Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с температури на лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро си купих Dell Latitude E6430 на втора употреба. Всичко си работи нормално, доволен съм от производителността, но единственият проблем е температурата, с която работи. При отворен Chrome с отворени фейсбук и ютуб + работещ Microsoft Teams на заден план, градусите стигат до 70, а понякога и до 75. В момента съм отворил единствено AIDA64 и хроум с kaldata-та и е работи на около 60 градуса (ще пусна снимка). Веднага щом лаптопът е закупен е отворен, почистен, сменена му е термо пастата (използвана е Arctic MX-4), преинсталиран с Windows 8.1 Enterprise, всички драйвъри са качени и ъпдейтнати до последна версия, включително и BIOS. За игри да не говорим, инсталиран му е един Counter-Strike 1.6, там достига до 75 градуса, понякога и до 80 Вентилаторът си работи, чува се постоянно и е доста шумен, вижда се и на снимката в AIDA, че върти. Ето и характеристика на цялата система: 

CPU - Intel Core i7 3740QМ

GPU - Intel HD Graphics 4000 + Nvidia NVS 5200M
RAM - 4GB

Въпросът ми е това въобще нормално ли е под почти никакво натоварване да държи такива температури? Лаптопът предимно съм го взел, за да го ползвам за онлайн обучение и работа, но понякога играя и Counter-Strike 1.6 и мисля, че не е нормално на такава игра да ми поддържа такива градуси. Моля за помощ. 

asd.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е почиствал лаптопа и му е сменял пастата?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам от това ревю:

https://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6430-Notebook.81780.0.html

Нов с двуядрен процесор при стрес тест отива на 90 градуса, предполагам дори на твоя температурите са ниски (долу-дясно на снимките се виждат).

stresstestend.png

И тук дори минават 100 градуса: https://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6430s-Notebook.84324.0.html

fullstress_25.png

Единственото решение за по-ниски температури ще е undervolt на процесора с Intel® Extreme Tuning Utility и ограничаване на честотата до базовата 2.7 GHz, при което процесора ще е с TDP 45 W, колкото го дават в сайта на intel.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем с охлаждането? Вентилатора чува ли се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nvidiati написа:

Вентилаторът си работи, чува се постоянно и е доста шумен, вижда се и на снимката в AIDA, че върти. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Единственото решение за по-ниски температури ще е undervolt на процесора с Intel® Extreme Tuning Utility и ограничаване на честотата до базовата 2.7 GHz, при което процесора ще е с TDP 45 W, колкото го дават в сайта на intel.

Ограничих честотата през BIOS-a. Изключих Turbo Boost Technology и сега се държи доста прилично, средно държи 50 градуса с отворен Teams, Visual Studio и Chrome. Жалко, че не мога да ползвам процесора с максималната му честота, но така също ми върши работа. Благодаря! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване