Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,препоръчайте ми захранване без по долу споменатата марка за компа
което да е надежно.Ще работи 24/7.Игри не играя!
Бюджета е 100–150лв.
Сегашното е прехваления боклук който е на 6 месеца
и му се разтрака перката 
Super Flower Bronze King ECO 500W

Системата ми:
AMD Ryzen 5 1600 [12nm]
ASROCK B450M PRO4-F 
Super Flower 500W 80 Plus Bronze King ECO SF-500P14HE
2Х8 Patriot Viper 4 Blackout DDR4 3200MHz
Kingston A2000, 500GB, NVMe, M.2
ADATA "XPG SX900 2.5 128GB SATA3
Seagate BarraCuda 3.5 2TB 7200rpm 256MB
ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti OC Edition 4GB GDDR5 128bit

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Убеди се че тракането е от перката на захранването!

2. Гаранционно е може да го върнеш

3. Може да си смениш перката

4. https://www.emag.bg/zahranvasht-blok-seasonic-500w-core-series-80-plus-gold-semi-modulara-atx-v2-4-efikasnost-90-ventilator-120mm-fdb-bearing-pfc-active-core-gold-gm-500-ssr-500lm/pd/DLF6P6BBM/

4.1. къде е най-евтино нямам идея ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Can Oa написа:

1. Убеди се че тракането е от перката на захранването!

2. Гаранционно е може да го върнеш

3. Може да си смениш перката

4. https://www.emag.bg/zahranvasht-blok-seasonic-500w-core-series-80-plus-gold-semi-modulara-atx-v2-4-efikasnost-90-ventilator-120mm-fdb-bearing-pfc-active-core-gold-gm-500-ssr-500lm/pd/DLF6P6BBM/

4.1. къде е най-евтино нямам идея ...

Да от перката е,има копче "eco" като го натисна перката спира както и тракането.

Гаранционно е,но като го пратя за ремонт ще останат децата без комп,а и не знам колко ще ме бавят.

Ако си сменя перката гаранцията пада.

И аз съм се насочил към тази марка Seasonic

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Sepia11111 написа:

Да от перката е,има копче "eco" като го натисна перката спира както и тракането.

Гаранционно е,но като го пратя за ремонт ще останат децата без комп,а и не знам колко ще ме бавят.

Ако си сменя перката гаранцията пада.

И аз съм се насочил към тази марка Seasonic

Щом няма да си ползваш гаранцията все тая , че ще падне като смениш перката.

Дано да си поръчал защото свърши захранването.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ще взема това https://www.vario.bg/seasonic-focus-gx-550w-focus-gx-550 то е същото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не вземеш някое втора ръка 350W FSP за ден-два докато ти оправят перката и после го остави за черни дни? 

https://www.olx.bg/ad/zahranvane-350w-fsp-fortron-atx-350pnf-pfc-silent-120mm-ventilator-CID632-ID88t14.html#968b5f1f1a

п.с. Иначе ако се търси ново бюджетно алтернативно на старото - https://tech-zona.com/product/zahranvasht-blok-riotoro-builder-edition-500w-pr-bfx500-eu

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си взех безвентилаторно вече и не мисля за перки ;)  Учудващо, е много студено дори при натоварване с тежки игри.  Примерно това. 450  W   е, но си е доста добър избор. Само че там, отдето поръчваш, може и да не ти пратят Seasonic. Аз от юли месец чакам да ми пратят един Seasonic, но цял месец не ми се обадиха. Уж доставката за десетина дена. Аз им се обаждам, оня казва ще провери и ще се обади, вече е Коледа, още чакам да ми се обади. Затова скоро поръчах от Никем. Ония поне каквото имат налично, са го изнесли на сайта и много рядко да няма нещо, по което са ти потекли лигите, а ония ти предлагат заместител. Та каквото има в Никем, което между другото е и на най-ниски цени, такова има в България. Обадиха ми се в 9 часа на другия ден, че поръчах около 12 часа през нощта и го доставиха на следващия ден. Вече да чакаш някой да ти достави нещо си...цял месец чаках и звуковата си карта от други, дето пак не се обадиха, та се наложи аз да ги търся скоро. Добре, че след месец всичко стана, че ми писна от подобни търговци. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де ама са над 200 лв. а с тая бюджетна машина това си е изхвърляне. Между другото машината е с минимална консумация дори да играеше игри (Зотака е без 6-pin).

Мисълта ми е че при вкл. хибриден режим едва ли ще чува често перката. Явно е попаднал на куца бройка което се случва и при най-добрите иначе е перфектен избор за парите си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Roujin Z написа:

Да де ама са над 200 лв. а с тая бюджетна машина това си е изхвърляне. Между другото машината е с минимална консумация дори да играеше игри (Зотака е без 6-pin).

Мисълта ми е че при вкл. хибриден режим едва ли ще чува често перката. Явно е попаднал на куца бройка което се случва и при най-добрите иначе е перфектен избор за парите си.

Видях някъде за 150 лева, нали толкова е бюджета.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Ъндъртейкър написа:

Видях някъде за 150 лева, нали толкова е бюджета.

Опс, грешката е моя. По-скъпичко е. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване