Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Уред за неутрализиране вредните лъчения от компютри/телефони ...

Препоръчан отговор

Здравейте!

Работя в среда, в която около мен има десетки компютри в едно помещение, отделно мобилни телефони, рутери и всичко, което се сетите от този род. Въпросът ми е дали има някакъв уред, който да неутрализира вредните излъчвания от тези уреди, защото всеки ден почти след края на работния ден чувствам необяснима умора и главоболие? Моля за сериозни отговори. Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Klijes написа:

Здравейте!

Работя в среда, в която около мен има десетки компютри в едно помещение, отделно мобилни телефони, рутери и всичко, което се сетите от този род. Въпросът ми е дали има някакъв уред, който да неутрализира вредните излъчвания от тези уреди, защото всеки ден почти след края на работния ден чувствам необяснима умора и главоболие? Моля за сериозни отговори. Благодаря!

Това се нарича риска на професията друже! Някои хора работят в мини други в помещения които дишат цял ден газ и всякакви петролни продукти които им съкращават всеки ден живота, други като шофьори цял ден са на пътищата и повечето са подложени на стрес, защото, не са застраховани дали някои пиян няма да реши да ги блъсне и застраши живота им, при пожарникарите и полицаите също никога не си застрахован то дали в неловка ситуация и на неправилното място в горящ обект няма да успееш да се спасиш, дали някой няма да те нападне, дори да те убие, а при теб просто нещата стоят така, че си подложен на всекидневно облъчване, което със сигурност ще има отражение след много години, но приеми го така че днес не само ти, а целия свят е подложен на това облъчване.

Единственият уред е смяна на работното място, но където и да работиш винаги ще има някаква нотка стрес или нещо друго което все няма да е в полза на организма ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Klijes написа:

Здравейте!

Не, няма такъв уред. Какви точно рутери има около теб като марка и модел, може ли да кажеш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятната причина за главоболието според мен е монитор и/или осветление, които трептят - това са евтин монитор с ШИМ на подсветката (т.е. при по-малко от 100% яркост подстветката вместо да поддържа по-ниско постоянно напрежение, както е при хубавите монитори, започва най-просто казано да редува с някакъв коефициент включено на пълна яркост и изключено, което дори да не се вижда с просто око, товари очите и главата), същото и за лампите - често флуоресцентните такива например трептят с честота, кратна на тази на мрежовото напрежение, което може да доведе до същите проблеми като с монитора.

P.S. А по въпроса с лъченията - компютрите не излъчват нищо, освен ако нямат безжична мрежа. Интензитетът от всичко, което излъчва, намалява с квадрата от разстоянието, т.е. рутери и телефони не пречат чак толкова, освен ако не са ти точно до главата.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване