Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Понеже ми се прецака видеокарата, но ми трябва видео карта (на лаптоп съм)изключих си моята и така нямам никакви проблеми с използването на лаптопа ми. Имам вградена в процесора (intel hd graphics 3000), но съм на Windows 10 и се рових с часове, но не намерих никакви драйвери за Windows 10 х64 се надявам да ми помогнете с намирането на драйвер. Нямам опция да минавам на 7ца. Надявам се да решим проблема. Благодаря за отделеното време! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се предлага за твоя модел, версията за Уиндоус 8.1 трябва и на 10 да стане : https://downloadcenter.intel.com/product/81500/Intel-HD-Graphics-3000

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Screenshot_20201205_163207_com.android.gallery3d.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи модела на лаптопа.

Хвърли едно око и тук : https://www.techwibe.com/fix-intel-hd-graphics-this-computer-does-not-meet-the-minimum-requirements/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успявам да намеря само драйвери за уиндоус 7 : http://sonyvaiodriver.com/?s=Sony+vaio+Vpcej2z1e
И този ъпдейт : https://www.sony.fr/electronics/support/downloads/00016513

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видео драйвер за вградената графика на Intel HD 3000 , няма/не се поддържа за Windows 10.

От форумите на Intel

Инсталира се само вградения в Windows 10-та.

Вариант е да опиташ да обновиш нещо през Windows ъпдейта. Но, е малко вероятно нещо да излезе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mr. ?? написа:

Видео драйвер за вградената графика на Intel HD 3000 , няма/не се поддържа за Windows 10.

От форумите на Intel

Значи няма никакъв шанс да си използвам вградената графика на Windows 10? :(

преди 5 минути, Mr. ?? написа:

Инсталира се само вградения в Windows 10-та.

Вариант е да опиташ да обновиш нещо през Windows ъпдейта. Но, е малко вероятно нещо да излезе.

Пробвах пред 2-3 часа нищо не излезе. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, илия кочев написа:

Значи няма никакъв шанс да си използвам вградената графика на Windows 10? :(

Ще работи само с вградения native  драйвер вграден в Windows.

Или трябва да смениш ОС със Windows 7/8.1.

Ако в Диспечера на Устройствата  дава, че има неразпознато устройство, значи работи с нативния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Mr. ?? написа:

Ще работи само с вградения native  драйвер вграден в Windows.

Или трябва да смениш ОС със Windows 7/8.1.

Ако в Диспечера на Устройствата  дава, че има неразпознато устройство, значи работи с нативния.

Нещо не ми се иска да слизам надолу към Windows 7.

Ако може нещо да измислим /направим ще се радвам. 

Емии форума ми пак умря :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв точно е проблема? Дай снимка от device manager, не разпознава видеокартата ли какво?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми видеокарата си замина замръзва целия лаптоп трябва да го изключа и на ново да го включа и ми показва син екран с код nvlddmkm.sys. Не замръзва лаптопа докато съм disable-нал видеокартата която е nvidia 410m. Идеи? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, илия кочев написа:

Еми видеокарата си замина замръзва целия лаптоп трябва да го изключа и на ново да го включа и ми показва син екран с код nvlddmkm.sys. Не замръзва лаптопа докато съм disable-нал видеокартата която е nvidia 410m. Идеи? 

демек проблема ти е с драйвера на енвидията, а не с вградената интелска графика
в предишен пост ти казаха да дадеш скрийншот на графичните карти в диспечера на устройствата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, дpъндю написа:

демек проблема ти е с драйвера на енвидията, а не с вградената интелска графика
в предишен пост ти казаха да дадеш скрийншот на графичните карти в диспечера на устройствата

Доста хора ми казаха, че с годините това забиване/замръзване ще зачестява понеже е старичка. Пробвах с различни драйвери от сайта на производителя и други драйвери от сайта на nvidia и нищо. 

Ето сега прикачвам скрийншот 

Ето още информация

Значи на лаптоп съм който ми върши перфектна работа
Intel i5 2430m
Nvidia 410M
8gb ram
1TB hard disk
Модела е Sony Vaio vpcej
Това нещо се появи пред около година, но понякога проблема се появява отсамосебе си, нито нещо ново инсталирам нито нищо. Правена е профилактика преди месец държи около 50 и няколко градуса. Състоянието на харда според програма е добро той е нов година и нещо Seagate Barracuda green. Прави го от време на време месец го има проблема месец го няма. Изведнъж от нищото. Сканиран за вируси правен тест на рамта. Става следното нещо. Докато сърфираш или играеш просто замръзва екрана не се оправя и трябва да изключа лаптопа чрез задържане на power бутона. Когато замръзне/забие, но за мен е чисто замръзване всички светлинки светят, но примерно caps lockа като го натиснеш не се сменя. С Windows 10 съм, тествал съм с Windows 7. Преинсталиран е. Ъпдейтвам често Windows-a. Изключил съм fast boot-а. Правен стрес тест с aida64 забива само когато се тества видеото плюс нещата с процесора и рамта по отделно при нищо не забива. 

image.png

https://www.dell.com/support/home/en-bg/drivers/driversdetails?driverid=rgc4m&oscode=wt64a&productcode=xps-13-l321x

И с този драйвер в линка не става :((

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

какво трябва да означава кода?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, илия кочев написа:

Доста хора ми казаха, че с годините това забиване/замръзване ще зачестява понеже е старичка

дай минимално захранване на енвидията от опциите и пробвай

687663433_Bitmap.jpg.601c9b53aff73cb39a1a0ef44d32db67.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, илия кочев написа:

По този начин да ти се помогне да намериш необходимите драйвери.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, илия кочев написа:

това е код устройството и с него се търсят драйвъри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, iИ.дИоNд.Ni написа:

По този начин да ти се помогне да намериш необходимите драйвери.

първото редче да копирам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване