Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Получаване на пратка от еконт 2020

Препоръчан отговор

Добър ден искам да попитам ще мога ли да получа пратка от еконт до адрес ако съм на 16?
(преди две години бях поръчвал до офис на куриер и нямаше проблем та въпросът ми е има ли някаква промяна?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта им, си има страница „Общи условия за услугите на Еконт“.
В раздела „Общи условия за куриерски услуги в България“ пише:

Цитат

36. Пратките се доставят на лицето, посочено като получател, на неговия родител или законен настойник - ако е малолетен или непълнолетен, или на лице, упълномощено от получателя или неговия законен представител.

Конкретните действия са по усмотрение на куриера.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дадеш парите няма проблеми. Гледат да си предадат пратките без гайлета.

Ако пратката вече е платена, по принцип май трябва да изискват лична карта, даже мисля че винаги е желателно, но аз рядко, почти никога не съм я показвал в Еконт. Май нещо бяха споменали че има камера в офиса и колкото за пред нея само да я извадя трябвало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, [email protected] написа:

Като дадеш парите няма проблеми. Гледат да си предадат пратките без гайлета.

преди 40 минути, dkt написа:

Не би трябвало да има какъвто и да е проблем. Показваш лична карта, ако има нещо за плащане си плащаш и толкова.

Явно, нямате никаква идея за куриерската работа!
Едва ли някой, ще си рискува работата, заради една пратка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ncl написа:

Почти съм сигурен...

... звучи като „Малко бременна!“

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ncl написа:

Не е така. Нямат ПОЧТИ нищо общо.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е така. При едното има две положения. Или-или. Докато при другото има степен на вероятност. А според мен тази вероятност е около 88%.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

Почти съм сигурен, че човека няма да има проблем с доставянето на пратката.

Нещата доста се затегнаха в последно време, така че може и да не я получи. Освен това има и общи условия, където също е упоменато това. 

току-що, dkt написа:

Искаш да кажеш, че ако пратя нещо на братовчед ми, който е на 16, например - новогодишен подарък, и някой куриер на своя глава няма да му го предаде, защото не е навършил 18 години????? По-вероятно е ако направи така - тогава да си загуби работата :) ЕКОНТ /в случая/ взема пратката, услугата е платена - точка! До сега като съм пращал пратки - никога не са ме питали "а на колко години е получателят"?

А ако имат някакви върешни правила - не съм длъжен да ги знам! Отивам, плащам си за услугата - вземат ли ми парите какво ще правят от там нататък - не знам, но очаквам да получа това, за което съм платил.

1. 36. Пратките се доставят на лицето, посочено като получател, на негов родител или законен настойник, ако е малолетно или непълнолетно, или на упълномощено от получателя или законния му представител лице. Куриерските пратки при доставката се предават на лицето по предходното изречение лично, а в негово отсъствие на адреса, след съгласуване с Получател – на лице, което се е задължило пред Оператора да му я предаде /напр. лице от домакинството на получателя, друго лице, което във времето на доставката се намира на адреса на получаване, портиер, охрана, деловодство при адрес на получателя в жилищна или административна сграда и др. подобни/.
  2. 37. Получателите на куриерски пратки могат да упълномощават други лица да ги получават писмено или с разпореждане. В тези случаи пратката се доставя на упълномощеното лице срещу представен документ за самоличност.    

Тук е написано и това са ообщите условия на Еконт

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

На теория може и да е така, но на практика е съвсем различно... Всичко е пунта мара...

Не мисля да споря. Който иска нека да проверява или да си мисли, че нещата са т.....ак. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dkt написа:

Хайде сега искам да ме убедиш, че всеки, който им ползва услугите им е чел общите условия :)

Щом като изпратя пратка ми взимат парите и приемат пратката - сделката е сключена. Ако не я изпълнят - всички негативи ще са само и единствено за тяхна сметка, и най-вече - за сметка на този, който е приел пратката. Да не я е вземал.

Въобще не мисля да те убеждавам. Представи си ситуацията в която родител пуска жалба към Еконт или към който  и да е доставчик за дадена стока и познай какво ще се случи. Доставилият стоката ще бъде уволнен, а шефът може и глоба да отнесе. Ако искаш поразпитай малко или провери нещата. Какво е било преди си е било в миналото. Както казах сега нещата са доста по-различни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dkt написа:

Пращал съм стотици пратки - никога не са ме питали дали получателят има навършени 18 години, както и нямам върната пратка. 

И, само да вметна - пращал съм и чссти за оръжие, което също е забранено. Знаеш ли какво стана? Просто ми взеха парите и в описание писаха "датчик за автомобил" или нещо от сорта.

Е то един път ще се осерат нещата и после .......! Аз не споря, че ти не си пращал, а казвам че ако някой път се направи проверка или пък се следят нещата може да останеш изненадан.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dkt написа:

Така е. НО! Проверки никой не прави... освен НАП-аджиите, които търсят чат-пат оборотите на разни продавчи на джунджурийки и т.н.

Но е факт, че днес разбрах, че за да получа пратка - трябва да имам 18 години :)

Наистина - никой никога не ми го е казвал.

Ами ти си се съгласил с тези общи условия, та да си знаеш занапред.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета (и момичета) - Вие сте изпращали и получавали пратки, аз съм работил като куриер!
В инструкциите, с ЕЙ ТАКИВА БУКВИ пише - „Доставката на определени („чувствителни”) пратки се осъществява само до конкретния получател. За някои се иска И доказателство за възраст”!
Я си представете - малолетен получава алкохол и/или цигари? Значи - от магазина не може, по Еконт - може!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jhoro написа:

Момчета (и момичета) - Вие сте изпращали и получавали пратки, аз съм работил като куриер!
В инструкциите, с ЕЙ ТАКИВА БУКВИ пише - „Доставката на определени („чувствителни”) пратки се осъществява само до конкретния получател. За някои се иска И доказателство за възраст”!
Я си представете - малолетен получава алкохол и/или цигари? Значи - от магазина не може, по Еконт - може!

Коя година си работел като куриер и за коя куриерска фирма?

Много рядко куриерите могат да ти проконтролират пратката дали е "чувствителна". И има вярно, че като е платено те не носят отговорност. 

преди 9 часа, ka1oqn написа:

Добър ден искам да попитам ще мога ли да получа пратка от еконт до адрес ако съм на 16?
(преди две години бях поръчвал до офис на куриер и нямаше проблем та въпросът ми е има ли някаква промяна?

Здрасти, младежо.

Нямаш грижи. Носи си личната карта и ще ти я дадат.

Детето ми, което е на 17, но и на 16 като беще, на два пъти ми е взимал пратки и то на мое име. Казвала съм, ако има проблем да ми звънят, но никога не са го правили. Отделно той самия се научи и си поръчва сам неща от сайтове и ходи да си ги прибира, така че действай смело.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване