Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Привет,

Пиша от телефон,извинявайте,ако съм допуснал грешки.Преди пет месеца лаптопът ми HP Omen 17-an006nu спря да работи.Компютърът по това време беше на две години и половина и е с изтекла гаранция.Носих го в три сервиза в Благоевград.Констатациите са:

1.Според първия сервиз повреден чип на видео картата.

2.Според втория окъсена дънна платка.

3.Според третия са повредени елементи на захранването/транзистори,регулатори на напрежението/.

От първите два сервиза не ми дадоха надежда за ремонт.Можело да опитам някой сервиз в София,но шансовете не били големи.Нова дънна платка струвала 1600-2000лв /от Китай-700 лв/.От третия сервиз казват ,че има шансове за ремонт,но трябвало да поръчат части от Китай.Вече ги чакам четири месеца.

Не съм експерт.Ако някой има някакъв съвет,да го напише.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То се вижда като се отоври лаптопът. Тез сервизи май играят на зарове. Въпреки и трите диагностики, ако нещо е заминало по дъното ремонт няма как да се направи. Сменя се дънната платка с нова или таква втора употреба. Сега вече дали си струва и колко е удачно е друга бира.

Иначе аз залагам на отлепен чип на видеокартата. NVIDIA са печки и ако лаптопът е ползван за игри или за работа с тежки програми със сигурност е държал високи температури.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерете си доказан и надежден сервиз в който да установят каква е истинската повреда на лаптопа, а не сервизи - аматьори.

Защото до сега се вижда че сте попадали на такива само явно.

И после вече според това какво ще се окаже си направете хубаво сметката дали изобщо си заслужава да го ремонтирате или да се насочите към друг лаптоп или компютър според нуждите ви.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря,grizly.В Благоевград не знам дали има такъв сервиз.Два от сервизите ми ги препоръчаха от друг форум като наистина качествени.Може би трябва да помисля за сервиз от София.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Искам да направя една корекция на написаното от мен.Днес от офиса на Стемо в Благоевград ми казаха,че ще приемат лаптопа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TheUnreal написа:

Здравейте,

Искам да направя една корекция на написаното от мен.Днес от офиса на Стемо в Благоевград ми казаха,че ще приемат лаптопа.

И пиши какво и те са установили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията ми е била вярна.От Стемо не извършвали поддръжка на серията Omen ,но от офиса им в Благоевград били готови да направят изключение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет,

Изпратих лаптопа в Cnsys (София).Получих предложение по електронната поща за ремонт-смяна на дънната платка,ако не греша /MB DSC GTX 1060 6GB i7-7700HQ/ ,за 708лв с три месеца гаранция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване