Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

въпрос за инсталация на драйвер на Адаптер

Препоръчан отговор

Здравейте момичета и момчета :).Купих си Адаптер wireless TP-LINK TL-WN722N, USB 2.0 .Имам проблем с инсталацията на драйвера за него.Пробвах няколко пъти на камък.В youtube има клипчета как се инсталира,но не успях.Всичко е на английски език.Аз не знам езика и ми е много трудно.Ако някой ми обясни на български как да инсталирам драйверите ще съм му много благодарен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз имам такъв, ама автоматично ми се инсталира драйвър
едно време, когато бях със седмица...
инсталирах от диспечера на устройствата, като посочвах папката с драйвъра  с инфофайлът
всичко това дето си инсталирал в момента го деинсталирай и пробвай така

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За коя версия на Windows и за коя ревизия на адаптера? V1, V2 или V3?

https://www.tp-link.com/bg/support/download/tl-wn722n/v1/#Driver

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, antsofia написа:

С microsoft windows 10 home съм.

ако не си омазал нещата, включи адаптера и изчакай... ако имаш нет
ако нямаш нет, както ти казах...посочваш папката на драйвъра от диспечера на устройствата

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, antsofia написа:

С microsoft windows 10 home съм.

Не казахте за ревизията на устройството. От сайта се вижда, че за ревизия 1, няма драйвер за 10. Такива за 10 има само за ревизии 2 и 3.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от къде ще я купи тая v1, като от доста време се предлага само v3.

На 10-ката 722 тръгва директно без да слагаш каквито и да било допълнителни драйвери.

Като вкараш "флашката", трябва да ти я отчете windows-a и след това като цъкнеш на глобуса трябва да ти излязат наличните wi-fi мрежи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, B-boy/StyLe/ написа:

че за ревизия 1, няма драйвер за 10.

на мен джамът това ми инсталира

1825805719_1.thumb.JPG.7929874943fac1707a9deafba4fd5b5a.JPG

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ined написа:

И от къде ще я купи тая v1, като от доста време се предлага само v3.

На 10-ката 722 тръгва директно без да слагаш каквито и да било допълнителни драйвери.

Като вкараш "флашката", трябва да ти я отчете windows-a и след това като цъкнеш на глобуса трябва да ти излязат наличните wi-fi мрежи.

Ми не се знае дали не е била някаква залежала стока в Emag. То и за C7 Archer рутерите имаше V3 вече (сега има дори V5), но все още пробутваха V2.

10 може и да слага допълнителни драйвери, но в повечето случаи не значи, че са по-добрите такива. Понякога са generic такива или по-стари версии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, B-boy/StyLe/ написа:

0 може и да слага допълнителни драйвери, но в повечето случаи не значи, че са по-добрите такива. Понякога са generic такива.

работи по-добре от вградената в лаптопа 
и драйвъра е от 2010 година, когато не е имало джам десетка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дpъндю написа:

работи по-добре от вградената в лаптопа 
и драйвъра е от 2010 година, когато не е имало джам десетка

Това защо го споменаваш, като първо адаптерите ви са различни (пък и никой не е споменал, че няма да работи) и второ това, че не е имало Win 10 няма значение, защото в 10 има вградена поддръжка на повечето хардуер (дори стария). В случая не се използва MS Generic драйвър, а явно са вградили драйвъра на Atheros направо и джама използва него (та няма значение дали е имало 10-ка или не). А и то под Windows, често актуализации за драйвърите идват и през самия WU, но нерядко стават грешки и дават грешни версии, та аз на моя джам съм забранил да проверява за актуализации на драйвери през WU.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Това защо го споменаваш, като първо адаптерите ви са различни

не са различни,
722N  e,
този чип на Atheros е в много адаптери и неговият драйвер, ако успее да го инсталира и даде картинка, ще видиш чипът, а не моделът

пп

знам че си добър специалист и не искам да споря
за това по добре дръпни един драйвър у му разгледай инфофайлът

Редактирано от дpъндю (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, дpъндю написа:

не са различни,
722N  e,
този чип на Atheros е в много адаптери и неговият драйвер, ако успее да го инсталира и даде картинка, ще видиш чипът, а не моделът

пп

знам че си добър специалист и не искам да споря
за това по добре дръпни един драйвър у му разгледай инфофайлът

Точно затова попитах за ревизията. V1 използва Atheros, но V2 май вече използва Realtek.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, B-boy/StyLe/ написа:

но V2 май вече използва Realtek.

и V3 

да прав си
трябва да се науча, да не споря със специалисти

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, дpъндю написа:

и V3 

да прав си
трябва да се науча, да не споря със специалисти

Е то това не би трябвало да е от значение, защото Win 10 би трябвало да има ако не драйвър, то поне нативен съпорт и на Realtek като цяло. Просто би трябвало на сайта им драйвера да една идея по-актуален. То без да се знае и какъв точно е проблема (съобщението за грешка при инсталацията) и състоянието на устройството в Device Manager-a и не можем да направим много, а само да правим догадки.

А и ние не спорим (макар че понякога именно в спора се ражда истината). И не съм твърдял, че съм специалист по мрежи. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, antsofia написа:

Дръндю на теб този адаптер колко ти увеличи обхвата?

няма увеличение
обхвата си е същия
предимствата не са обект на темата...тъй де, нема да обсъждаме как се ползва за разбиване пароли  на рутъри

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване