Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Болки над кръста след събуждане?

Препоръчан отговор

Вчера носих малко тежко, но като цяло съм спортист човек, и днес като се събудих, едва станах. Имам някакви болки над кръста ... горе-долу ги усещам в средата на гърба. Сякаш са разположени изцяло по тая част. Боли във всякакви пози почти... като на моменти направо така ме стяга, че ми спира въздуха. Такова чудо не бях имал досега. 

Не знам, това някой шип ли е, к'во е. Чудя се дали да ходя на ренген. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариантите са няколко.

Нека започнем с "най-лекия" = Неудобна повърхност върху която спите. 

Другото след това е вид плексит. 

Третото = да вид "шип", но по скоро е нещо от по-горните. 

За първо време се консултирайте с личния си лекар.

Успех!

п.п. Първо се консултирайте с лекар, а той ще прецени дали е нужно ренген във Вашия случай. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме прибива. А като ходя изправен някакви спазми направо ми прави и се стискам целия в гърба. Гадничко е. Ще ода до личната. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От GP към неврохирург.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро направление към невролог, а той да прецени дали към неврохирург или физиотерапевт или медикаментозно лечение. 

Кратко: Още е рано да се мисли за вид хирургическа намеса.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ходих, в момента няма невролози в града, скенера му е минал някакъв лимит за годината... и така. За к'во ги давам тия осигуровки, спорна работа. Ще пия един волтарем ли к'во е и ще се надам на чудо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като те гледам ще си решиш проблема след 1 година, не по-рано. Може да е рак на костите. Намери си донор на костен мозък. Не се бави защото процедурата е сложна, преминава през следните етапипървоначална оценка на медицинската история на пациента и приложените лечения; предварително планиране на лечението и подпомагането на пациента в целия процес; подготовка за трансплантация, в т.ч. избор на донор, извършване на извънклинични тестове, контролни прегледи, обучение на донора, пациента и болногледача; осъществяване на трансплантацията на стволови клетки чрез вливане до 1-2 дни след завършване на подготвителния режим, изчакване за присаждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Ходих, в момента няма невролози в града, скенера му е минал някакъв лимит за годината... и така. За к'во ги давам тия осигуровки, спорна работа. Ще пия един волтарем ли к'во е и ще се надам на чудо. 

Пий няколко дни противовъзпалителни хапове. Аспирин или афламил например. Намери някой да ти маже няколко пъти дневно, болното място с това C_ibudolor-duo-gel-60-gr-23397.jpg или друго противовъзпалително мазило. Затопли мястото с ел. възглавничка или друго.

Не се натоварвай, но се движи умерено. При възможност иди на невролог.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, qnkov написа:

Ще пия един волтарем ли к'во е и ще се надам на чудо. 

Виж и някакво мазило ... но да не е от онези които загряват ... ако е свързано с някой нерв ... не е желателно вид "подгряване на мястото" ... 

п.п. На времето бях си прещипал един нерв. Докато не го "измъкнах" ... мина доста време ... 

Кратко: дано да е само възпален, а не прещипан ... 

Успех! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мажи се с това, ставаш нов

alga-san-mobil-gel.jpg

Гелът съдържа масло от алпийски клек, екстракт от арника, витамин Е, ментол и камфор. Маслото от алпийски клек прониква дълбоко, облекчава схващанията и бързо отстранява болките в ставите и мускулите. Охлаждащият и релаксиращ ефект се усеща веднага особено при приложение по врата, гърба и краката. Прилага се няколко пъти дневно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз залагам на Диклофенак Дуо, Препоръчително е да се пие с Фамотидин (Ранитидин или подобни), за да се предпази стомаха. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ти. Рак на костите не е изключен. Тези болкооспокояващи мехлеми няма да те лекуват.

Ако имаш дискова херния ти остава за цял живот. Иначе с хирургична намеса рискуваш да останеш инвалид за цял живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, прецаках си кръста в казармата и си го нося бая години: по -лекото - дискова протузия. То не бяха болници, лечения, инжекции, ЯМР-та, Павел бани и т.н. - почивка му е майката.

Като се поядосам малко повече и ме удря яко. Ако можеш да си набавиш бруфен ретард без рецепта, поне ще те успокои. Пазя си от последното лежане в болница преди 4 г. 2 кутии и чат-пат вземам по едно-две хапчета, че болката е непоносима.

Пази се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега ми помина. Ще видя утре к'во е положението. По принцип съм здрав на бик, ама като ме удари нещо, все едно ме удря влак. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, qnkov написа:

Вчера носих малко тежко, но като цяло съм спортист човек, и днес като се събудих, едва станах. Имам някакви болки над кръста ... горе-долу ги усещам в средата на гърба. Сякаш са разположени изцяло по тая част. Боли във всякакви пози почти... като на моменти направо така ме стяга, че ми спира въздуха. Такова чудо не бях имал досега. 

Не знам, това някой шип ли е, к'во е. Чудя се дали да ходя на ренген. 

Към теб, и най-вече към „докторите“ - първо уточнете дали става дума за инцидентно събитие или многократно повтарящо се! И дали е само след събуждане или през целия ден!

Ако е само инцидентно - вероятно претоварване/разтягане на мускули/връзки или нещо подобно.

Ако е рецидимиращо - стигаме до ...

преди 11 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

... „най-лекия вариант" = Неудобна повърхност върху която спите. 

Това може да се провери най-лесно с промяна мястото на спане.

Втория вариант ...

Другото след това е вид плексит. 

не се появява изневиделица! Почни винаги има предистория (ако сте обръщали внимание на подобни неща)!

Третото = да вид "шип", но по скоро е нещо от по-горните. 

Тук болката е почти постоянна - шиповете нямат навик, да действат от време на време!

При мен има подобен проблем, но не зависи от (пре)натоварване, появява се на най-различни легла и изчезва (болката) минути след раздвижване. Продължава вече близо година и (струва ми се), че е отключен подсъзнателно.
И е свързан с неподвижната поза на сън - спя „като пън“!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, jhoro написа:

Почни винаги има предистория

Понякога въпросната предистория я пропускаш. ;) 

По моето скромно мнение след определена възраст е така. Започват да се появяват вид болежки сутрин без предната вечер да си се  напил. :) 

п.п. Навремето един мой познат (бог да го прости) месец ходи с вид болежки именно само сутрин които са се появявали. В последствие се установи, че било от: 1. Спял по един и същи начин (на една страна и на едно и също място разположен на леглото) 2. Скъсана пружина на матрака. Смени матрака = болките сутрин изчезнаха. 

Мда .... старост не радост. :) Все някъде те боли без да е намесен алкохола ... :) Иначе е лесно ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По моето скромно мнение след определена възраст е така. Започват да се появяват вид болежки сутрин без предната вечер да си се  напил.  

Без майтап - само когато съм бил по-замаян - само тогава се събуждам без болки.
п.п. Навремето един мой познат (бог да го прости) месец ходи с вид болежки именно само сутрин които са се появявали. В последствие се установи, че било от: 1. Спял по един и същи начин (на една страна и на едно и също място разположен на леглото) 2. Скъсана пружина на матрака. Смени матрака = болките сутрин изчезнаха.

И пак ще кажа - говориш за едно легло, с конкретен матрак.
За една година съм пробвал поне десетина легла - все тая.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване