Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!Играя от 2012 г.*My Lands* но Адобе флаш плеър го спират до 31.12.2020 г.Има ли други флаш плеър който мога да използвам?

С Windows 10 съм и използвам Microsoft Edge.Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На този етап не. Според мен имате две възможности:

1. Да останете със стара версия на браузъра (там би трябвало да се поддържа Flash-a, който дори прекратен ще продължи да работи), но така правите компромис със сигурността на системата (използвайте стара версия на браузъра и неподдържана добавка, която и без това е обект на чести набези от хакерите).

2. Да се надявате автора на играта да я пренесе на HTML5.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам какво пише в сайта, adobe ще блокира всякакво флаш съдържние, така че автора на играта или трябва да я преработи, или играта няма изобщо да може да се ползва от никой:

https://www.adobe.com/products/flashplayer/end-of-life.html#

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И във Firefox, и в Chrome излиза обикновено съобщение от сорта на "Firefox blocked the outdated Flash plugin" и отдолу все пак ти дава и опция Allow, така че защо да не може да се използва. Иначе, усещам бавна смърт за Miniclip, ако не минат спешно на Unity с всичките си флаш игрички...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, B-boy/StyLe/ написа:

На този етап не. Според мен имате две възможности:

1. Да останете със стара версия на браузъра

2. Да се надявате автора на играта да я пренесе на HTML5.

А според мен варианта му е третата възможност - да си свали флаш файла и да играе с флаш плеъра на Adobe! Тъй като затрих голям архив от всичките му версии, наложи се да го тегля наново и като се има предвид, че Adobe отдавна закриха линка с всички налични версии, единствено бакъпа на уеб архива го предлага с файловете на нищожна скорост, което пък води до нужда от даунлоуд мениджър с грабител, тествах и прихваща файловете, но следва проблема с мястото на диска, а нямам над 20 GB свободно, иначе отдавна да съм отсял всичко и да се яви да кажем около 2 GB плеърчета от всички версии, зависи коя игра с коя версия Adobe Flash Professional е правен се обръщат в изпълними EXE файлове и ако е много стара EXE-то става много малко, ако е нова се изисква по-висок флаш плеър, а той е мащабен. Така че е добре да се складират всички версии плеъри!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Бонбон с катран! написа:

ако е нова се изисква по-висок флаш плеър, а той е мащабен. Така че е добре да се складират всички версии плеъри!

Лошо, че при автоматичен ъпдейт май инсталаторите за последните версии (мисля, че бяха доработки на 32-ра) се самоликвидираха след обновяване и затова трябва да се кликне на "Notify me to install updates", отива се на get.adobe.com или там както беше и се тегли последната стабилна версия, после се копира някъде, за по-сигурно на 2 носителя, и готово. Така че, ако някой ползва Adobe , добре е да си го настрои да не си прави autoupdate, за да му хване exe файловете и да си ги копира...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Meloman No 1 написа:

И във Firefox, и в Chrome излиза обикновено съобщение от сорта на "Firefox blocked the outdated Flash plugin" и отдолу все пак ти дава и опция Allow, така че защо да не може да се използва.

Това е така от съображения за сигурност - ръчно разрешаване за всеки флаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Meloman No 1, не говоря за такъв флаш. Говоря за самостоятелен плеър, който е само едно семпло EXE и нищо повече. Това EXE възпроизвежда всеки SWF на компютъра, а може и да се вгради флаша в плеъра като EXE проектор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 50 минути, Бонбон с катран! написа:

А според мен варианта му е третата възможност - да си свали флаш файла и да играе с флаш плеъра на Adobe! Тъй като затрих голям архив от всичките му версии, наложи се да го тегля наново и като се има предвид, че Adobe отдавна закриха линка с всички налични версии, единствено бакъпа на уеб архива го предлага с файловете на нищожна скорост, което пък води до нужда от даунлоуд мениджър с грабител, тествах и прихваща файловете, но следва проблема с мястото на диска, а нямам над 20 GB свободно, иначе отдавна да съм отсял всичко и да се яви да кажем около 2 GB плеърчета от всички версии, зависи коя игра с коя версия Adobe Flash Professional е правен се обръщат в изпълними EXE файлове и ако е много стара EXE-то става много малко, ако е нова се изисква по-висок флаш плеър, а той е мащабен. Така че е добре да се складират всички версии плеъри!

Това би сработило ако играта е standalone. Не съм запознат с въпросната, но ако е online базирана това няма да сработи май? Иначе ми мина през ума.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Греда...

greda.png.365072e7be62007734a388f41a547ad2.png

Ако разбирам правилно, дори и да искаш да пуснеш някоя флаш игричка, няма да успееш, защото не само приставката ще бъде блокирана от браузъра ти, но и самата тя ще блокира флаш съдържание...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Meloman No 1 написа:

Греда...

greda.png.365072e7be62007734a388f41a547ad2.png

Ако разбирам правилно, дори и да искаш да пуснеш някоя флаш игричка, няма да успееш, защото не само приставката ще бъде блокирана от браузъра ти, но и самата тя ще блокира флаш съдържание...

Пише, че флаш плеъра ще бъде блокиран. Включително сам себе си ще се блокира като спре да изпълнява флаш. Затова съветват да го деинсталираш, защото няма да имаш полза от него. Обаче ще имаш полза от малките флаш плеъри, които не са последна версия и които не зависят от нищо. Те изпълняват свалените флашове. Тези плеъри на Adobe не работят с браузъри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване