Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Високо latency при свързване на лаптоп към ТВ

Препоръчан отговор

Добър ден. От скоро съм собственик на тази машина https://www.technopolis.bg/bg/Laptopi/Gejming-laptop-ASUS-TUF-GAMING-FA506IV-AL031/p/519215 , все още нямам подробни наблюдения. Тъй като съм го взел за игри, се опитвам да го свържа с телевизора си (Sony, smart, 8 серия, модел от 2017г, 4К) и успявам, но не мога да изкарам достатъчно fps , за да не лагва фифата. Връзката е посредством HDMI.  Правих всякакви настройки в самата игра и в контрол панела на нвидиа, но не се получава. Всякакви съвети биха били полезни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко са достатъчните?

При сваляне на резолюцията има ли промяна? При сваляне на настройките на играта?

Какво е натоварването на компонентите при игра? Как върви играта на екрана на лаптопа и как на телевизора при еднакви резолюции?

Как върви 4K филм на телевизора пуснат през лаптопа?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи

преди 36 минути, Zlatanow95 написа:

достатъчно fps

На колко HZ е настроен сигнала към телевизора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Raze:

-  С израза достатъчно фпс, имам предвид без лаг.

- При настройка на дисплей, не мога да задам повече от 60hz.

До plamen_petrov_80:

- Предполагам, че 60фпс са достатъчни за безпроблемна игра.

- Не виждам промяна нито при промяна на резолюция, нито при промяна на графиката на играта. 

-  Не съм правил тест за натоварването

- При игра на лаптопа, на 1920х1080 върви чудесно, а на телевизора зле.

- Не съм правил тест с филм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече от 60 Hz, няма как да зададеш на телeвизор със порт HDMI 2.0, дори и да използваш HDMI 2.xx кабел. Защото максимума е 60 Hz.

Някой от новите телевизори от тази година поддържат до 120 Hz 4K. Но, са с новият стандарт HDMI 2.1

Намали резолюцията на 1080p (хем няма и да товариш адски машинката) и опитай, тогава да вдигнеш Hz-ите.

Изключи всички подобрители/настройки на картината, докато играеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На телевизора включен ли е Game mode ? Ако не е, пробвай да го включиш от настройките на ТВ.

Това е клип за Sony модели 2018, но предполагам на 2017 ще е сходно -> How To Turn On Game Mode - Sony 2018 - YouTube

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не разбрахме колко fps изкарваш максимум на тв-то. Какви са максималните температури на видеокарта и процесор по време на игра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Mr. ?? :

Пробвал съм всички опции за резолюция. Иначе съм задал графиката на high, вместо на ultra, на по-ниско не мисля и да пробвам, губи се смисъла.

До TheDarkAngelOfHope:

Пробвал съм и Game mode, пак няма ефект. Специално за фифа го избягвам, защото се губят цветовете.

До Raze:

Подходящ софтуер, за да направя пробата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно ти се губи идеята на тестването, като цяло! Ако трябва 640х[email protected] ще пуснеш играта, но трябва да установиш къде е слабото звено. Няма никаква логика графиката да се движи с еднаква скорост при тестовата и 4K резолюция. Същото се отнася и за настройките за качество.

Всъщност колко точно fps имаш сега на телевизора! При какви условия, променят ли се или стоят като заковани?

Аз евентуалния проблем го виждам като:

- кофти кабел (проба с друг)

- кофти телевизор (проба на друг телевизор)

- софтуерна опция като v-sync (ръчкаш по-дълбоко и тестваш).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

току що пробвах на LCD телевизор, 1920x1080 на ултра и не засича, но самата графика на телевизора е ужасна и не търпи промени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Zlatanow95 написа:

току що пробвах на LCD телевизор, 1920x1080 на ултра и не засича, но самата графика на телевизора е ужасна и не търпи промени.

HDMI, кабела трябва да е  2.0 версия.

Може да тестваш, как ще се справя на 2К резолюция.

Нали се сещаш, че за да играеш на , ще ти трябва "адската машина: (стационарно PC), ако искаш да подкарваш всички нови заглавия поне със +60 fps.

И в случая лаптопа който имаш, не е замислен за това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.technopolis.bg/bg/Kabeli/Kabel-HAMA-122124-205025-HDMI-1-5/p/324455

Това е кабела, който ползвам. Изобщо не ми е идеята да цъкам на 4к.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай със смяна на кабела с версия HDMI 2.0/2.1, ако искаш да гледаш TV 3860x2160 60Hz. 

Но, най напред прочети упътуването на ТВ, на кой  HDMI порт трябa да включиш устройства за да пуснеш UHD резолюция. Защото, при по старите ТВ са ограничени до един два порта. 

Както и погледни настройките на телевизора за настройки на картината та при гейминг, както ти казаха по-горе game mode, или в и-нет, кое да изкл. от опциите подобрите ли те на картината. 

Ако играеш в близост до ТВ, и не си избрал нативната рез. на ТВ, напълно нормално е да има размазване на картината, при изкл, настройки за ъпскейл или лош процесор за картината на ТВ. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е решен! Кабела е този, който постнах от линка по-горе, смених HDMI изхода на 3, който поддържа ARC/каквото и да значи/. През NVIDIA GeForce направих настройката на играта на AUTO.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване