Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нова инсталация на Windows 7/64 Ultimate грешка при опит за ъпдейт.

Препоръчан отговор

Code 80244019

Това ми изписва, когато опитам да ъпдейтна прясна инсталация на Windows 7/64 Ultimate.

Активиран е, и след рестарта е проверен дали активацията е успешна. Има ли начин да го ъпдейтна и какъв?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://update7.simplix.info/UpdatePack7R2+.exe
Сваляш, стартираш с администраторски права. Онлайн инсталатора ще свали друг файл с размер 600-800MB. Като завърши свалянето, стартираш ново сваления файл и сядаш да пиеш кафе - инструментът ще анализира какви ъпдейти са необходими и ще ги инсталира. Ще рестартира, ще продължи с инсталирането. Ще рестартира и ще направи почистване на системата. И за последно ще рестартира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този образ е ползван многократно, и доколкото ми е известно няма добавки. Не зная доколко е от значение, че е чиста седмица. Без сървис пакове. В момента свалям ръчно сървис пака на въпросния лаптоп, с който се боря, и ще пробвам да му инсталирам ръчно сървис пака и след това да пусна и останалите ъпдейти.

току-що, цър-вул написа:

Онлайн инсталатора ще свали друг файл с размер 600-800MB.

Това означава ли, че мога да си го сваля на десктопа и да го метна на компютъра, който ще ъпдейтвам през флашка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, копираш си големия файл и го стартираш където искаш (под Win 7 естествено)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато го пуснах да се сваля вече бях пуснал някакъв сървис пак до 2014-та да се инсталира, и вече беше късно да го спра. Ако нещо се омаже - ще ползвам този. Ако не се омаже - ще го ползвам при следващата преинсталация, която се задава скоро. Ще пиша какво е станало.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Shreek написа:

Когато го пуснах да се сваля вече бях пуснал някакъв сървис пак до 2014-та да се инсталира, и вече беше късно да го спра. Ако нещо се омаже - ще ползвам този. Ако не се омаже - ще го ползвам при следващата преинсталация, която се задава скоро. Ще пиша какво е станало.

Благодаря.

От Sp1 до последните ъпдейти има още много вода да изтече ..

Като всърши със SP1 - слагаш горното, а всеки който го мързи поне малко, преди важни етапи от инсталацията си прави имидж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето се оказа, че това, което съм свалил от сайта на микромеките, от линк със заглавие SP1 - сваленото от тук не го брои за SP1.

И това ли са подменили вече и от торенти ли трябва да си търся SP1? Само дето нямам гаранция дали не са му добавили нещо в торентите.

Микромеките определено се стараят да унищожат седмицата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Shreek написа:

Само дето се оказа, че това, което съм свалил от сайта на микромеките, от линк със заглавие SP1 - сваленото от тук не го брои за SP1.

И това ли са подменили вече и от торенти ли трябва да си търся SP1? Само дето нямам гаранция дали не са му добавили нещо в торентите.

Аз като се замисля W7 без SP1 не съм ползвал никога, не знам ти от коя ера го имаш това iso.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От доста отдавна го имам, но причината да го ползвам е че това е единственото изображение от всички изображения на седмицата, които имам, за което изображение е напълно сигурно, че няма никакви промени.

Ако не намеря из боклуците по хардовете SP1, защото микромеките са го разкарали от сървъра си, или ще трябва да търся самия сървис пак от торенти, или ще трябва да видя кой друг образ на седмицата, включващ сървис пака, ще инсталирам.

И след това ще последват и ъпдейтите от линка от тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Shreek написа:

или ще трябва да видя кой друг образ на седмицата

няколко метода за поправяне
https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-windows-update-error-80244019/

преди 5 минути, Shreek написа:

И след това ще последват и ъпдейтите от линка от тази тема.

с файла на цър_вул
до колкото знам, друг начин няма

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, дpъндю написа:

няколко метода за поправяне
https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-windows-update-error-80244019/

Търсейки вчера попаднах на това описание... но някои неща от него бяха изрязани, и с липсваща част от инструкциите просто нямаше как да гадая. И "намирането" му не се брои. :)

И си признавам, че в един момент вече много ми се спеше и се отказах да ровя повече, конкретно за вчера.

Сега ще опитам да го направя.

Ако пък с това не се получи - ще изпека една седмица със сървис пака. Намерих на дисковете си изображения на седмица със сървис пак, българска и английска версии. Линковете са ми давани от човек, който ми е давал читав софтуер до момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Shreek написа:

Голямо дрънкане за нищо! Първо що се пенявиш за ОС, която вече не се поддържа?
Второ - ето SP1:
https://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB976932

Ако този файл го запазиш при големия файл от по-горе, като стартираш големия файл, той автоматично ще прихване и инсталира и SP1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Shreek написа:

Търсейки вчера попаднах на това описание... но някои неща от него бяха изрязани, и с липсваща част от инструкциите просто нямаше как да гадая. И "намирането" му не се брои. :)

проверих го в десетката току що...никаква разлика
няма липсващи части в описанието

пп
видях че ти дадоха линк
възползвай се

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук липсващи части няма. В това, което изрових вчера през Гугъл - там имаше.

Наясно съм, че най-бързият начин е да изпека изображение със сървис пак и да направя нова инсталация, но първо ще опитам да се преборя за спорта. Лаптопа е Lenovo ThinkPad T400. Спрян от поддръжка, но драйвери все още се намират за него. Ще изчистя всичко жълто от списъка на устройствата, и отново ще опитам, и ако и тогава не стане - ще изпека диск със сървис пак, или ще потърся как се прави буутваща флашка за седмица. И ще направя нова инсталация със сървис пак, след което ъпрейдите трябва вече да тръгнат.

Microsoft Edge напълно ли замести експлорера, и инсталира ли се без проблеми на седмицата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Microsoft Edge on W7 ... що ли не съм го виждал ..

IE11 е последния и да го замести в какво?

Имаш FireFox, Vivaldi ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз експлорер не ползвам, но някои си умират по него. Мозилата не им харесвала. :)

Чувствам се като глупак на моменти, когато не мога да намеря в нета нещо, което други намират за секунди.

И това, че има и достатъчно случаи, в които аз намирам бързо нещо, което други не намират - не ме кара да се чувствам по-добре в моментите, когато не успявам да намеря.😕

За последен път съм правил преинсталация преди спирането на поддръжката на седмицата и тогава всичко, което ми трябваше - сваляше се спокойно директно от сайта на МС.

преди 2 часа, цър-вул написа:

Ей за тоя линк, ако се озовем в един град - обещавам да черпя няколко бири, или нещо по твой вкус. Ще си смъкна от там това онова, за да си го имам в личния архив за в случай на нужда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Shreek написа:

обещавам да черпя няколко бири

У наше село (малката Виена) който прави услугата, той черпи... 😎

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изчезвам. Трябва да напазарувам нещо днес, защото тук нищо не работи в неделя. Магазини за храна имам предвид. По-късно ще търся от къде да сваля IE11.

току-що, цър-вул написа:

У наше село (малката Виена) който прави услугата, той черпи... 😎

Е... аз на практика съм си почти в едно норвежко село.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се, че не писах. няколко дни. Инсталационния диск се оказа проблемен. Изпекох отново седмицата на нова бланка и нещата тръгнаха по вода. В София ползвах само Вербатим, и имам дискове, печени на техни бланки, които 5-6 години след изпичането се държаха изрядно. Този година и 4-5 месеца след изпичането не се държеше добре, но когато купувах дисковете имаше една единствена марка, и на практика нямах избор.

Отделно на ръка, претърсвайки архивите си открих няколко различни версии на седмицата. Явно съм се погрижил, но съм забравил. И миналата седмица си припомних, че имам.

Благодаря на всички писали в темата. Остава ми да кача една две дреболии и да си го взимат.

на 5.12.2020 г. в 1:10, plamen_petrov_80 написа:

Образа от легално място ли е свалян?

А ако беше попитал диска ти редовен ли е - щеше десятката да улучиш, но когато ме питаше аз си мислех, че диска е редовен. Оказа се, че не е.

Образа обаче се оказа редовен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване