Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

всеки ден като включа компютъра работи няколко минути и замръзва картината а преди това  се чува скърцане  и пукане като движа мишката

когато рестартирам се оправя и повече не прави така и на другия ден пак същото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за начало няма да е лошо да уточниш пълните и точни параметри на компютъра.

И като замръзне картината какво се случва след това? Мишката и клавиатурата работят ли?

Или се рестартира или изключва, ако да - има ли сини екрани?

За скърцането и пукането причините може да са много, вслушай се внимателно и виж от къде точно се чува и постоянно ли е то?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като замръзне картината    всичко замръзва и нищо не работи не се рестартира седи си  картинта само пише че има син екран но няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Генадий 35 годишен написа:

само пише че има син екран но няма

Я дай по-подробно. Къде виждаш че ти пише че има син екран?!

Синият екран се повява и се вижда при внезапно рестартиране.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато рестартирам и ми даде опции да си  избирам сейв мод и другите  пише че имало  син екран но няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така хем има, хем няма син екран? Каква е ОС? Дай информация за дънна платка, процесор, видеокарта, дискове, максималн температури на компонентите при товар и точно при какви обстоятелства се появява проблема. 35 годишен си, а пишеш като 12 годишен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не може да ме резберете значи не аз съм 12 годишен

кой е този проблем при който

след рестарт се оправя всичко и чак до другия ден когато бутона  на компютъра за старт  се натиска и проблема се появява пак и след рестарт бутон се оправя

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема може да е софтуерен или хардуерен и да се появява от: дефектна памет, дъно, процесор, видеокарта, диск, overclock, захранване, дори и периферия или от ОС. Хайде избери си твоя проблем от какво е? Нито имаме кристални сфери, още по-малко можем да работим с такива или да хвърляме боб!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Генадий 35 годишен написа:

компютъра работи няколко минути и замръзва картината

Така, за скърцането не можах да отгатна от кой чарк е ... но за другото = не добре инсталирана ОС. = Предположение 1.

Другото е свързано с видео картата, защото в повечето случаи тя кара да "замръзни" екрана.

Трето предположение е "хлабава връзка" някъде или "нагоряла писта" по дъното на компютъра.

Това, че пише някъде, че е имало син екран, но го няма е защото най-вероятно става въпрос за неправилен драйвер на видео картата. 

Стърженето ... хм ... може пък да е от твърдия диск ... в тоя случай може да има "калпав" кабел към твърдия диск. 

Това ми каза "кристалната топка". До тук ми стигаха гадателските ми умения. 

Успех!

п.п. В ръководството на компютъра някъде на последните страници има често срещани проблеми и начини за отстраняване. Последната точка, ако не ме лъжи паметта пише: Посетете сервиз! Или нещо подобно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, dioib написа:

Трето предположение е "хлабава връзка" някъде или "нагоряла писта" по дъното на компютъра.

и как става че се оправя след рестарт чак до  изключването и при включването пак се появява  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Генадий 35 годишен написа:

и как става че се оправя след рестарт чак до  изключването и при включването пак се появява  

Когато не е включен компютъра = Т1 = някъде не протича ток. След като е поработил компютъра = Т2 = някой метал се е разширил и е направил съответната проводимост.

Забравих и друго ... от личен опит ... нагоряла клема на основното захранване на дъното.

На теб кога ти става нещо и при кое нещо не ти става ... ;) Температурата като е ниска как да ти стане, като е висулка и мисълта ти е да ти е топло ... :)

п.п. Разкачваш всичко и оглеждаш всичките кабели. Някой от "захранващите" не е добре. Първо огледай видеокартата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Самия факт че проблема се появява по-време на заредена операционна система говори само по-себе си за омазана или проблемна такава.

Няколко пъти те попитаха с каква ОС си - не отговаряш!

Като нищо можеш да имаш кофти или неправилни драйвери, бъгави и несъвместими програми, пусни сканиране на паметта  и виж дали дава грешки някакви. В много случаи проблемни модули памет предизвикват замръзвания, забивания, сини екрани и други грешки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, grizly написа:

ОС си

Споменаване на 'син екран" би следвало да ти говори, че е ... ;)

п.п. Нека да видим какъв друг въпрос ще зададе, а не да отговори на наши или ваши ... ;)

И друго ... все пак уточни на колко години е ПС-ту и да не би да е с кинескоп ... щото пукането може да е от ТХО-ту ... :)

п.п. По-най вероятно става въпрос за неправилно инсталиран драйвер за видео-картата ... това пукане и стържене може кога превключва режима и те така ... после се зарежда драйвер от ласт добра конфигурация ... :)

п.п.2 И "кристалната топка" ме подсети .... става въпрос за дърт компютър със 7-ца и ненастроен драйвер ... Та да видим дали ще оцеля проблема му ... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Генадий 35 годишен написа:

Ти с колко акаунта ще се ебаваш в тоя форум?
Чудно модераторите спят ли!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Генадий 35 годишен написа:

ако не може да ме резберете значи не аз съм 12 годишен

след рестарт се оправя всичко и чак до другия ден когато бутона  на компютъра за старт  се натиска и проблема се появява пак и след рестарт бутон се оправя

моя дръгел модел 2008 е тъй....

пали след втория рестарт....

ъпгрейднах го със сбирщайн 2013...

и тъй си връи...сваля филми отатъка

преди 52 минути, dioib написа:

Така, за скърцането не можах да отгатна от кой чарк е ...

харда стръже

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Генадий, сменяй харда
на стария лаптоп го прави същото, ама ся понеже имам нов и не ми се занимава да оправям стария

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, _nib_ написа:

моя дръгел модел 2008 е тъй....

Моя в София е от 2004 и на 7-цата е тъй ... има нема = син екран при изключване иначе на XP всичко е ОК, но това е, че приспособявах един драйвер ... а и има едни по специфични ръчно направени от мен неща в него (специфична платка) и те тъй ... не ми остава време да оправя драйвера ... но това е щото е с HDD ... и да ... да провери SMART

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, dioib написа:

Споменаване на 'син екран" би следвало да ти говори, че е ... ;)

Лично на мен ми говори предостатъчно а именно че е с Windows, но трябва ли аз да ти казвам самия Windows колко версии има;)?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Генадий 35 годишен написа:

не съм с хардиск а ссд

това значи че трябва да си пуснеш тема в антивирусния раздел

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Генадий 35 годишен написа:

преди това  се чува скърцане  и пукане

Пуканките тамъън да станат и ти го гасиш
За скърцането - с такаламита малко тук и там и си  ок.

преди 5 часа, Генадий 35 годишен написа:

замръзва картината

3 минути у фурната на 100 градуса и ще текне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, цър-вул написа:

Пуканките тамъън да станат и ти го гасиш
За скърцането - с такаламита малко тук и там и си  ок.

3 минути у фурната на 100 градуса и ще текне.

ти остай ми ся с тва дистанционно....

изпитват жената...дават и линк и влиза в некакъв,някакво странно име не го запомних,сайт за комуникация....

на добичето,лаптопа на дъщерята...

и след един час-бам вика угасна...и не пали лаптопа...

пускам го...през ескейп проверка...жега било...не обърнах внимание на градусите....

пуснах му диска за възстановяване на седмицата(дъщерята изтрай десятката точно 20 минути)....после изпитания-2 часа на същия сайт само че с моята подложка с три вентилаторчета-издържа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

преди 9 часа, Генадий 35 годишен написа:

ЗКУ се нарича!

преди 6 часа, grizly написа:

версии

Сетих се и версията, но гатанките ги задава автора, а ние трябва да отгатваме ... ;) Такава е играта. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, dioib написа:

гатанките ги задава автора, а ние трябва да отгатваме ... 

Тя на автора май му се изпразни торбата с гатанките:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

скърцането не идва от компютъра а от колонките когато местя мишката  преди да замръзне

New-Bitmap-Image-5.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване