Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Пълен профан съм по отношение на хардуера, но искам да си купя ново PC, което ще се ползва главно за WoW (умишлено не пиша геймърско, защото други игри не ме вълнуват).

Изискванията ми са играта да върви на ultra settings и по възможност конфигурацията да остане актуална повечко време. Определила съм засега бюджет от 3 000 лв., който търпи корекции нагоре.

Нужен ми е и добър монитор. 

Извън World of Warcraft, PC-то няма да се ползва за нищо извън стандартното - интернет, музика и филми.

След доста ровене съм се спряла на следното, но, пак дебело подчертавам, почти нищо не вдявам от това и съм се водила по разни препоръки в нета, та моля за коментар и препоръки:

Asus AM4 TUF Gaming X570-Plus

AMD Ryzen 5 5600X 6C/12T (3.7/4.6GHz ,35MB,65W,AM4) BOX

2x16GB DDR4 3200 G.SKILL Trident Z RGB - F4-3200C16D-32GTZR 

Gigabyte AORUS Radeon™ RX 5700 XT 8G GDDR6 RGB Fusion 2.0

Samsung 980 PRO m.2 1TB SSD

CORSAIR RMX SERIES RM650X 2018 CP-9020178-EU

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO

П.П.: Не съм избрала кутия, но ако някой е склонен да помогне с това, претенциите ми са да е черна или сива, тиха и по възможност без диско-светлини, но и да има такива не е драма :)

монитор: 27" AOC C27G1 - C27G1

Благодаря предварително!

❤️

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sebrilith написа:

Здравейте, 

Пълен профан съм по отношение на хардуера, но искам да си купя ново PC, което ще се ползва главно за WoW (умишлено не пиша геймърско, защото други игри не ме вълнуват).

Изискванията ми са играта да върви на ultra settings и по възможност конфигурацията да остане актуална повечко време. Определила съм засега бюджет от 3 000 лв., който търпи корекции нагоре.

Нужен ми е и добър монитор. 

Извън World of Warcraft, PC-то няма да се ползва за нищо извън стандартното - интернет, музика и филми.

След доста ровене съм се спряла на следното, но, пак дебело подчертавам, почти нищо не вдявам от това и съм се водила по разни препоръки в нета, та моля за коментар и препоръки:

Asus AM4 TUF Gaming X570-Plus

AMD Ryzen 5 5600X 6C/12T (3.7/4.6GHz ,35MB,65W,AM4) BOX

2x16GB DDR4 3200 G.SKILL Trident Z RGB - F4-3200C16D-32GTZR 

Gigabyte AORUS Radeon™ RX 5700 XT 8G GDDR6 RGB Fusion 2.0

Samsung 980 PRO m.2 1TB SSD

CORSAIR RMX SERIES RM650X 2018 CP-9020178-EU

ARCTIC Freezer 34 eSports DUO

П.П.: Не съм избрала кутия, но ако някой е склонен да помогне с това, претенциите ми са да е черна или сива, тиха и по възможност без диско-светлини, но и да има такива не е драма :)

монитор: 27" AOC C27G1 - C27G1

Благодаря предварително!

❤️

Като цяло не е зле. Могат да се сменят някои компоненти с цел по-добро съотношение цена / производителност. Примерно по-евтин захранващ блок. Оперативната памет като количество е...16 гъбки са предостатъчни. Графичната карта трудно ще се намери някъде налична. За охлаждане бих заложил на нещо по-качествено. За монитора имам същото мнение. 

П.П. Обаче сега като пресметнах средната цена на избраните компоненти без кутия...доста над бюджета - някъде около 3650-3700 лева и като добавим една бюджетна читава кутия за около 170 цифрата скача ориентировъчно на 3800 лева с ДДС. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

- gpu може да се премисли с по-актуални решения .. памет, ссд, захранване -излишно скъпи или с лоши цена-спесификс за твоите цели ... дъно Б550 е достатъчно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Jorge написа:

...доста над бюджета...

Бюджетът е плаващ - до 3 000 лв. го докарах след като се порових за някакъв ориентир, така че може да се вдигне.

преди 2 часа, Jorge написа:

...За охлаждане бих заложил на нещо по-качествено. За монитора имам същото мнение.

Ще съм благодарна и за конкретни предложения :)

преди 46 минути, arestant написа:

.. памет, ссд, захранване -излишно скъпи или с лоши цена-спесификс за твоите цели ... дъно Б550 е достатъчно

Нищо против да избера други, но идеята ми е да сглобя (да ми сглобят, де) нещо, с което WoW да върви на ultra поне 5 години без нещо да се сменя по PC-то, ако такова пълно щастие е възможно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Sebrilith написа:

Бюджетът е плаващ - до 3 000 лв. го докарах след като се порових за някакъв ориентир, така че може да се вдигне.

Ще съм благодарна и за конкретни предложения :)

Нищо против да избера други, но идеята ми е да сглобя (да ми сглобят, де) нещо, с което WoW да върви на ultra поне 5 години без нещо да се сменя по PC-то, ако такова пълно щастие е възможно.

... това дали ще са 5 години трябва да гадаем ... принципно ако не ти ясно, да върви WoW на ултра няма да играе роля нито това rmx захранване, нито скъпия комплект на g.skill (съотнесено към чиповете), нито ентърпрайз клас ССД, което за гейминг употреба не носи абсолютно никакво предимство... -освен това, че пише samsung на него, от което разни хора се подмокрят

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wow  е хубаво да бъде инсталирана на ССД,за да се избегнат дълги зареждания при порт в гъстонаселени места.  Едва ли има нужда от някакво извънземно ССД,но не бих препоръчал и някой евтинджос защото хич да не е доста си пише и чете и много бързо натрупва сериозно количество данни върху живота на ССД-то. Моето 860 Evo с няколко месеца активна игра на него все още е на 94% ,така че не знам дали чак толкова ще има значение. Но все пак ако 5 години се играе по 10 часа на ден...

Иначе Shadowlands е част от RT рекламата на АМД,така че за ултра(което за мен и е с RT) поне една 3070/6800 биха били удачни. Особенно на 1440р. Без такива мераци, имам познат ,който я бута с над 140 кадъра с високи настройки и с GTX 970 и Райзън 3600.

Аз самия успявам да устоя за момента на натиска на немската ми гилдият и познатите ми от България,така че не говоря в момента от първа ръка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

Иначе Shadowlands е част от RT рекламата на АМД,така че за ултра(което за мен и е с RT)

Аз лично не мога да ти схвана мисълта. За RT. Ако картата не го поддържа няма как да е активно при каквито и да било настройки. Иначе скоро тествах точно Сенчестите земи на 1440p на макс всичко с 1070Ti без клок на карта и процесор и по спомен ги докарва едни 100 кадъра, но понякога на открити пространства мисля падаха доста, но не и под 60. Не съм абсолютно сигурен в спомените си и когато имам възможност ще повторя тестовете. Ако ти е интересно естествено.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е ,че повечето хора разбират под ултра, всички настройки набичени на макс. А за Wow това вече означава и RT. Съответно и карта ,която го поддържа. Проблема винаги е било в големите градове и най-вече в рейдовете. Затова има отделни настройки за инстация/рейд за графиката. И мерило за кадри са в рейд в навалицата и с всички ефекти от другите хора и босовете. Там има голяма разлика между 40-50 кадъра и 100+. Особено за по шитавите механики,където трябва да реагираш наистина бързо или всички сте леш.

Тук става дума ако човека,който играе е сериозен и иска да играе по-напреднало. За куестове и разходки да събираш билки и да правиш дейлита,няма никакво значение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Tommygun написа:

Тук става дума ако човека,който играе е сериозен и иска да играе по-напреднало. За куестове и разходки да събираш билки и да правиш дейлита,няма никакво значение.

Шегаджия си ми бил ти. А за RT те разбрах, но това е една излишна и тъпа екстра, особено за такива запалени играчи на WoW като теб. И не само. Ако си се потопил в някакъв измислен свят и това ти доставя удоволствие нямаш нужда от някакви велики сенки, отблясъци и тям подобни шитове. Е, за тийнове и рибоци е привлекателна сламка. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Jorge написа:

Ако си се потопил в някакъв измислен свят и това ти доставя удоволствие нямаш нужда от някакви велики сенки, отблясъци и тям подобни шитове.

Общо взето това обобщава смисъла от RT в момента за всички игри. Обаче гледай какво става: Нвидиа - второ поколение ,уау, АМД - и ние го можем вече, козолите - и ние и ние. И народа се връзва и се почват дискусии от типа на: "Едните са по-бързи в RT , да ама другите заради козолите ще настигнат, бла бла бла"

Лично за мен - дай ми 100+ кадъра на 4К и темата приключва, докато игрите не са ИЗЦЯЛО базирани на RT. За съжаление много хора се поддават на маркетинга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване