рентген).Необходими ли са някакви изисквания към момента да имаш примерно предварителен пср тест за това?Питах по болници,не се налагало.

Моля без хейтърски коментари,от сорта защо не помислихте по рано да действате.. Само да подчертая,че пациента не желае да влиза в болница и ми трябва доста усилия да го накарам това да го направи..Чувам,че има много леки подобрение,но недостатъчни.Дишането си продължава да е учестено,дори когато е в седнало положение.Като се движи то става още повече.Като реши все пак да стане,долу горе добре се обслужва сам до тоалетна и т.н,но това учестено дишане се чува доста.

Последен въпрос.
Уведомил съм на работа за случая,казаха ми да постоя да видя какво е положението една седмица вкъщи.Не съм уведомил,че има ковид,а само за пневмония.Как ще е по добре да постъпя,според вас?!Да кажа за бързия тест,че е положителен,или да изчакам да му се направи пср,ако е необходимо и тогава да им кажа какъв е резултата?!Ако все пак не се налага тест,при подобрения,какви са ми правата,имам ли право на болничен заради близък,или може да е просто неплатен отпуск.За да предотвратя евентуални последствия ми се струва неплатен,по добре,моля за съвет и за това?!

Благодаря,предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Тинков написа:

Въпроса ми е за  мой близък пациент.Ако имаш положителен антигенен бърз тест за ковид,необходимо ли е да се направи допълнително пср тест за да се знае имаш ли ковид,или не със сигурност?!
Симптомите му са със сигурност за пневмония,диагностицирано от лекарска помощ.Продължава към момента да има учестено дишане,няма място в болниците,а му е препоръчително хоспитализирането по думите на лекаря.Препоръчително е подаването на кислород.Към момента,заради липса на места,медицинския екип му написа рецепта за определени лекарства.Малката добра новина е,че вече няма температура от около 2 3 дни,а преди няколко дни си имаше.Понижаваше я с парацетамол,но временно имаше ефект.Сега към момента няма.Пациента е неосигурен от много време,няма от доста време личен лекар.

Друг въпрос.Препоръчаха му да се направи белодробна плазма (рентген).Необходими ли са някакви изисквания към момента да имаш примерно предварителен пср тест за това?Питах по болници,не се налагало.

Моля без хейтърски коментари,от сорта защо не помислихте по рано да действате.. Само да подчертая,че пациента не желае да влиза в болница и ми трябва доста усилия да го накарам това да го направи..Чувам,че има много леки подобрение,но недостатъчни.Дишането си продължава да е учестено,дори когато е в седнало положение.Като се движи то става още повече.Като реши все пак да стане,долу горе добре се обслужва сам до тоалетна и т.н,но това учестено дишане се чува доста.

Последен въпрос.
Уведомил съм на работа за случая,казаха ми да постоя да видя какво е положението една седмица вкъщи.Не съм уведомил,че има ковид,а само за пневмония.Как ще е по добре да постъпя,според вас?!Да кажа за бързия тест,че е положителен,или да изчакам да му се направи пср,ако е необходимо и тогава да им кажа какъв е резултата?!Ако все пак не се налага тест,при подобрения,какви са ми правата,имам ли право на болничен заради близък,или може да е просто неплатен отпуск.За да предотвратя евентуални последствия ми се струва неплатен,по добре,моля за съвет и за това?!

Благодаря,предварително

Здравейте!

Бързият антигенен тест както знаем всички не е приет от РЗИ за карантиниране тъй като не е на 100% сигурен. ПСР тест никой не може да ви задължи да си направите ако вие сами не решите, това е по ваш избор. 

Най-честите симптоми на коронавирус са загуба на вкус и обоняние придружаващи с температура, втрисане, хрема и болки в гърлото.Лекарства се предписват по отношение на това вие колко сте болен, ако имате по сериозни и продължителни симптоми тогава се предприема антибиотик в противен случай парацатемол, бонбонки за гърло повече чай и така си отива коронавируса, за него все още няма точно лекарство.

Ако сега отидете до личната си лекарка и кажете какво е положението тя ще ви принуди да отидете още утре да си направите ПСР тест. Ако вашият близък излезе с положителен резултат той ще бъде карантиниран както и тези които са имали контакти с него.

Съветът който мога да ви дам е, не пренебрегвайте това състояние защото както днес всичко е добре и има подобрение, утре може да е обратното да дори по- зле и да свърши с фатален край. Говорете с личния си лекар и попитайте за адекватно решение и какво да правите в тази ситуация, тя ще ви даде най-правилния съвет как да процедирате, самолечението на този етап не е препоръчително. Лекувайте се правилно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно това пропуснах да кажа..
Около средата на ноември имах лека настинка.Най тегавия период беше 2 3 дни-втрисане и температура.Падаше се уикенда,някъде.Понеделник имах подобрения,вече но реших да отида на лекар.Разкарваха ме по поликлиники,но като ме прегледаха и казаха,че нямам никакви по плашещи симптоми,просто настинка и не се нуждая от изследвания,тестове и т.н.Това,подчертава ми го каза лекар,не си го измислям

Вируса ми траеше под седмица.Веднага след мен се зарази този за който говоря.Почна със същите симптоми,втрисане и температура.Взимаше същите лекарства,както и моите.Главния проблем е,че с температура излизаше и имаше разни спешни ангажименти,които въпреси моите усилия,инатът му надделя и нямаше как да се противопоставя.Те бяха няколко дни,след като прихвана първите симптоми.За съжаление след това се появиха усложненията,изтощение,учестеното дишане за което говорих и общо зето,вече около седмица няма сила да излезе от вкъщи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Емил Тинков написа:

Сигурно това пропуснах да кажа..
Около средата на ноември имах лека настинка.Най тегавия период беше 2 3 дни-втрисане и температура.Падаше се уикенда,някъде.Понеделник имах подобрения,вече но реших да отида на лекар.Разкарваха ме по поликлиники,но като ме прегледаха и казаха,че нямам никакви по плашещи симптоми,просто настинка и не се нуждая от изследвания,тестове и т.н.Това,подчертава ми го каза лекар,не си го измислям

Вируса ми траеше под седмица.Веднага след мен се зарази този за който говоря.Почна със същите симптоми,втрисане и температура.Взимаше същите лекарства,както и моите.Главния проблем е,че с температура излизаше и имаше разни спешни ангажименти,които въпреси моите усилия,инатът му надделя и нямаше как да се противопоставя.Те бяха няколко дни,след като прихвана първите симптоми.За съжаление след това се появиха усложненията,изтощение,учестеното дишане за което говорих и общо зето,вече около седмица няма сила да излезе от вкъщи!

Ами да отива на лекар. Не се знае кой го е заразил. Това, че симптомите са сходни не значи дори, че има корона вирус. Може да го нападнал грип Б или С.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къв зор не иска да влиза в болница, да не  идиот? Направих си аз Антигенен тест преди 3 седмици. Положителен: имах относително висока температура 37.5, като тя варираше между 36.8 и 37.5 . След няколко дни спадна на 36.6. На 3 или 4 ден загубих мирис и ден по-късно загубих и вкус(само сладко усещах  от лекарството). Болка в гърлото при преглъщане, сякаш имах чуждо тяло.След резулатата от теста, веднага в аптеката за лекарства, имах готова, напечата рецепта. Общо взето на 12-ден вече бях ок. А при вас е с пневмония. Много често това е опасно и короната само помага да стане по-лошо и много хора умират. Това са фактите. Да не се прави на интересен, а да търси начин да отиде в болница и да се лекува, ако му е мил живота.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Емил Костов написа:

Ами да отива на лекар. Не се знае кой го е заразил. Това, че симптомите са сходни не значи дори, че има корона вирус. Може да го нападнал грип Б или С.

Шшш Бай шиле каза, че не може и всичко е ковид и всички са болни от ковиди и зад ковиди...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

От къв зор не иска да влиза в болница, да не  идиот

Факт е, че все повече хора, които нямат положителен ПСР тест, дори и с пневмония, не ги приемат в болница.

Което разбира се е едно голямо недоразумение на неадекватната ни Здравна система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирам ви.Ясно е,че най сигурното решение е бърза помощ,но си имам работа с тежък характер.
Може и глупаво да звуча,но може ли със сила да го вкарам в болница,като той все казва че няма нужда от това.Да,пие лекарствата още от предписаните му,но аз ефект не виждам.Температура няма към момента,обслужва се сам,но с доста голям зор.Почти целия ден трябва да стои на едно място за да няма натоварване!
Казаха ми,че може да се назначи терапия от Пулмолог,но пак си трябва да има резултат от някакви изследвания.Не желае,няма и сили да стане.
Освен бърза помощ,може ли да дойде лекар,частен няма значение какъв да го преслуша и да го убеди,ако е възможно.Ако знаете такъв,моля споделете.Почти безсилен съм,затова ви търся съвета,преди да съм му задействал грубата сила

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Тинков написа:

Разбирам ви.Ясно е,че най сигурното решение е бърза помощ,но си имам работа с тежък характер.
Може и глупаво да звуча,но може ли със сила да го вкарам в болница,като той все казва че няма нужда от това.Да,пие лекарствата още от предписаните му,но аз ефект не виждам.Температура няма към момента,обслужва се сам,но с доста голям зор.Почти целия ден трябва да стои на едно място за да няма натоварване!
Казаха ми,че може да се назначи терапия от Пулмолог,но пак си трябва да има резултат от някакви изследвания.Не желае,няма и сили да стане.
Освен бърза помощ,може ли да дойде лекар,частен няма значение какъв да го преслуша и да го убеди,ако е възможно.Ако знаете такъв,моля споделете.Почти безсилен съм,затова ви търся съвета,преди да съм му задействал грубата сила

Защо не кореспондирате с личният лекар на човека или обадете се на вашият и попитайте него той може да ви насочи къде и кой. Разбирам че и на вас не ви е лесно, но това наистина е нещо което не бива да се пренебрегва. Масово хората умират от това в момента, че си мислят че нещата са като обикновена настинка, да попринцип е така, но лошото е че оставиш ли нещата без правилно лечение те се развиват в грешната насока и после съжаляваш че не си взел мерки навреме. Няма тежък, няма лек характер съвета който мога да ти дам е да тропнеш с крак да хванеш този човек за ръката и да го закараш на лекар ако иска всичко да е наред, всичко друго е игра на нерви за вас както и мор за болният човек, шега и такива игрички със здравето си никой не бива да прави особено като в момента светът гъмжи от масова пандемия и се вижда, че наистина има масово болни и починали хора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване