Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Аудио-стриймър при скромен бюджет

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци, 

Понеже преди 2 месеца ми изгоря външния ЦАП и вече не мога да си слушам музика от отделеното за целта РС, се чудя дали изобщо да инвестирам в нов ЦАП или да си взема един читав и не много скъп аудио стриймър и да разкарам компютърчето?

Системата на която се слуша: усилвател Cambridge Audio A5, ОТ KEF Cresta 3, събуфър REL T2.

Музиката е на друг компютър, който играе ролята на сървър и е MP3, AAC, FLAC 16/44.1, FLAC 24/48, FLAC 24/96, .CUE-шийтове.

Бюджетът ще е нещо от рода на 300-450 лв.

Предполагам трябва да поддържа на DLNA или някакъв друг мрежов достъп. DSD ISO вече ми е ясно, че няма как да се поддържа при този бюджет.

Засега съм намерил като варианти:

Advance Acoistics WTX- Microstreamer с ЦАП Wolfson WM8740 https://topaudiovideo.bg/606-advance-acoistics-wtx--microstreamer

Yamaha MusicCast WXAD-10 с ЦАП BB PCM5121 https://besthifistore.com/product/44240/yamaha-musiccast-wxad-10.html

Ако някой е срещал подобно решение в този бюджет, моля да помага :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една друга тема за размисъл:

Raspbery Pi + външен DAC (през USB) или DAC hat.(i2s) или с оптичен или coaxial директно през Hat-a.

Инсталираш му OS (Linux based), piCoreplayer, Max2Play, Volumio и т.н.

Има и платени услуги софт за целта, като Roon, или платената нa Volumio.

Raspberry PI/Darko.Audio

A beginner's guide to Raspberry Pi streaming

Лично Използвам (от няколко месеца) на RPi4+ DAC Hat PCM5122: piCoreplayer + Logitech Media Server +SSD закачено за сторидж.

Като разбира се може да споделяш цели директории по мрежата, и да стриймваш от тях.

Единственото, все още което ми убягва и, не съм се опитвал е да стрийвам на друго устройство и да "подкарам" wi-fi.

Като недостатък е високите температури (разбирай 56-47 C) които държи RPI4 (в малката акрилна кутийка). Закачил съм му външен вентилатор да извежда топлия въздух, освен  пасивното охлаждането.

Като RPi3/2 се справя доста по добре с пасивно охлаждане/ме греят. Но идеята ми, беше ако не ми хареса резултата, да използвам по-новият мощен  RPi4, за други цели.

Но то че взе че стана, и засега съм доволен от резултата.

П.П. Щях да пусна една нова тема за да се похваля, но все не остава време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително се ориентираш към :

-Авител

-Сетком

-Hardwarebg

-bgaudioclub, bgaudio.org

В калдата съвет за аудиотехника, по-сериозна от тонколонки за слушане на филми пред компа /20-30лв/    не се взима насериозно Н-И-К-О-Г-А.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Staseka7777 написа:

Задължително се ориентираш към :

-Авител

-Сетком

-Hardwarebg

-bgaudioclub, bgaudio.org

В калдата съвет за аудиотехника, по-сериозна от тонколонки за слушане на филми пред компа /20-30лв/    не се взима насериозно Н-И-К-О-Г-А.

Те в горните форуми съвети за нисък клас техника не дават.. Виж ако търсих колони за 2000+ наистина щях да се обърна към тях :)

Иначе имх навремето регистрация и в Сетком, но не помня вече защо ги отсвирих преди 7-8 години...

преди 16 часа, Mr. ?? написа:

Една друга тема за размисъл:

Raspbery Pi + външен DAC (през USB) или DAC hat.(i2s) или с оптичен или coaxial директно през Hat-a.

Конкретно за Raspberry-то не съм навит не за друго, ами на жената ще й дойде доста тегаво. То и досега с "плеъра" (Barebone с двуядрен Atom и Win10) не може или не иска да се оправи с музика по мрежата, та остава да и забия и един Линукс :D

Иначе с Андроида от ТВ-то се оправя и даже си пуска разни неща, та затова съм се замислил за стриймър като горните два, та да може да си го управлява от телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tukan написа:

Те в горните форуми съвети за нисък клас техника не дават.. Виж ако търсих колони за 2000+ наистина щях да се обърна към тях :)

Иначе имх навремето регистрация и в Сетком, но не помня вече защо ги отсвирих преди 7-8 години...

Конкретно за Raspberry-то не съм навит не за друго, ами на жената ще й дойде доста тегаво. То и досега с "плеъра" (Barebone с двуядрен Atom и Win10) не може или не иска да се оправи с музика по мрежата, та остава да и забия и един Линукс :D

Иначе с Андроида от ТВ-то се оправя и даже си пуска разни неща, та затова съм се замислил за стриймър като горните два, та да може да си го управлява от телефона.

Rpi4 се управява без проблем със смартфона, както споменах по-горе. Инсталираш Material skin на Logitech mediа server-a и темата е става Dark/тъмна.

Без проблеми пуска и локални файлове, като закачиш HDD диск или SSD, ако не си ме разбрал.

Единствения недостатък, е че трябва USB ключе за му спреш тока или да го включиш. след като го спреш със shutdown.

Но щом си решил да е готов стриймър, няма да те разубеждавам.

Успех в избора!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване